Debian-installer 1st-stage master file HR - en to hr translation catalogue (1555 entries)

note: Type: text Description :sl1:
en: Debian installer main menu
hr: Glavni izbornik Debian instalacije

note: Type: select Description :sl1:
en: Choose the next step in the install process:
hr: Izaberite sljedeći korak instalacije:

note: Type: error Description :sl2:
en: Installation step failed
hr: Korak instalacije nije uspio

note: Type: error Description :sl2:
en: An installation step failed. You can try to run the failing item again from the menu, or skip it and choose something else. The failing step is: ${ITEM}
hr: Korak instalacije nije uspio. Možete ga pokušati iznova pokrenuti, ili ga preskočiti i izabrati nešto drugo. Neuspio korak je: ${ITEM}

note: Type: select Description :sl2:
en: Choose an installation step:
hr: Izaberite korak instalacije:

note: Type: select Description :sl2:
en: This installation step depends on one or more other steps that have not yet been performed.
hr: Ovaj korak instalacije ovisi o jednom ili više drugih koraka koji još nisu učinjeni.

note: Type: note Description :sl2:
en: Interactive shell
hr: Interaktivna ljuska (shell)

note: Type: note Description :sl2:
en: After this message, you will be running "ash", a Bourne-shell clone.
hr: Nakon ove poruke, naći ćete se u "ash" shellu, klonu Bourne shella.

note: Type: note Description :sl2:
en: The root file system is a RAM disk. The hard disk file systems are mounted on "/target". The editor available to you is nano. It's very small and easy to figure out. To get an idea of what Unix utilities are available to you, use the "help" command.
hr: Korijenski datotečni sustav je RAM disk. Datotečni sustavi tvrdih diskova montirani su na "/target". Na raspolaganju vam je uređivač teksta nano, koji bi je vrlo malen ali jednostavan za shvatiti. Da doznate koji su vam Unix alati na raspolaganju, upišite "help".

note: Type: note Description :sl2:
en: Use the "exit" command to return to the installation menu.
hr: Rabite naredbu "exit" da se vratite u instalacijski izbornik.

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Execute a shell
hr: Pokreni ljusku (shell)

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl2:
en: Exit installer demo
hr: Izađi iz instalacijskog demo-a

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Are you sure you want to exit now?
hr: Jeste li sigurni da sada želite izaći?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you have not finished the install, your system may be left in an unusable state.
hr: Ako niste završili instalaciju, sustav će vam možda ostati neupotrebljiv.

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Abort the installation
hr: Prekini instalaciju

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Registering modules...
hr: Registriram module...

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: Installer components to load:
hr: Instalacijski dijelovi za učitavanje:

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: All components of the installer needed to complete the install will be loaded automatically and are not listed here. Some other (optional) installer components are shown below. They are probably not necessary, but may be interesting to some users.
hr: Svi dijelovi instalera potrebni za završetak instalacije će biti automatski učitani i oni nisu na ovom popisu. Ostali, opcionalni dijelovi instalera su prikazani ispod. Oni vjerojatno nisu neophodni, ali mogu biti zanimljivi nekim korisnicima.

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: Note that if you select a component that requires others, those components will also be loaded.
hr: Obratite pozornost: ako izaberete dio koji zahtijeva druge dijelove, i ti će drugi dijelovi biti učitani.

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: To save memory, only components that are certainly needed for an install are selected by default. The other installer components are not all necessary for a basic install, but you may need some of them, especially certain kernel modules, so look through the list carefully and select the components you need.
hr: Zbog uštede memorije, samo oni moduli instalacije koji su sigurno potrebni za instalaciju su odabrani za učitavanje. Ostali popisani dijelovi nisu neophodni za osnovnu instalaciju, ali ćete možda ipak trebati neke od njih, osobito pojedine module za kernel. Zato pozorno pregledajte popis i izaberite dijelove koji su vam potrebni.

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when loading udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Loading additional components
hr: Učitavanje dodatnih komponenti

note: Type: text Description (Progress bar) TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Retrieving ${PACKAGE}
hr: Dobavljam ${PACKAGE}

note: Type: error Description :sl2:
en: Failed to load installer component
hr: Učitavanje instalacijskog dijela nije uspjelo

note: Type: error Description :sl2:
en: Loading ${PACKAGE} failed for unknown reasons. Aborting.
hr: Učitavanje ${PACKAGE} nije uspjelo iz neznanih razloga. Prekidam.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Continue the install without loading kernel modules?
hr: Nastavi instalaciju bez učitavanja modula za kernel?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: No kernel modules were found. This probably is due to a mismatch between the kernel used by this version of the installer and the kernel version available in the archive.
hr: Nema modula za kernel. Razlog tomu je vjerojatno nepodudarnost inačica kernela kojeg koristi instalacija i kernela dostupnog u arhivi.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you're installing from a mirror, you can work around this problem by choosing to install a different version of Debian. The install will probably fail to work if you continue without kernel modules.
hr: Ako instalirate sa zrcalnika, možete riješiti ovaj problem instalirajući neku drugu inačicu Debiana. Instalacija vjerojatno neće uspjeti ako nastavite bez modula za kernel.

note: Type: text Description This menu entry may be translated. However, translators are required to keep "Choose language" as an alternative separated by the "/" character Example (french): Choisir la langue/Choose language :sl1:
en: Choose language
hr: Izaberi jezik/Choose language

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Storing language...
hr: Spremam jezik...

note: Type: select Default Translators: put here the ISO-3166 ENGLISH NAME of the country which should be selected as default for your language DO NOT TRANSLATE "[ default country ]", it is here only for technical purpose Example (german): msgid "United States[ default country ]" msgstr "Germany" "Deutsch
en: United States[ default country ]
hr: Croatia

note: Type: select Description Notes to translators The country names are not part of this package If the country list is not translated in your language, please have a look at the "iso-codes" package You need to create or update the iso-3166/xx.po file of this package. Then file a wishlist bug report to 
en: Choose a country, territory or area:
hr: Izaberite državu, teritorij ili područje:

note: Type: select Choices "other", here, is added to the list of countries that will be displayed for users to choose among them For instance, choosing "Italian" will show: Italy, Switzerland, other :sl1:
en: other
hr: druga

note: Type: select Default Translators: put here the ISO-3166 CODE of the country which should be selected as default for your language Example (german): DE (country code for Germany) :sl1:
en: US
hr: HR

note: Type: select Description :sl1:
en: Based on your language, you are probably located in one of these countries or regions.
hr: Prema vašem jeziku, vjerojatno ste u nekoj od ovih država ili regija.

note: Type: select Description :sl2:
en: Choose a locale:
hr: Izaberi lokalne postavke:

note: Type: select Description :sl2:
en: Based on your language and country choices, the following locale parameters are supported.
hr: Prema vašemu izboru jezika i države, sljedeći parametri lokacije (locale) su podržani.

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: Choose other locales to be supported:
hr: Odaberite druge lokacije koje treba podržavati:

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: You may choose additional locales to be installed from this list.
hr: S ovog popisa možete odabrati dodatne locale definicije za instalirati.

en: -- North America --
hr: -- Sjeverna Amerika --

en: -- Central America --
hr: -- Srednja Amerika --

en: -- South America --
hr: -- Južna Amerika --

en: -- Caribbean --
hr: -- Karibi --

en: -- Europe --
hr: -- Europa --

en: -- Asia --
hr: -- Azija --

en: -- Africa --
hr: -- Afrika --

en: -- Indian Ocean --
hr: -- Indijski ocean --

en: -- Oceania --
hr: -- Oceanija --

en: -- Antarctica --
hr: -- Antarktik --

en: -- other --
hr: -- druga --

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Select a keyboard layout
hr: Izaberi tipkovnicu

note: Type: select Description :sl2:
en: Type of keyboard:
hr: Vrsta tipkovnice:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please choose the type of keyboard to configure.
hr: Molim izaberite vrstu tipkovnice za podešavanje.

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: No keyboard to configure
hr: Nema tipkovnice za podešavanje

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: Do not configure keyboard; keep kernel keymap
hr: Nemoj podešavati tipkovnicu; zadrži kernel mapu tipki

note: Type: text Description :sl1: base-installer progress bar item
en: Configuring keyboard ...
hr: Podešavam tipkovnicu...

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: PC-style (AT or PS-2 connector) keyboard
hr: PC tipkovnica (AT ili PS2 priključak)

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Atari keyboard
hr: Atari tipkovnica

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Amiga keyboard
hr: Amiga tipkovnica

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Acorn keyboard
hr: Acorn tipkovnica

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Mac keyboard
hr: Mac tipkovnica

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Sun keyboard
hr: Sun tipkovnica

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: USB keyboard
hr: USB tipkovnica

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: DEC keyboard
hr: DEC tipkovnica

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: HP HIL keyboard
hr: HP HIL tipkovnica

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Load CD-ROM drivers from a driver floppy?
hr: Učitaj CD-ROM upravljačke programe s diskete?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: No common CD-ROM drive was detected.
hr: Nije pronađen uobičajeni CD-ROM pogon.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: You may need to load additional CD-ROM drivers from a driver floppy. If you have such a floppy available now, put it in the drive, and continue. Otherwise, you will be given the option to manually select CD-ROM modules.
hr: Možda trebate učitati CD-ROM upravljačke programe s diskete. Ako je imate, ubacite je u pogon i nastavite. Ako ne, bit će vam dana mogućnost ručno izabrati module za CD-ROM.

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware to find CD-ROM drives
hr: Pretražujem sklopovlje za CD-ROM pogonima

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Manually select a CD-ROM module and device?
hr: Ručno izaberi CD-ROM modul i uređaj?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Your CD-ROM drive may be an old Mitsumi or another non-IDE, non-SCSI CD-ROM drive. In that case you should choose which module to load and the device to use. If you don't know which module and device are needed, look for some documentation or try a network installation instead of a CD-ROM installation.
hr: Možda imate stari Mitsumi CD-ROM, ili koji drugi ne-IDE, ne-SCSI CD-ROM pogon. Ako je tako, trebate odlučiti koji ćete modul i uređaj koristiti. Ako to ne znate, pogledajte u dokumentaciju ili pokušajte instalaciju s mreže namjesto s CD-ROM-a.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Try again to mount the CD-ROM?
hr: Iznova pokušaj montirati CD-ROM?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Your installation CD-ROM couldn't be mounted. This probably means that the CD-ROM was not in the drive. If so you can insert it and try again.
hr: Ne mogu montirati vaš instalacijski CD-ROM, vjerojatno zato što nije u pogonu. Ako je tako, ubacite ga i pokušajte iznova.

note: Type: select Description :sl2:
en: Module needed for accessing the CD-ROM:
hr: Modul potreban za pristup CD-ROM-u:

note: Type: select Description :sl2:
en: The automatic detection didn't find a CD-ROM drive. You can try to load a specific module if you have a unusual CD-ROM drive (that is neither IDE nor SCSI).
hr: Automatska pretraga nije pronašla CD-ROM pogon. Ako imate neobičan CD-ROM (niti IDE, niti SCSI), možete pokušati učitati odgovarajući modul.

note: Type: string Description :sl2:
en: Device file for accessing the CD-ROM:
hr: Datoteka uređaja za pristup CD-ROM-u:

note: Type: string Description :sl2:
en: In order to access your CD-ROM drive, please enter the device file that should be used. Non-standard CD-ROM drives use non-standard device files (such as /dev/mcdx).
hr: Molim unesite datoteku uređaja koja će se koristiti za pristup vašem  CD-ROM-u. Neuobičajeni CD-ROM pogoni rabe neuobičajene datoteke uređaja (npr. /dev/mcdx).

note: Type: string Description :sl2:
en: You may switch to the shell on the second terminal (ALT+F2) to check the available devices in /dev with "ls /dev". You can return to this screen by pressing ALT+F1.
hr: Možete se prebaciti u shell na drugoj konzoli (Alt+F2) da provjerite koji su uređaji dostupni u /dev, pomoću "ls /dev". Vraćate se na ovaj zaslon pomoću Alt+F1.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning CD-ROM
hr: Pretražujem CD-ROM

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning ${DIR}...
hr: Pretražujem ${DIR}...

note: Type: note Description :sl2:
en: CD-ROM detected
hr: Pronađen CD-ROM

note: Type: note Description :sl2:
en: The CD-ROM autodetection was successful. A CD-ROM drive has been found and it currently contains the CD ${cdname}. The installation will now continue.
hr: Automatsko traženje CD-ROM-a uspjelo. Pronađen je CD-ROM pogon koji sadrži CD ${cdname}. Instalacija će sada nastaviti.

note: Type: error Description :sl2:
en: Incorrect CD-ROM detected
hr: Pronađen krivi CD-ROM

note: Type: error Description :sl2:
en: The CD-ROM drive contains a CD which cannot be used for installation.
hr: CD-ROM pogon sadrži CD koji se ne može koristiti za instalaciju.

note: Type: error Description :sl2:
en: Please insert a suitable CD to continue with the installation.
hr: Molimo ubacite prikladni CD da bi nastavili instalaciju.

note: Type: error Description Translators: DO NOT TRANSLATE "Release". This is the name of a file. :sl2:
en: Error reading Release file
hr: Greška pri učitavanju 'Release' datoteke

note: Type: error Description Translators: DO NOT TRANSLATE "Release". This is the name of a file. :sl2:
en: The CD-ROM does not seem to contain a valid 'Release' file, or that file could not be read correctly.
hr: Čini se da CD-ROM ne sadrži ispravnu 'Release' datoteku, ili se ta datoteka ne može ispravno učitati.

note: Type: error Description Translators: DO NOT TRANSLATE "Release". This is the name of a file. :sl2:
en: You may try to repeat CD-ROM detection but, even if it does succeed the second time, you may experience problems later in the installation.
hr: Možete pokušati ponoviti detekciju CD-ROM uređaja, ali čak ako to i uspije iz drugog pokušaja, mogli biste naići na probleme kasnije u instalaciji.

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Unmounting and ejecting CD-ROM...
hr: Demontiram i izbacujem CD-ROM...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl2:
en: Detect and mount CD-ROM
hr: Pronađi i montiraj CD-ROM

note: Type: select Choices :sl2:
en: no ethernet card
hr: nema mrežne kartice

note: Type: select Choices :sl2: "none of the above" should be understood as "none of the above choices"
en: none of the above
hr: ništa od navedenog

note: Type: select Description :sl2:
en: Driver needed by your Ethernet card:
hr: Pogonitelj za vašu mrežnu karticu:

note: Type: select Description :sl2:
en: No Ethernet card was detected. If you know the name of the driver needed by your Ethernet card, you can select it from the list.
hr: Mrežna kartica nije pronađena. Ako znate naziv upravljačkog programa za vašu mrežnu karticu, izaberite ga s popisa.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Do you intend to use FireWire Ethernet?
hr: Planirate li koristiti FireWire Ethernet?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: No Ethernet card was detected, but a FireWire interface is present. It's possible, though unlikely, that with the right FireWire hardware connected to it, this could be your primary Ethernet interface.
hr: Nije pronađena nijedna Ethernet kartica, ali dostupno je FireWire sučelje. Moguće je, iako nije vjerojatno, da s priključenim odgovarajućim FireWire sklopovljem, ovo može biti vaše primarno Ethernet sučelje.

note: Type: error Description :sl2:
en: Ethernet card not found
hr: Mrežna kartica nije pronađena

note: Type: error Description :sl2:
en: No Ethernet card was found on the system.
hr: Na sustavu nije pronađena mrežna karica.

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting network hardware
hr: Tražim mrežno sklopovlje

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Detect network hardware
hr: Odredi mrežno sklopovlje

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Detect disks
hr: Odredi diskove

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting disks and all other hardware
hr: Tražim diskove i sve ostalo sklopovlje

note: Type: select Choices :sl2:
en: continue with no disk drive
hr: nastavi bez diskovnog uređaja

note: Type: select Description :sl2:
en: Driver needed for your disk drive:
hr: Pogonitelj za vaš diskovni uređaj:

note: Type: select Description :sl2:
en: No disk drive was detected. If you know the name of the driver needed by your disk drive, you can select it from the list.
hr: Diskovni uređaj nije pronađen. Ako znate naziv upravljačkog programa za vaš diskovni uređaj, izaberite ga s popisa.

note: Type: error Description :sl2:
en: No partitionable media
hr: Neodgovarajući medij

note: Type: error Description :sl2:
en: No partitionable media were found.
hr: Nema medija kojeg se može particionirati.

note: Type: error Description :sl2:
en: Please check that a hard disk is attached to this machine.
hr: Molim provjerite je li tvrdi disk spojen na ovo računalo.

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware, please wait...
hr: Tražim sklopovlje, molim pričekajte...

note: Type: text Description :sl1:
en: Loading module '${MODULE}' for '${CARDNAME}'...
hr: Učitavam modul '${MODULE}' za '${CARDNAME}'...

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting PC card services...
hr: Pokrećem servise za PC kartice...

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: Modules to load:
hr: Moduli za učitavanje:

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: The following Linux kernel modules were detected as matching your hardware. If you know some are unnecessary, or cause problems, you can choose not to load them. If you're unsure, you should leave them all selected.
hr: Pronađeni su sljedeći moduli Linuxovog kernela koji odgovaraju vašem sklopovlju. Ako znate da su neki od njih nepotrebni, ili problematični, možete odrediti da se ne učitaju. Ako niste sigurni, ostavite ih sve.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Start PC card services?
hr: Pokrenuti servise PC kartica?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Please choose whether PC card services should be started in order to allow the use of PCMCIA cards.
hr: Molim izaberite treba li pokrenuti servise za PC card uređaje kako bi omogućili korištenje PCMCIA kartica.

note: Type: string Description :sl2:
en: PCMCIA resource range options:
hr: Mogućnosti opsega PCMCIA izvora:

note: Type: string Description :sl2:
en: Some PCMCIA hardware needs special resource configuration options in order to work, and can cause the computer to freeze otherwise. For example, some Dell laptops need "exclude port 0x800-0x8ff" to be specified here. These options will be added to /etc/pcmcia/config.opts. See the installation manual or the PCMCIA HOWTO for more information.
hr: Neka PCMCIA sklopovlja trebaju osobita podešenja izvora da bi radila, inače uzrokuju zastoj računala. Primjerice, neki Dell nakrilnici ovdje trebaju zapovijed "exclude port 0x800-0x8ff". Ta će podešenja biti dodana u /etc/pcmcia/config.opts. Pogledajte u instalacijski priručnik ili u PCMCIA KAKO za više obavijesti.

note: Type: string Description :sl2:
en: For most hardware, you do not need to specify anything here.
hr: Za većinu sklopovlja, ovdje ne trebate ništa odrediti.

note: Type: string Description :sl3:
en: Additional parameters for module ${MODULE}:
hr: Dodatni parametri za modul ${MODULE}:

note: Type: string Description :sl3:
en: The module ${MODULE} failed to load. You may need to pass parameters to the module to make it work; this is common with older hardware. These parameters are often I/O port and IRQ numbers that vary from machine to machine and cannot be determined from the hardware. An example string looks something like "irq=7 io=0x220"
hr: Neuspjelo učitavanje modula ${MODULE}. Možda mu trebate zadati odgovarajuće parametre da bi radio? To je normalno za starije sklopovlje. Ti parametri su obično I/O port i IRQ brojevi koji variraju od stroja do stroja i ne mogu biti određeni prema sklopovlju. Primjerice, mogu izgledati ovako: "irq=7 io=0x220".

note: Type: string Description :sl3:
en: If you don't know what to enter, consult your documentation, or leave it blank to not load the module.
hr: Ako ne znate što unijeti, pogledajte u priručnik, ili ostavite prazno, pa modul neće biti učitan.

note: Type: error Description :sl2:
en: Error while running '${CMD_LINE_PARAM}'
hr: Pogreška pri izvršenju '${CMD_LINE_PARAM}'

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Load missing drivers from a driver floppy?
hr: Učitati upravljačke programe s diskete?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: A driver for your hardware is not available. You may need to load drivers from a driver floppy. If you have such a floppy available now, put it in the drive before continuing.
hr: Upravljački program za vaše sklopovlje nije pronađen. Možda trebate učitati odgovarajuće upravljačke programe s diskete. Ako imate takvu disketu, ubacite ju u disketni pogon prije negoli nastavite.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Auto-configure network with DHCP?
hr: Automatski podesi mrežu pomoću DHCP?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Networking can either be configured by DHCP or by manually entering all the information. If you choose to use DHCP and the installer is unable to get a working configuration from a DHCP server on your network, you will be given the opportunity to configure your network manually after the attempt to configure it by DHCP.
hr: Umrežavanje može biti podešeno ili pomoću DHCP ili ručnim unošenjem svih podataka. Ako izaberete DHCP, a program za instalaciju ne bude mogao dobiti valjane radne postavke s DHCP poslužitelja na vašoj mreži, ipak ćete moći podesiti svoju mrežu i ručno.

note: Type: string Description :sl1:
en: Domain name:
hr: Ime domene:

note: Type: string Description :sl1:
en: The domain name is the part of your Internet address to the right of your host name.  It is often something that ends in .com, .net, .edu, or .org.  If you are setting up a home network, you can make something up, but make sure you use the same domain name on all your computers.
hr: Ime domene je dio vaše Internet adrese pokraj vašeg imena računala. To je obično nešto što završava s .hr, .com, .net, .edu ili .org. Ako podešavate kućnu mrežu, možete ga proizvoljno odrediti, ali morate koristiti isto ime domene na svim vašim računalima.

note: Type: string Description :sl1:
en: Name server addresses:
hr: Adresa imenskih poslužitelja:

note: Type: string Description :sl1:
en: The name servers are used to look up host names on the network. Please enter the IP addresses (not host names) of up to 3 name servers, separated by spaces. Do not use commas. The first name server in the list will be the first to be queried. If you don't want to use any name server, just leave this field blank.
hr: Imenski poslužitelji (name servers) koriste se za traženje imena računala na mreži. Molim unesite IP adrese (ne imena) do 3 imenska poslužitelja, odvojene razmacima. Ne koristite zareze. Prvi imenski poslužitelj na popisu će biti prvi ispitivan. Ako ne želite koristiti imenske poslužitelje, ostavite prazno.

note: Type: select Description :sl1:
en: Primary network interface:
hr: Osnovno mrežno sučelje:

note: Type: select Description :sl1:
en: Your system has multiple network interfaces. Choose the one to use as the primary network interface during the installation. If possible, the first connected network interface found has been selected.
hr: Vaš sustav ima više mrežnih sučelja. Odredite koje ćete rabiti kao osnovno mrežno sučelje tijekom instalacije Debiana. Ako je moguće, izabrano je prvo pronađeno spojeno mrežno sučelje.

note: Type: string Description :sl1:
en: Wireless ESSID for ${iface}:
hr: Bežični ESSID za ${iface}:

note: Type: string Description :sl1:
en: ${iface} is a wireless network interface. Please enter the name (the ESSID) of the wireless network you would like ${iface} to use. If you would like to use any available network, leave this field blank.
hr: ${iface} je bežično mrežno sučelje. Molim unesite ime (ESSID) bežične mreže koju želite da ${iface} koristi. Ako želite koristiti bilo koju dostupnu mrežu, ostavite prazno.

note: Type: string Description :sl1:
en: Attempting to find an available wireless network failed.
hr: Pokušaj pronalaska dostupne bežične mreže nije uspio.

note: Type: string Description :sl1:
en: ${iface} is a wireless network interface. Please enter the name (the ESSID) of the wireless network you would like ${iface} to use. To skip wireless configuration and continue, leave this field blank.
hr: ${iface} je bežično mrežno sučelje. Molim unesite ime (ESSID) bežične mreže koju želite da ${iface} koristi. Ako želite preskočiti podešavanje bežične mreže i nastaviti, ostavite prazno.

note: Type: string Description :sl1:
en: WEP key for wireless device ${iface}:
hr: WEP ključ za bežični uređaj ${iface}:

note: Type: string Description :sl1:
en: If applicable, please enter the WEP security key for the wireless device ${iface}. There are two ways to do this:
hr: Ako je potrebno, molim unesite sigurnosni WEP ključ za bežični uređaj ${iface}. To možete na dva načina:

note: Type: string Description :sl1:
en: If your WEP key is in the format 'nnnn-nnnn-nn', 'nn:nn:nn:nn:nn:nn:nn:nn', or 'nnnnnnnn', where n is a number, just enter it as it is into this field.
hr: Ako je vaš WEP ključ u formatu 'nnnn-nnnn-nn' 'nn:nn:nn:nn:nn:nn:nn:nn', ili 'nnnnnnnn', gdje je n broj, samo ga unesite u ovo polje kakav jest.

note: Type: string Description :sl1:
en: If your WEP key is in the format of a passphrase, prefix it with 's:' (without quotes).
hr: Ako je vaš WEP ključ u formatu lozinke, dodajte mu 's:' na početak (bez navodnika).

note: Type: string Description :sl1:
en: Of course, if there is no WEP key for your wireless network, leave this field blank.
hr: Naravno, ako nema WEP ključa za vašu bežičnu mrežu, ostavite prazno.

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid WEP key
hr: Nevaljan WEP ključ

note: Type: error Description :sl2:
en: The WEP key '${wepkey}' is invalid. Please refer to the instructions on the next screen carefully on how to enter your WEP key correctly, and try again.
hr: WEP ključ '${wepkey}' nije valjan. Molim, pozorno pročitajte naputak na sljedećem zaslonu kako ispravno unijeti WEP ključ i pokušajte iznova.

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid ESSID
hr: Nevaljan ESSID

note: Type: error Description :sl2:
en: The ESSID "${essid}" is invalid. ESSIDs may only be up to 32 characters, but may contain all kinds of characters.
hr: ESSID "${essid}" nije valjan. ESSID-i mogu biti veličine do 32 znaka i mogu sadržavati sve vrste znakovlja.

note: Type: string Description :sl1:
en: Hostname:
hr: Ime računala:

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the hostname for this system.
hr: Molim unesite ime računala za ovaj sustav.

note: Type: string Description :sl1:
en: The hostname is a single word that identifies your system to the network. If you don't know what your hostname should be, consult your network administrator. If you are setting up your own home network, you can make something up here.
hr: Ime računala je jedna riječ koja identificira vaše računalo na mreži. Ako ne znate kakvo ono treba biti, pitajte svog mrežnog administratora. Ako podešavate svoju kućnu mrežu, možete ga proizvoljno odrediti.

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid hostname
hr: Nevaljano ime računala

note: Type: error Description :sl2:
en: The name "${hostname}" is invalid.
hr: Ime "${hostname}" nije valjano.

note: Type: error Description :sl2:
en: A valid hostname may contain only the numbers 0-9, the lowercase letters a-z, and the minus sign. It must be between 2 and 63 characters long, and may not begin or end with a minus sign.
hr: Valjano ime računala može sadržavati samo brojke 0 - 9, mala slova a - z i znak minusa. Mora biti između 2 i 63 znaka dugačko i ne smije započinjati ili završavati s minusom.

note: Type: error Description :sl2:
en: Error
hr: Pogreška

note: Type: error Description :sl2:
en: An error occurred and the network configuration process has been aborted. You may retry it from the installation main menu.
hr: Pojavila se pogreška i postupak podešavanja mreže je prekinut. Možete pokušati ponovo iz glavnog instalacijskog izbornika.

note: Type: error Description :sl2:
en: No network interfaces detected
hr: Nema mrežnih sučelja

note: Type: error Description :sl2:
en: No network interfaces were found. The installation system was unable to find a network device.
hr: Nisu pronađena mrežna sučelja. Instalacijski sustav nije mogao pronaći mrežni uređaj.

note: Type: error Description :sl2:
en: You may need to load a specific module for your network card, if you have one. For this, go back to the network hardware detection step.
hr: Možda trebate učitati poseban modul za vašu mrežnu karticu, ako je imate. Za to se vratite natrag na korak traženja mrežnog sklopovlja.

note: Type: note Description A "kill switch" is a physical switch found on some network cards that disables the card. :sl2:
en: Kill switch enabled on ${iface}
hr: Kill prekidač upaljen na ${iface}

note: Type: note Description A "kill switch" is a physical switch found on some network cards that disables the card. :sl2:
en: ${iface} appears to have been disabled by means of a physical "kill switch". If you intend to use this interface, please switch it on before continuing.
hr: Čini se da je ${iface} onemogućena koristeći fizički "kill" prekidač. Ako namjeravate koristiti ovo sučelje, molimo upalite ga prije nego li nastavite.

note: Type: select Choices :sl2: Note to translators : Please keep your translations of each choice below the 65 columns limit (which means 65 characters for most languages) Choices MUST be separated by commas You MUST use standard commas not special commas for your language You MUST NOT use commas inside
en: Infrastructure (Managed) network
hr: Upravljana (infrastrukturna) mreža

note: Type: select Choices :sl2: Note to translators : Please keep your translations of each choice below the 65 columns limit (which means 65 characters for most languages) Choices MUST be separated by commas You MUST use standard commas not special commas for your language You MUST NOT use commas inside
en: Ad-hoc network (Peer to peer)
hr: Ad-hoc (peer-to-peer) mreža

note: Type: select Description
en: Type of wireless network:
hr: Vrsta bežične mreže:

note: Type: select Description
en: Wireless networks are either managed or ad-hoc. If you use a real access point of some sort, your network is Managed. If another computer is your 'access point', then your network may be Ad-hoc.
hr: Bežične mreže su ili upravljane (stalne) ili ad-hoc (ptp). Ako rabite neku vrst stalne točke pristupa, vaša je mreža upravljana. Ako je vaša 'točka pristupa' drugo računalo, onda je vaša mreža ad-hoc.

note: Type: text Description :sl1:
en: Wireless network configuration
hr: Podešavanje bežične mreže

note: Type: text Description :sl1:
en: Searching for wireless access points ...
hr: Tražim bežične točke pristupa...

note: Type: text Description :sl2:
en: <none>
hr: <nema>

note: Type: text Description :sl2:
en: Wireless ethernet (802.11x)
hr: Bežični ethernet (802.11x)

note: Type: text Description :sl2:
en: wireless
hr: bežična

note: Type: text Description :sl2:
en: USB net
hr: USB mreža

note: Type: text Description :sl2:
en: Serial-line IP
hr: Serijska-linija IP

note: Type: text Description :sl2:
en: Parallel-port IP
hr: Paralelni-port IP

note: Type: text Description :sl2:
en: Point-to-Point Protocol
hr: Point-to-point protokol

note: Type: text Description :sl2:
en: IPv6-in-IPv4
hr: IPv6-u-IPv4

note: Type: text Description :sl2:
en: ISDN Point-to-Point Protocol
hr: ISDN point-to-point protokol

note: Type: text Description :sl2:
en: Real channel-to-channel
hr: Stvarni channel-to-channel

note: Type: text Description :sl2:
en: Inter-user communication vehicle
hr: Međukorisničko komunikacijsko sredstvo

note: Type: text Description :sl2:
en: Unknown interface
hr: Nepoznato sučelje

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Storing network settings ...
hr: Spremam mrežne postavke...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl1:
en: Configure the network
hr: Podesi mrežu

note: Type: string Description :sl1:
en: DHCP hostname:
hr: Ime računala u DHCP-u:

note: Type: string Description :sl1:
en: You may need to supply a DHCP host name. If you are using a cable modem, you might need to specify an account number here.
hr: Možda trebate unijeti ime računala u DHCP-u. Ako koristite kabelski modem, ovdje trebate upisati broj računa.

note: Type: string Description :sl1:
en: Most other users can just leave this blank.
hr: Večina ostalih korisnika može ovo ostaviti prazno.

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the network with DHCP
hr: Podešavam mrežu pomoću DHCP

note: Type: text Description :sl1:
en: This may take some time.
hr: To može potrajati.

note: Type: text Description :sl1:
en: Network autoconfiguration has succeeded
hr: Automatsko podešavanje mreže uspjelo

note: Type: error Description :sl2:
en: No DHCP client found
hr: Nema DHCP klijenta

note: Type: error Description :sl2:
en: No DHCP client was found. This package requires pump or dhcp-client.
hr: DHCP klijent nije pronađen. Ovaj paket zahtijeva pump ili dhcp-client.

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration
hr: Iznova pokušaj automatsko podešavanje mreže

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration with a DHCP hostname
hr: Iznova pokušaj automatsko podešavanje mreže s imenom računala u DHCP-u

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Configure network manually
hr: Ručno podesi mrežu

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Do not configure the network at this time
hr: Zasad ne podešavaj mrežu

note: Type: select Description :sl1:
en: Network configuration method:
hr: Način podešavanja mreže:

note: Type: select Description :sl1:
en: From here you can choose to retry DHCP network autoconfiguration (which may succeed if your DHCP server takes a long time to respond) or to configure the network manually. Some DHCP servers require a DHCP hostname to be sent by the client, so you can also choose to retry DHCP network autoconfiguration with a hostname that you provide.
hr: Odavde možete iznova pokušati automatsko DHCP podešavanje mreže (možda vašem DHCP poslužitelju treba vremena da odgovori), ili ručno podesiti mrežu. Neki DHCP poslužitelji traže da klijent pošalje ime računala DHCP-om, pa možete pokušati i na taj način.

note: Type: note Description :sl1:
en: Network autoconfiguration failed
hr: Automatsko podešavanje mreže nije uspjelo

note: Type: note Description :sl1:
en: Your network is probably not using the DHCP protocol. Alternatively, the DHCP server may be slow or some network hardware is not working properly.
hr: Vaša mreža vjerojatno ne koristi DHCP protokol, ili je možda DHCP poslužitelj spor, ili koji dio mrežnoga sklopovlja ne radi ispravno.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Continue without a default route?
hr: Nastavi bez zadanog puta?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: The network autoconfiguration was successful. However, no default route was set: the system does not know how to communicate with hosts on the Internet. This will make it impossible to continue with the installation unless you have the first installation CD-ROM, a 'Netinst' CD-ROM, or packages available on the local network.
hr: Automatsko podešavanje mreže je uspjelo. Međutim, nije postavljen zadani put (default route): sustav ne zna kako komunicirati s računalima na Internetu. Zbog toga nećete moći nastaviti instalaciju, osim ako nemate prvi službeni Debianov instalacijski CD-ROM, ili 'Netinst' CD-ROM, ili pakete dostupne na lokalnoj mreži.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you are unsure, you should not continue without a default route: contact your local network administrator about this problem.
hr: Ako ste nesigurni, ne biste trebali nastaviti bez zadanog puta: obratite se svom mrežnom administratoru zbog tog problema.

note: Type: text Description :sl1:
en: Reconfigure the wireless network
hr: Ponovo podesi bežičnu mrežu

note: Type: string Description :sl1:
en: IP address:
hr: IP adresa:

note: Type: string Description :sl1:
en: The IP address is unique to your computer and consists of four numbers separated by periods.  If you don't know what to use here, consult your network administrator.
hr: IP adresa je jedinstvena za vaše računalo, a sadrži četiri broja odvojena točkama. Ako ne znate što upisati ovdje, upitajte svog mrežnog administratora.

note: Type: error Description :sl2:
en: Malformed IP address
hr: Nevaljana IP adresa

note: Type: error Description :sl2:
en: The IP address you provided is malformed. It should be in the form x.x.x.x where each 'x' is no larger than 255. Please try again.
hr: IP adresa koju ste upisali nije valjana. Mora biti u obliku 'x.x.x.x', a niti jedan 'x' ne može biti veći od 255. Molim pokušajte iznova.

note: Type: string Description :sl2:
en: Point-to-point address:
hr: Point-to-point adresa:

note: Type: string Description :sl2:
en: The point-to-point address is used to determine the other endpoint of the point to point network.  Consult your network administrator if you do not know the value.  The point-to-point address should be entered as four numbers separated by periods.
hr: Point-to-point adresa se rabi za određivanje druge krajnje točke 'point-to-point' mreže. Upitajte svog mrežnog administratora ako je ne znate. Point-to-point adresa se sastoji od četiri broja, odvojena točkama.

note: Type: string Description :sl1:
en: Netmask:
hr: Mrežna maska:

note: Type: string Description :sl1:
en: The netmask is used to determine which machines are local to your network.  Consult your network administrator if you do not know the value.  The netmask should be entered as four numbers separated by periods.
hr: Mrežna maska (netmask) se rabi za određivanje koji su strojevi lokalni na vašoj mreži. Upitajte svog mrežnog administratora ako je ne znate. Mrežna maska se upisuje kao četiri broja odvojena točkama.

note: Type: string Description :sl1:
en: Gateway:
hr: Gateway (izlazna adresa):

note: Type: string Description :sl1:
en: The gateway is an IP address (four numbers separated by periods) that indicates the gateway router, also known as the default router.  All traffic that goes outside your LAN (for instance, to the Internet) is sent through this router.  In rare circumstances, you may have no router; in that case, you can leave this blank.  If you don't know the proper answer to this question, consult your network administrator.
hr: Tzv. gateway (poveznik, pristupnik, ulaz) je IP adresa (četiri broja odvojena točkama) koja ukazuje na mrežni usmjerivač koji je pretpostavljeni usmjerivač prometa. Sav mrežni promet koji ide izvan vaše LAN mreže (npr. na Internet) šalje se kroz njega. U rijetkim slučajevima, možda nemate usmjerivač; ako je tako, ostavite prazno. Ako ne znate odgovor, upitajte svog mrežnog administratora.

note: Type: error Description :sl2:
en: Unreachable gateway
hr: Nedostupan gateway

note: Type: error Description :sl2:
en: The gateway address you entered is unreachable.
hr: Adresa gatewaya koju ste unijeli nije dostupna.

note: Type: error Description :sl2:
en: You may have made an error entering your IP address, netmask and/or gateway.
hr: Možda ste pogriješili unoseći IP adresu, mrežnu masku i/ili gateway.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is this information correct?
hr: Jesu li ovi podaci točni?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Currently configured network parameters:
hr: Trenutno podešene mrežne odrednice:

note: Type: boolean Description :sl1:
en:  interface     = ${interface}
     ipaddress     = ${ipaddress}
     netmask       = ${netmask}
     gateway       = ${gateway}
     pointopoint   = ${pointopoint}
     nameservers   = ${nameservers}
hr:  sučelje              = ${interface}
     IP adresa            = ${ipaddress}
     mrežna maska         = ${netmask}
     gateway              = ${gateway}
     pointopoint          = ${pointopoint}
     imenski poslužitelji = ${nameservers}

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl1:
en: Configure a network using static addressing
hr: Podesi mrežu rabeći statičko adresiranje

note: Type: select Choices :sl2:
en: stable
hr: stabilna

note: Type: select Choices :sl2:
en: testing
hr: testirajuća

note: Type: select Choices :sl2:
en: unstable
hr: nestabilna

note: Type: select Description :sl2:
en: Debian version to install:
hr: Inačica Debiana za instalaciju:

note: Type: select Description :sl2:
en: Debian comes in several flavors. Stable is well-tested and rarely changes. Unstable is untested and frequently changing. Testing is a middle ground, that receives many of the new versions from unstable if they are not too buggy.
hr: Debian dolazi u nekoliko distribucija. Stabilna je dobro provjerena i rijetko se mijenja. Nestabilna je neprovjerena i mijenja se često. Testirajuća je u sredini, pa sadrži većinu novih inačica paketa iz nestabilne, ako nemaju previše buba.

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the Debian archive mirror
hr: Provjeravam Debianovu zrcalnu arhivu

note: Type: text Description :sl1:
en: Downloading the Release file...
hr: Skidam 'Release' datoteku...

note: Type: error Description :sl2:
en: Bad archive mirror
hr: Nevaljan zrcalnik Debianove arhive

note: Type: error Description :sl2:
en: The specified Debian archive mirror is either not available, or does not have a valid Release file on it. Please try a different mirror.
hr: Naznačeni zrcalni poslužitelj Debianove arhive ili nije dostupan, ili nema valjanu 'Release' datoteku. Molim pokušajte s drugim.

note: Type: error Description :sl3:
en: Architecture not supported
hr: Arhitektura nije podržana

note: Type: error Description :sl3:
en: The specified Debian archive mirror does not seem to support your architecture. Please try a different mirror.
hr: Naznačeni zrcalni poslužitelj Debianove arhive ne podržava vašu arhitekturu. Molim pokušajte s drugim.

note: Type: text Description main-menu :sl1:
en: Choose a mirror of the Debian archive
hr: Izaberi zrcalni poslužitelj Debianove arhive

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: enter information manually
hr: unesite obavijesti ručno

note: Type: select Default Translators, you should put here the ISO 3166 code of a country which you know hosts at least one Debian HTTP mirror. Please check that the country really has a Debian HTTP mirror before putting a random value here First check that the country you mention here is listed in http:
en: US[ Default value for http]
hr: HR

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror country:
hr: Država zrcalne Debianove arhive:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: The goal is to find a mirror of the Debian archive that is close to you on the network -- be aware that nearby countries, or even your own, may not be the best choice.
hr: Cilj je pronaći zrcalni poslužitelj Debianove arhive koji je blizu vas na mreži, ali znajte da susjedne države, pa čak i vaša vlastita, nisu nužno najbolji izbor.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror:
hr: Zrcalni poslužitelj Debianove arhive:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Please select a Debian archive mirror. You should use a mirror in your country or region if you do not know which mirror has the best Internet connection to you.
hr: Molim izaberite zrcalni poslužitelj Debianove arhive. Ako ne znate s kojim imate najbolju Internet vezu, trebali biste rabiti neki u svojoj državi ili regiji.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Usually, ftp.<your country code>.debian.org is a good choice.
hr: Obično je 'ftp.<oznaka vaše zemlje>.debian.org' dobar izbor.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror hostname:
hr: Ime zrcalnog poslužitelja Debianove arhive:

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Please enter the hostname of the mirror from which Debian will be downloaded.
hr: Molim unesite ime zrcalnog poslužitelja s kojeg ćete skinuti Debian.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: An alternate port can be specified using the standard [hostname]:[port] format.
hr: Alternativni port se može postaviti koristeći standardni format [hostname]:[port].

note: Type: string Description :sl2:
en: Debian archive mirror directory:
hr: Direktorij zrcalne Debianove arhive:

note: Type: string Description :sl2:
en: Please enter the directory in which the mirror of the Debian archive is located.
hr: Molim unesite direktorij u kojemu se nalazi zrcalna Debianova arhiva.

note: Type: string Description :sl1:
en: HTTP proxy information (blank for none):
hr: HTTP proxy postavke (prazno ako nema):

note: Type: string Description :sl1:
en: If you need to use a HTTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
hr: Ako morate rabiti HTTP proxy da dosegnete vanjski svijet, molim unesite informacije o tom proxyu. Ako ne, ostavite prazno.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: The proxy information should be given in the standard form of "http://[[user][:pass]@]host[:port]/".
hr: Proxy postavke trebaju biti u uobičajenom obliku: "http://[[user][:pass]@]host[:port]/".

note: Type: string Description :sl2:
en: FTP proxy information (blank for none):
hr: FTP proxy postavke (prazno ako nema):

note: Type: string Description :sl2:
en: If you need to use a FTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
hr: Ako morate rabiti FTP proxy da dosegnete vanjski svijet, molim unesite informacije o tom proxyu. Ako ne, ostavite prazno.

note: Type: select Default Translators, you should put here the ISO 3166 code of a country which you know hosts at least one Debian FTP mirror. Please check that the country really has a Debian FTP mirror before putting a random value here First check that the country you mention here is listed in http://
en: US[ Default value for ftp]
hr: HR

note: Type: select Description :sl2:
en: Protocol for file downloads:
hr: Protokol za skidanje datoteka:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please select the protocol to be used for downloading files. If unsure, select "http"; it is less prone to problems involving firewalls.
hr: Molim izaberite mrežni protokol za skidanje datoteka. Ako niste sigurni, izaberite "http"; manje je sklon problemima s vatrozidima.

note: Type: text Description Main menu item
en: Download installer components
hr: Skini dijelove instalacijskog programa

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Choices These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form :sl2:
en: Retry
hr: Pokušati ponovo

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Choices These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form :sl2:
en: Change mirror
hr: Promijeni zrcalni poslužitelj

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Choices These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form :sl2: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl3: flag:translate:4
en: Cancel
hr: Otkaži

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Description :sl2:
en: Downloading a file failed:
hr: Skidanje datoteke nije uspjelo:

note: Type: select Description :sl2:
en: The installer failed to download a file from the mirror. This may be a problem with your network, or with the mirror. You can choose to retry the download, select a different mirror, or cancel and choose another installation method.
hr: Instalacijski program nije uspio skinuti datoteku sa zrcalnog poslužitelja. Možda je problem u vašoj mreži ili na zrcalniku. Možete pokušati iznova, izabrati drugi zrcalnik ili otkazati i pokušati koji drugi način instalacije.

note: Type: text Description Main menu item
en: Load installer components from CD
hr: Učitaj dijelove instalacije s CD-a

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Failed to copy file from CD-ROM. Retry?
hr: Kopiranje datoteke s CD-a nije uspjelo. Pokušati opet?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: There was a problem reading data from the CD-ROM. Please make sure it is in the drive. If retrying does not work, you should check the integrity of your CD-ROM.
hr: Pojavio se problem u čitanju podataka s CD-ROM-a. Molim provjerite je li u pogonu. Ako se ponovni pokušaj ne uspije, trebali biste provjeriti potpunost svoga CD-ROM-a.

note: Type: text Description :sl2:
en: Scanning the floppy
hr: Pretražujem disketu

note: Type: text Description :sl2:
en: Cannot read floppy, or not a driver floppy.
hr: Ne mogu pročitati disketu, ili nema upravljačkih programa.

note: Type: text Description :sl2:
en: There was a problem reading data from the floppy disk. Please make sure that the right floppy is in the drive. If you continue to have trouble, you may have a bad floppy disk.
hr: Pojavio se problem u čitanju podataka s diskete. Molim provjerite da li je prava disketa u pogonu. Ako se problemi nastave, možda imate neispravnu disketu.

note: Type: boolean Description
en: Load drivers from floppy now?
hr: Učitati upravljačke programe s diskete?

note: Type: boolean Description
en: You probably need to load drivers from a floppy before continuing with the installation. If you know that the install will work without extra drivers, you can skip this step.
hr: Vjerojatno trebate učitati upravljačke programe s diskete prije negoli nastavite s instalacijom. Ako ste ipak sigurni da će instalacija uspjeti bez posebnih upravljačkih programa, možete preskočiti ovaj korak.

note: Type: boolean Description
en: If you do need to load drivers, insert the appropriate driver floppy before continuing.
hr: Ako trebate učitati upravljačke programe, ubacite odgovarajuću disketu u disketni pogon prije negoli nastavite.

note: Type: text Description main-menu
en: Load drivers from a floppy
hr: Učitaj upravljačke programe s diskete

note: Type: boolean Description
en: Unknown floppy. Try to load anyway?
hr: Nepoznata disketa. Pokušati učitati unatoč tome?

note: Type: boolean Description
en: The floppy is not a known driver floppy. Please make sure that the correct floppy is in the drive. You can still continue if you have an unofficial floppy you want to use.
hr: Ova disketa nije prepoznata kao disketa s upgravljačkim programima. Molim provjerite da li je prava disketa u pogonu. Svejedno možete nastaviti ako imate neku neslužbenu disketu koju želite koristiti.

note: Type: text Description
en: Please insert ${DISK_LABEL} ('${DISK_NAME}') first.
hr: Molim prvo ubacite ${DISK_LABEL} ('${DISK_NAME}').

note: Type: text Description
en: Due to dependencies between packages, driver floppies must be loaded in the correct order.
hr: Zbog ovisnosti među paketima, diskete s upravljačkim programima se moraju učitavati ispravnim slijedom.

note: Type: boolean Description
en: Load drivers from another floppy?
hr: Učitaj upravljačke programe s druge diskete?

note: Type: boolean Description
en: To load additional drivers from another floppy, please insert the appropriate driver floppy before continuing.
hr: Ako trebate učitati dodatne upravljačke programe s neke druge diskete, molim ubacite odgovarajuću disketu u disketni pogon prije negoli nastavite.

note: Type: select Description :sl2:
en: Select your floppy device:
hr: Izaberite disketni uređaj:

note: Type: select Description :sl2:
en: No standard floppy drive was found. If you have a USB floppy drive or some other unusual type of floppy drive, select it from the list. Note that the list may also include devices that are not floppy drives.
hr: Nije pronađen standardni disketni pogon. Ako imate USB disketni pogon ili koji drugi neobični disketni uređaj, izaberite ga s popisa. Primijetite da popis može sadržavati i pogone koji nisu disketni.

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting up the partitioner
hr: Pokrećem program za particioniranje

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: :sl2:
en: Please wait...
hr: Molim pričekajte...

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning disks...
hr: Pretražujem diskove...

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting file systems...
hr: Tražim datotečne sustave...

note: Type: error Description :sl2:
en: Device in use
hr: Uređaj u upotrebi

note: Type: error Description :sl2:
en: No modifications can be made to the device ${DEVICE} for the following reasons:
hr: Ne mogu se raditi promjene na uređaju ${DEVICE} zbog sljedećih razloga:

note: Type: error Description :sl2:
en: Partition in use
hr: Particija u upotrebi

note: Type: error Description :sl2: This should be translated as "partition *number* ${PARTITION}" In short, ${PARTITION} will indeed contain the partition NUMBER and not the partition NAME
en: No modifications can be made to the partition #${PARTITION} of device ${DEVICE} for the following reasons:
hr: Particija br. ${PARTITION} uređaja ${DEVICE} se ne može mijenjati zbog sljedećih razloga:

note: Type: select Description :sl1:
en: This is an overview of your currently configured partitions and mount points. Select a partition to modify its settings (file system, mount point, etc.), a free space to create partitions, or a device to initialise its partition table.
hr: Ovo je pregled vaših trenutnih particija i točaka montiranja. Izaberite particiju da promijenite njezine postavke (datotečni sustav, točku montiranja itd.), slobodan prostor da načinite particije ili cijeli uređaj da podesite njegovu particijsku tablicu.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Continue with the installation?
hr: Nastavi s instalacijom?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: No partition table changes and no creation of file systems have been planned.
hr: Nisu planirane promjene particijskih tablica, niti stvaranje datotečnih sustava.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you plan on using already created file systems, be aware that existing files may prevent the successful installation of the base system.
hr: Ako planirate rabiti već postojeće datotečne sustave, znajte da stare datoteke mogu spriječiti uspješnu instalaciju osnovnog sustava.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Write the changes to disks?
hr: Zapiši promjene na diskove?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you continue, the changes listed below will be written to the disks. Otherwise, you will be able to make further changes manually.
hr: Ako nastavite, dolje popisane promjene bit će zapisane na diskove.Ako ne, moći ćete napraviti daljnje promjene ručno.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: WARNING: This will destroy all data on any partitions you have removed as well as on the partitions that are going to be formatted.
hr: POZOR: to će uništiti sve podatke na particijama koje ste uklonili, kao i na particijama koje će biti formatirane.

note: Type: text Description :sl2:
en: The following partitions are going to be formatted:
hr: Sljedeće particije će biti formatirane:

note: Type: text Description :sl2: for example: "partition #6 of IDE0 master as ext3 journaling file system"
en: partition #${PARTITION} of ${DEVICE} as ${TYPE}
hr: particija #${PARTITION} na ${DEVICE} kao ${TYPE}

note: Type: text Description :sl2: for devices which have no partitions for example: "LVM VG Debian, LV Root as ext3 journaling file system"
en: ${DEVICE} as ${TYPE}
hr: ${DEVICE} kao ${TYPE}

note: Type: text Description :sl2:
en: The partition tables of the following devices are changed:
hr: Promijenjene su particijske tablice sljedećih uređaja:

note: Type: select Description :sl2:
en: What to do with this device:
hr: Što učiniti s ovim uređajem:

note: Type: select Description :sl2:
en: How to use this free space:
hr: Kako uporabiti ovaj slobodan prostor:

note: Type: select Description :sl2:
en: Partition settings:
hr: Postavke particije:

note: Type: select Description :sl2:
en: You are editing partition #${PARTITION} of ${DEVICE}. ${OTHERINFO} ${DESTROYED}
hr: Podešavate particiju #${PARTITION} na ${DEVICE}. ${OTHERINFO} ${DESTROYED}

note: Type: text Description :sl2:
en: This partition is formatted with the ${FILESYSTEM}.
hr: Ova particija formatirana je kao ${FILESYSTEM}.

note: Type: text Description :sl2:
en: No existing file system was detected in this partition.
hr: Na ovoj particiji nema postojećeg datotečnog sustava.

note: Type: text Description :sl2:
en: All data in it WILL BE DESTROYED!
hr: Svi će podaci biti uništeni!

note: Type: note Description :sl2:
en: The partition starts from ${FROMCHS} and ends at ${TOCHS}.
hr: Particija počinje na ${FROMCHS}, a svršava na ${TOCHS}.

note: Type: note Description :sl2:
en: The free space starts from ${FROMCHS} and ends at ${TOCHS}.
hr: Slobodan prostor počinje na ${FROMCHS}, a svršava na ${TOCHS}.

note: Type: text Description :sl1:
en: Partitions formatting
hr: Formatiranje particija

note: Type: text Description :sl1:
en: Processing...
hr: Radim...

note: Type: text Description :sl2:
en: Show Cylinder/Head/Sector information
hr: Prikaži cilindara/glava/sektora obavijesti

note: Type: text Description :sl2:
en: Done setting up the partition
hr: Podešavanje particije završeno

note: Type: text Description :sl1:
en: Finish partitioning and write changes to disk
hr: Završi particioniranje i zapiši promjene na disk

note: Type: text Description :sl1:
en: Undo changes to partitions
hr: Poništi promjene na particijama

note: Type: text Description :sl2:
en: Dump partition info in %s
hr: Odloži informacije o particijama u %s

note: Type: text Description Keep short :sl1:
en: FREE SPACE
hr: SLOBODNO

note: Type: text Description "unusable free space".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: unusable
hr: ništa

note: Type: text Description "primary partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: primary
hr: primarna

note: Type: text Description "logical partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: logical
hr: logička

note: Type: text Description How to print the partition numbers in your language Examples: %s. No %s N. %s :sl1:
en: #%s
hr: br. %s

note: Type: text Description For example IDE0 master (hda) :sl1:
en: IDE%s master (%s)
hr: IDE%s gazda (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 slave (hdd) :sl1:
en: IDE%s slave (%s)
hr: IDE%s rob (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 master, partition #5 (hdc5) :sl1:
en: IDE%s master, partition #%s (%s)
hr: IDE%s gazda, particija br. %s (%s)

note: Type: text Description For example IDE2 slave, partition #5 (hdf5) :sl1:
en: IDE%s slave, partition #%s (%s)
hr: IDE%s rob, particija br. %s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s (%s,%s,%s), partition #%s (%s)
hr: SCSI%s (%s,%s,%s), particija br. %s (%s)

note: Type: text Description :sl3:
en: RAID%s device #%s
hr: RAID%s uređaj br. %s

note: Type: text Description :sl3:
en: Encrypted volume (%s)
hr: Enkriptirani prostor (%s)

note: Type: text Description :sl5:
en: DASD %s (%s), partition #%s
hr: DASD %s (%s), particija br. %s

note: Type: text Description :sl1:
en: Cancel this menu
hr: Otkaži ovaj izbornik

note: Type: text Description Main menu entry :sl1:
en: Partition disks
hr: Particioniraj diskove

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new partitions...
hr: Određujem nove particije...

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl2:
en: Failed to partition the selected disk
hr: Particioniranje izabranog diska nije uspjelo

note: Type: error Description :sl2:
en: This probably happened because the selected disk or free space is too small to be automatically partitioned.
hr: To se dogodilo vjerojatno zato što su izabrani disk ili slobodan prostor premali za automatsko particioniranje.

note: Type: error Description :sl2:
en: This probably happened because there are too many (primary) partitions in the partition table.
hr: To se dogodilo vjerojatno zato što ima previše (primarnih) particija u particijskoj tablici.

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning method:
hr: Način particioniranja:

note: Type: select Description :sl1:
en: The installer can guide you through partitioning a disk (using different standard schemes) or, if you prefer, you can do it manually. With guided partitioning you will still have a chance later to review and customise the results.
hr: Program za instalaciju vas može provesti kroz particioniranje diskova (koristeći razne standardne sheme), ili ako više volite sami, to možete učiniti ručno. Ako uporabite alat za poluautomatsko particioniranje, ipak ćete kasnije moći vidjeti rezultate i po potrebi ih prilagoditi.

note: Type: select Description :sl1:
en: If you choose guided partitioning for an entire disk, you will next be asked which disk should be used.
hr: Ako odaberete poluautomatsko particioniranje za cijeli disk, sljedeće pitanje će biti koji disk treba koristiti.

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning scheme:
hr: Shema particioniranja:

note: Type: select Description :sl1: "Selected for partitioning" can be either an entire disk of "the largest continuous free space" on an existing disk TRANSLATORS, please take care to choose something appropriate for both It is followed by a variable giving the chosen disk, hence the colon at the end of
en: Selected for partitioning:
hr: Odabrano za particioniranje:

note: Type: select Description :sl1:
en: The disk can be partitioned using one of several different schemes. If you are unsure, choose the first one.
hr: Disk možete particionirati rabeći jednu ili više različitih shema. Ako ste nesigurni, izaberite prvu.

note: Type: error Description :sl2:
en: Unusable free space
hr: Neuporabljiv prostor

note: Type: error Description :sl2:
en: Partitioning failed because the chosen free space may not be used. There are probably too many (primary) partitions in the partition table.
hr: Particioniranje nije uspjelo jer izabrani slobodni prostor nije moguće koristiti. Vjerojatno ima previše (primarnih) particija u particijskoj tablici.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided partitioning
hr: Poluautomatsko particioniranje

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use the largest continuous free space
hr: Poluautomatsko - na najvećem komadu slobodnog prostora

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk
hr: Poluautomatsko - koristi cijeli disk

note: Type: select Description :sl1:
en: Select disk to partition:
hr: Particionirati disk:

note: Type: select Description :sl1:
en: Note that all data on the disk you select will be erased, but not before you have confirmed that you really want to make the changes.
hr: Primijetite da će svi podaci na disku koji odaberete biti obrisani, ali ne prije nego što potvrdite da doista želite napraviti te promjene.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Select disk(s) to partition:
hr: Particionirati disk(ove):

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Note that all data on the disk(s) you select will be erased, but not before you have confirmed that you really want to make the changes.
hr: Primijetite da će svi podaci na disku/diskovima koje odaberete biti obrisani, ali ne prije nego što potvrdite da doista želite napraviti te promjene.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters This is a method for partioning - as in guided (automatic) versus manual
en: Manual
hr: Ručno

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Automatically partition the free space
hr: Automatski particioniraj slobodan prostor

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: All files in one partition (recommended for new users)
hr: Sve datoteke na jednoj particiji (preporučeno za novake)

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home partition
hr: Odvojena /home particija

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home, /usr, /var, and /tmp partitions
hr: Odvojene /home, /usr/, /var i /tmp particije

note: Type: text Description :sl2: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Small-disk (< 1GB) partitioning scheme
hr: Shema particioniranja za male diskove (<1GB)

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Go back to the menu?
hr: Vrati se natrag u izbornik?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: No file system is specified for partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
hr: Nije određen datotečni sustav za particiju #${PARTITION} uređaja ${DEVICE}.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you do not go back to the partitioning menu and assign a file system to this partition, it won't be used at all.
hr: Ako se ne vratite u izbornik particioniranja i ne odredite datotečni sustav toj particiji, ona neće biti korištena uopće.

note: Type: text Description :sl2:
en: do not use the partition
hr: ne rabi particiju

note: Type: text Description up to 25 character positions :sl2:
en: Format the partition:
hr: Formatiraj particiju:

note: Type: text Description :sl2:
en: yes, format it
hr: da, formatiraj

note: Type: text Description :sl2:
en: no, keep existing data
hr: ne, zadrži postojeće podatke

note: Type: text Description :sl2:
en: do not use
hr: ne rabi

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition' :sl1:
en: unused
hr: nekorišteno

note: Type: text Description :sl2:
en: format the partition
hr: formatiraj particiju

note: Type: text Description short variant of `format the partition' :sl1:
en: format
hr: formatiraj

note: Type: text Description :sl2:
en: keep and use the existing data
hr: zadrži i rabi postojeće podatke

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing data' :sl1:
en: keep
hr: zadrži

note: Type: text Description :sl2:
en: Resizing partition...
hr: Mijenjam veličinu particije...

note: Type: text Description :sl2:
en: Copying partition...
hr: Preslikavam particiju...

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new state of the partition table...
hr: Računam novo stanje particijske tablice...

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Write previous changes to disk and continue?
hr: Zapiši promjene na diskove i nastavi?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Before you can select a partition to copy, any previous changes have to be written to disk.
hr: Sve prethodne promjene moraju biti zapisane na disk prije nego što odaberete particiju za preslikavanje.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: You cannot undo this operation.
hr: Ovaj postupak ne možete poništiti.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Please note that the copy operation may take a long time.
hr: Molim uzmite u obzir da postupak preslikavanja može potrajati.

note: Type: select Description :sl2:
en: Source partition:
hr: Izvorišna particija:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please choose the partition which contains the data you want to copy.
hr: Molim izaberite particiju s podacima koje želite preslikati.

note: Type: error Description :sl2:
en: Copy operation failure
hr: Preslikavanje nije uspjelo

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl2: :sl3:
en: An error occurred while writing the changes to the storage devices.
hr: Pojavila se pogreška pri zapisivanju promjena na uređaje za pohranu.

note: Type: error Description :sl2:
en: The resize operation is impossible
hr: Promjena veličine nije moguća.

note: Type: error Description :sl2:
en: Because of an unknown reason it is impossible to resize this partition.
hr: Iz neznanog razloga nije moguće promijeniti veličinu ovoj paritciji.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl2: Type: boolean :sl4: :sl5: :sl3:
en: Check /var/log/syslog or see virtual console 4 for the details.
hr: Za pojedinosti provjerite /var/log/syslog ili četvrtu konzolu.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Before you can select a new partition size, any previous changes have to be written to disk.
hr: Sve prethodne promjene moraju biti zapisane na disk prije nego što odaberete novu veličinu particije.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Please note that the resize operation may take a long time.
hr: Molim uzmite u obzir da postupak promjene veličine može potrajati.

note: Type: string Description :sl2:
en: New partition size:
hr: Nova veličina particije:

note: Type: string Description :sl2:
en: The minimum size you can use is ${MINSIZE} or ${PERCENT} and the maximum size is ${MAXSIZE}.
hr: Najmanji raspoloživi prostor koji možete rabiti jest ${MINSIZE} ili ${PERCENT}, a najveći ${MAXSIZE}.

note: Type: string Description :sl2:
en: Hint: Use "20%" (or "30%", etc.) for 20% (resp. 30%, etc.) of the available free space for this partition.  Use "max" as a shortcut for the maximum allowed size.
hr: Naputak: rabite "20%" (ili "30%" itd.) za 20% (ili "30%" itd.) od raspoloživog slobodnog prostora na particiji. Rabite "max" kao kraticu za sav raspoloživi prostor.

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid size
hr: Nevaljana veličina

note: Type: error Description :sl2:
en: Too large size
hr: Previše

note: Type: error Description :sl2:
en: Too small size
hr: Premalo

note: Type: error Description :sl2:
en: Resize operation failure
hr: Mijenjanje veličine nije uspjelo

note: Type: string Description :sl2:
en: The maximum size you can use is ${MAXSIZE}.
hr: Najveći prostor koji možete rabiti jest ${MAXSIZE}.

note: Type: select Choices :sl1:
en: Beginning
hr: na početku

note: Type: select Choices :sl1:
en: End
hr: na kraju

note: Type: select Description :sl1:
en: Location for the new partition:
hr: Mjesto nove particije:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please choose whether you want the new partition to be created at the beginning or at the end of the available space.
hr: Molim odredite želite li novu particiju na početku ili na kraju raspoloživoga prostora.

note: Type: select Description :sl1:
en: File system for the new partition:
hr: Datotečni sustav nove particije:

note: Type: select Choices :sl1:
en: Primary
hr: primarna

note: Type: select Choices :sl1:
en: Logical
hr: logička

note: Type: select Description :sl1:
en: Type for the new partition:
hr: Vrsta nove particije:

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: Flags for the new partition:
hr: Zastavice nove particije:

note: Type: string Description :sl2:
en: Partition name:
hr: Naziv particije:

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: boolean Description :sl2: :sl3:
en: Continue with partitioning?
hr: Nastaviti s particioniranjem?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: This partitioner doesn't have information about the default type of the partition tables on your architecture.  Please send an e-mail message to debian-boot@lists.debian.org with information.
hr: Ovaj program ne zna odrediti odgovarajući tip particijske tablice za vašu arhitekturu. Molim pošaljite obavijest o tome e-poštom na debian-boot@lists.debian.org .

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Please note that if the type of the partition table is unsupported by libparted, then this partitioner will not work properly.
hr: Ako vrsta particijske tablice nije podržana u 'libparted' ovaj program za particioniranje neće ispravno raditi.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: This partitioner is based on the library libparted which doesn't have support for the partition tables used on your architecture.  It is strongly recommended that you exit this partitioner.
hr: Ovaj program za particioniranje temelji se na 'libparted' biblioteci koja ne podržava particijsku tablicu potrebnu za tip vašeg računala. Morate prekinuti s radom.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you can, please help to add support for your partition table type to libparted.
hr: Ako možete, molim pomozite da dodamo podršku za vašu vrst particijske tablice u libparted.

note: Type: select Description :sl2:
en: Partition table type:
hr: Vrsta particijske tablice:

note: Type: select Description :sl2:
en: Select the type of partition table to use.
hr: Izaberite vrstu particijske tablice:

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Create new empty partition table on this device?
hr: Načiniti novu praznu particijsku tablicu na ovom uređaju?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: You have selected an entire device to partition. If you proceed with creating a new partition table on the device, then all current partitions will be removed.
hr: Izabrali ste cijeli uređaj za particioniranje. Ako nastavite sa stvaranjem nove particijske tablice, sve postojeće particije bit će uklonjene.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Note that you will be able to undo this operation later if you wish.
hr: Napominjem da ćete kasnije moći poništiti promjene.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Write a new empty partition table?
hr: Zapiši novu praznu particijsku tablicu?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Because of limitations in the current implementation of the Sun partition tables in libparted, the newly created partition table has to be written to the disk immediately.
hr: Zbog ograničenja u podržavanju Sunove particijske tablice u trenutnoj inačici libparted-a, nova particijska tablica mora odmah biti zapisana na disk.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: You will NOT be able to undo this operation later and all existing data on the disk will be irreversibly removed.
hr: Taj postupak NEĆETE moći poništiti kasnije i svi će postoječi podaci na disku biti nepovratno uklonjeni.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Confirm whether you actually want to create a new partition table and write it to disk.
hr: Potvrdite želite li odista stvoriti novu particijsku tablicu i zapisati je na disk.

note: Type: text Description :sl2:
en: Set the partition flags
hr: Postavite particijske zastavice

note: Type: text Description :sl2:
en: Name:
hr: Naziv:

note: Type: text Description :sl2:
en: Bootable flag:
hr: Bootable zastavica:

note: Type: text Description :sl2:
en: on
hr: da

note: Type: text Description :sl2:
en: off
hr: ne

note: Type: text Description :sl2:
en: Resize the partition (currently ${SIZE})
hr: Promijeni veličinu particije (trenutno ${SIZE})

note: Type: text Description :sl2:
en: Copy data from another partition
hr: Preslikaj podatke s druge particije

note: Type: text Description :sl2:
en: Delete the partition
hr: Obriši particiju

note: Type: text Description :sl2:
en: Create a new partition
hr: Načini novu particiju

note: Type: text Description :sl2:
en: Create a new empty partition table on this device
hr: Načini novu praznu particijsku tablicu na ovom uređaju

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
hr: Provjeravam datotečni sustav vrste ${TYPE} na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
hr: Provjeravam swap prostor na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
hr: Stvaram datotečni sustav vrste ${TYPE} na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system for ${MOUNT_POINT} in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
hr: Stvaram datotečni sustav vrste ${TYPE} za točku montiranja ${MOUNT_POINT} na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Formatting swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
hr: Formatiram swap prostor na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE}...

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: boolean Description :sl2: :sl4:
en: Go back to the menu and correct errors?
hr: Vrati se u izbornik i ispravi pogreške?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: The test of the file system with type ${TYPE} in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} found uncorrected errors.
hr: Provjera datotečnog sustava vrste ${TYPE} na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE} otkrila je neispravljene pogreške.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you do not go back to the partitioning menu and correct these errors, the partition will be used as is.
hr: Ako se ne vratite u izbornik particioniranja i ne ispravite pogreške, ta particija će biti korištena kakva jest.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: The test of the swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} found uncorrected errors.
hr: Provjera swap prostora na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE} otkrila je neispravljene pogreške.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: boolean Description :sl2: :sl4:
en: Do you want to return to the partitioning menu?
hr: Želite li se vratiti u izbornik particioniranja?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: You have not selected any partitions for use as swap space. Enabling swap space is recommended so that the system can make better use of the available physical memory, and so that it behaves better when physical memory is scarce. You may experience installation problems if you do not have enough physical memory.
hr: Niste odabrali nijednu particiju za upotrebu kao swap prostor. Upotreba swap prostora se preporučuje tako da sustav može bolje iskorištavati dostupnu fizičku memoriju, i zato da bi se bolje ponašao kada fizičke memorije ponestane. Mogli biste naići na probleme u instalaciji ako nemate dovoljno fizičke memorije.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you do not go back to the partitioning menu and assign a swap partition, the installation will continue without swap space.
hr: Ako se ne vratite u izbornik particioniranja i ne odredite swap particiju, instalacijski proces će se nastaviti bez swap prostora.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl2: :sl4:
en: Failed to create a file system
hr: Stvaranje datotečnog sustava nije uspjelo

note: Type: error Description :sl2:
en: The ${TYPE} file system creation in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} failed.
hr: Stvaranje datotečnog sustava vrste ${TYPE} na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE} nije uspjelo.

note: Type: error Description :sl2:
en: Failed to create a swap space
hr: Stvaranje swap prostora nije uspjelo

note: Type: error Description :sl2:
en: The creation of swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} failed.
hr: Stvaranje swap prostora na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE} nije uspjelo.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: No mount point is assigned for ${FILESYSTEM} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
hr: Datotečnom sustavu ${FILESYSTEM} na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE} nije određena točka montiranja.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: boolean Description :sl2: :sl4:
en: If you do not go back to the partitioning menu and assign a mount point from there, this partition will not be used at all.
hr: Ako se ne vratite u izbornik particioniranja i ne odredite točku montiranja, ta particija neće biti korištena uopće.

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid file system for this mount point
hr: Neispravan datotečni sustav za ovu točku montiranja

note: Type: error Description :sl2:
en: The file system type ${FILESYSTEM} cannot be mounted on ${MOUNTPOINT}, because it is not a fully-functional Unix file system. Please choose a different file system, such as ${EXT2}.
hr: Tip datotečnog sustava ${FILESYSTEM} se ne može montirati na ${MOUNTPOINT} jer to nije sasvim funkcionalni Unix datotečni sustav. Molim odaberite neki drugi datotečni sustav, npr. ${EXT2}.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: / - the root file system
hr: / - korijenski datotečni sustav

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: /boot - static files of the boot loader
hr: /boot - statične datoteke boot učitavača

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: /home - user home directories
hr: /home - direktoriji 'običnih' korisnika

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: /tmp - temporary files
hr: /tmp - privremene datoteke

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: /usr - static data
hr: /usr - statički podaci

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: /var - variable data
hr: /var - varijabilni podaci

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: /srv - data for services provided by this system
hr: /srv - podaci za sustavske servise

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: /opt - add-on application software packages
hr: /opt - dodatni programski paketi

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: /usr/local - local hierarchy
hr: /usr/local - stablo s lokalnim stvarima

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2: :sl4: what's to be entered is a mount point Not
en: Enter manually
hr: Unesi ručno

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2: :sl4: "it" is a partition
en: Do not mount it
hr: Ne montiraj

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Description Type: string :sl2: :sl4:
en: Mount point for this partition:
hr: Točka montiranja za ovu particiju:

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl2: :sl4:
en: Invalid mount point
hr: Nevaljana točka montiranja

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl2: :sl4:
en: The mount point you entered is invalid.
hr: Točka montiranja koju ste unijeli nije valjana.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl2: :sl4:
en: Mount points must start with "/". They cannot contain spaces.
hr: Točke montiranja moraju početi s "/" i ne mogu sadržavati praznine.

note: Type: string Description :sl2:
en: Label for the file system in this partition:
hr: Oznaka datotečnog sustava na ovoj particiji:

note: Type: text Description :sl2:
en: Format the swap area:
hr: Formatiraj swap prostor:

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description In the following context: "Format the partition: yes" :sl2: :sl3:
en: yes
hr: da

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description In the following context: "Format the partition: no" :sl2: :sl3:
en: no
hr: ne

note: Type: text Description label of file system :sl2:
en: Label:
hr: Oznaka:

note: Type: text Description for partman-basicfilesystems: in the following context: "Label: none" :sl2:
en: none[ Do not translate what's inside the brackets and just put the translation for the word "none" in your language without any brackets. This "none" relates to "Label:" ]
hr: nijedna

note: Type: text Description Up to 24 character positions :sl2:
en: Reserved blocks:
hr: Pričuvni blokovi:

note: Type: string Description :sl2:
en: Percentage of the file system blocks reserved for the super-user:
hr: Postotak blokova datotečnog sustava pričuvanih za korijenskog korisnika:

note: Type: text Description :sl2: Up to 25 character positions
en: Typical usage:
hr: Tipični način uporabe:

note: Type: text Description :sl2: In the following context: "Typical usage: standard"
en: standard
hr: uobičajeni

note: Type: select Description
en: Typical usage of this partition:
hr: Tipični način uporabe ove particije:

note: Type: select Description
en: Please specify how the file system is going to be used, so that optimal file system parameters can be chosen for that use.
hr: Molim odredite kako će datotečni sustav biti rabljen, kako bi mogle biti određene najbolje datotečne postavke za njega.

note: Type: select Description
en: standard = standard parameters, news = one inode per 4KB block, largefile = one inode per megabyte, largefile4 = one inode per 4 megabytes.
hr: uobičajeni = uobičajene odrednice, novosti = jedna inoda za blok od 4KB, veledatoteka = jedna inoda za 1 MB, veledatoteka4 = jedna inoda za 4 MB

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description This is an item in the menu "Partition settings" :sl2: This is an item in the menu "Action on the partition"
en: Mount point:
hr: Točka montiranja:

note: Type: text Description :sl2: In the following context: "Mount point: none"
en: none[ Do not translate what's inside the brackets and just put the translation for the word "none" in your language without any brackets. This "none" relates to "Mount point:" ]
hr: nijedna

note: Type: text Description :sl2:
en: Ext2 file system
hr: Ext2 datotečni sustav

note: Type: text Description :sl2:
en: FAT16 file system
hr: FAT16 datotečni sustav

note: Type: text Description :sl2:
en: FAT32 file system
hr: FAT32 datotečni sustav

note: Type: text Description :sl2:
en: swap area
hr: swap prostor

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description Type: multiselect :sl2:
en: Mount options:
hr: Mogućnosti montiranja:

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: multiselect Choices :sl2: Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl4:
en: noatime - do not update inode access times at each access
hr: noatime - ne osvježavaj vremena pristupa inodama pri svakom pristupu

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: multiselect Choices :sl2: Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl4:
en: nodev - do not support character or block special devices
hr: nodev - ne podržavaj osobite znakovne ili blok uređaje

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: multiselect Choices :sl2: Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl4:
en: nosuid - ignore set-user-identifier or set-group-identifier bits
hr: nosuid - ignoriraj set-user-identifier ili set-group-identifier bitove

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: multiselect Choices :sl2: Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl4:
en: noexec - do not allow execution of any binaries
hr: noexec - ne dopusti izvršenje binarnih datoteka

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: multiselect Choices :sl2: Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) in single-byte languages) including the initial path :sl4:
en: ro - mount the file system read-only
hr: ro - montiraj datotečni sustav samo-za-čitanje

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: multiselect Choices :sl2: Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) in single-byte languages) including the initial path :sl4:
en: sync - all input/output activities occur synchronously
hr: sync - sve ulazne/izlazne aktivnosti sinkronizirane

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: multiselect Choices :sl2: Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl4:
en: usrquota - user disk quota accounting enabled
hr: usrquota - omogući računanje korisničkih diskovnih udjela

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: multiselect Choices :sl2: Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl4:
en: grpquota - group disk quota accounting enabled
hr: grpquota - omogući računanje grupnih diskovnih udjela

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: multiselect Choices :sl2: Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: user_xattr - support user extended attributes
hr: user_xattr - podrška za korisničke dodatne atribute

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: multiselect Description :sl2:
en: Mount options can tune the behavior of the file system.
hr: Mogućnosti montiranja određuju ponašanje datotečnog sustava.

note: Type: multiselect Choices :sl2: Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: quiet - changing owner and permissions does not return errors
hr: quiet - mijenjanje vlasnika i dopuštenja ne pokazuje pogreške

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the ext3 file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
hr: Provjeravam ext3 datotečni sustav na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE}...

note: Type: boolean Description :sl2:
en: The test of the file system with type ext3 in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} found uncorrected errors.
hr: Provjera ext3 datotečnog sustava na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE} otkrila je neispravljene pogreške.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: boolean Description :sl2: :sl4:
en: If you do not go back to the partitioning menu and correct these errors, the partition will not be used at all.
hr: Ako se ne vratite u izbornik particioniranja i ne ispravite pogreške, ta particija neće biti korištena uopće.

note: Type: error Description :sl2:
en: The ext3 file system creation in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} failed.
hr: Stvaranje ext3 datotečnog sustava na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE} nije uspjelo.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: No mount point is assigned for the ext3 file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
hr: Datotečnom sustavu ext3 na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE} nije određena točka montiranja.

note: Type: text Description :sl2: File system name
en: Ext3 journaling file system
hr: Ext3 dnevnički datotečni sustav

note: Type: text Description :sl2:
en: Checking the ReiserFS file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
hr: Provjeravam ReiserFS datotečni sustav na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE}...

note: Type: boolean Description :sl2:
en: The test of the file system with type ReiserFS in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} found uncorrected errors.
hr: Provjera ReiserFS datotečnog sustava na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE} otkrila je neispravljene pogreške.

note: Type: error Description :sl2:
en: The ReiserFS file system creation in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} failed.
hr: Stvaranje ReiserFS datotečnog sustava na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE} nije uspjelo.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: No mount point is assigned for the ReiserFS file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
hr: Datotečnom sustavu ReiserFS na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE} nije određena točka montiranja.

note: Type: multiselect Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl2:
en: notail - disable packing of files into the file system tree
hr: notail - onemogući grupiranje datoteka u stablo datotečnog sustava

note: Type: text Description :sl2: File system name
en: ReiserFS journaling file system
hr: ReiserFS dnevnički datotečni sustav

note: Type: text Description :sl2:
en: Checking the jfs file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
hr: Provjeravam jfs datotečni sustav na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE}...

note: Type: boolean Description :sl2:
en: The test of the file system with type jfs in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} found uncorrected errors.
hr: Provjera jfs datotečnog sustava na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE} otkrila je neispravljene pogreške.

note: Type: error Description :sl2:
en: The jfs file system creation in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} failed.
hr: Stvaranje jfs datotečnog sustava na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE} nije uspjelo.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: No mount point is assigned for the jfs file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
hr: Datotečnom sustavu jfs na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE} nije određena točka montiranja.

note: Type: text Description File system name :sl2:
en: JFS journaling file system
hr: JFS dnevnički datotečni sustav

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Use unrecommended JFS root file system?
hr: Rabi nepreporučeni JFS korijenski datotečni sustav?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Your root file system is a JFS file system. This can cause problems with the boot loader used by default by this installer.
hr: Vaš korijenski datotečni sustav je JFS. To će vjerojatno izazvati probleme s boot učitavačem koji je zadan za ovu instalaciju.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: You should use a small /boot partition with another file system, such as ext3.
hr: Trebali biste rabiti malu /boot particiju s drugim datotečnim sustavom, recimo ext3.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Use unrecommended JFS /boot file system?
hr: Rabi nepreporučeni JFS /boot datotečni sustav?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: You have mounted a JFS file system as /boot. This is likely to cause problems with the boot loader used by default by this installer.
hr: Montirali ste JFS datotečni sustav kao /boot. To će vjerojatno izazvati probleme s boot učitavačem koji je zadan za ovu instalaciju.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: You should use another file system, such as ext3, for the /boot partition.
hr: Trebali biste rabiti drugi datotečni sustav, npr. ext3, za /boot particiju.

note: Type: text Description :sl2:
en: Checking the xfs file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
hr: Provjeravam xfs datotečni sustav na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE}...

note: Type: boolean Description :sl2:
en: The test of the file system with type xfs in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} found uncorrected errors.
hr: Provjera xfs datotečnog sustava na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE} otkrila je neispravljene pogreške.

note: Type: error Description :sl2:
en: The xfs file system creation in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} failed.
hr: Stvaranje xfs datotečnog sustava na particiji #${PARTITION} uređaja ""${DEVICE} nije uspjelo.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: No mount point is assigned for the xfs file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
hr: Datotečnom sustavu xfs na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE} nije određena točka montiranja.

note: Type: text Description :sl2: File system name
en: XFS journaling file system
hr: XFS dnevnički datotečni sustav

note: Type: text Description :sl4:
en: Checking the ext2 (revision 0) file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
hr: Provjeravam ext2 (revizija 0) datotečni sustav na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE}...

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The test of the file system with type ext2 (revision 0) in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} found uncorrected errors.
hr: Provjera ext2 (revizija 0) datotečnog sustava na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE} otkrila je neispravljene pogreške.

note: Type: error Description :sl4:
en: The ext2 (revision 0) file system creation in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} failed.
hr: Stvaranje ext2 (revizija 0) datotečnog sustava na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE} nije uspjelo.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: No mount point is assigned for the ext2 (revision 0) file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
hr: Datotečnom sustavu ext2 (revizija 0) na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE} nije određena točka montiranja.

note: Type: text Description :sl4: File system name
en: old Ext2 (revision 0) file system
hr: stari ext2 (revizija 0) datotečni sustav

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Go back to the menu and correct this problem?
hr: Vrati se u izbornik i ispravi taj problem

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Your boot partition has not been configured with the old ext2 (revision 0) file system.  This is needed by your machine in order to boot.  Please go back and use the old ext2 (revision 0) file system.
hr: Vaša boot particija nije podešena na stari ext2 (revizija 0) datotečni sustav. To je potrebno vašem računalu radi podizanja sustava. Molim vratite se i uporabite stari ext2 (revizija 0) datotečni sustav.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: If you do not go back to the partitioning menu and correct this error, the partition will be used as is.  This means that you may not be able to boot from your hard disk.
hr: Ako se ne vratite u izbornik particioniranja i ne ispravite taj problem, ta particija će biti ostavljena kakva jest. To znači da možda nećete moći podizati upravljački sustav s tvrdog diska.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Your boot partition is not located on the first primary partition of your hard disk.  This is needed by your machine in order to boot.  Please go back and use your first primary partition as a boot partition.
hr: Vaša boot particija nije prva primarna particija vašeg tvrdog diska. To je potrebno vašem računalu radi podizanja sustava. Molim vratite se i uporabite prvu primarnu particiju kao boot particiju.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Your root partition is not a primary partition of your hard disk.  This is needed by your machine in order to boot.  Please go back and use a primary partition for your root partition.
hr: Vaša korijenska particija nije prva primarna particija vašeg tvrdog diska. To je potrebno vašem računalu radi podizanja sustava. Molim vratite se i uporabite prvu primarnu particiju kao korijensku particiju.

note: Type: note Description :sl1: Type: text
en: Help on partitioning
hr: Pomoć pri particioniranju

note: Type: note Description :sl1:
en: Partitioning a hard drive consists of dividing it to create the space needed to install your new system.  You need to choose which partition(s) will be used for the installation.
hr: Particioniranje tvrdog diska znači njegovu podjelu radi stvaranja prostora koji vam treba za instalaciju vašeg novog sustava. Trebate odrediti koja particija ili koje particije će se rabiti za instalaciju.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a free space to create partitions in it.
hr: Izaberite slobodan prostor da stvorite particije.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a device to remove all partitions in it and create a new empty partition table.
hr: Izaberite cijeli uređaj da uklonite sve particije s njega i stvorite novu praznu particijsku tablicu.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a partition to remove it or to specify how it should be used. At a bare minimum, you need one partition to contain the root of the file system (whose mount point is /).  Most people also feel that a separate swap partition is a necessity.  "Swap" is scratch space for an operating system, which allows the system to use disk storage as "virtual memory".
hr: Izaberite particiju za uklanjanje ili da bi odredili kako je treba koristiti. Potrebno je imati minimalno jednu particiju koja će sadržavati korijenski datotečni sustav (čija je točka montiranja "/"). Većina korisnika rabi i odvojenu swap particiju. "Swap" je prostor na disku odvojen za to da bi ga operacijski sustav računala koristio kao "virtualnu memoriju".

note: Type: note Description :sl1:
en: When the partition is already formatted you may choose to keep and use the existing data in the partition.  Partitions that will be used in this way are marked with "${KEEP}" in the main partitioning menu.
hr: Kad je particija već formatirana, možete sačuvati na njoj postojeće podatke. Particije koje ćete tako rabiti označene su s "${KEEP}" u glavnom izborniku particioniranja.

note: Type: note Description :sl1:
en: In general you will want to format the partition with a newly created file system.  NOTE: all data in the partition will be irreversibly deleted.  If you decide to format a partition that is already formatted, it will be marked with "${DESTROY}" in the main partitioning menu.  Otherwise it will be marked with "${FORMAT}".
hr: Općenito trebate formatirati particiju novim datotečnim sustavom. POZOR: svi podaci na particiji bit će nepovratno obrisani. Ako odlučite preformatirati već formatiranu particiju, bit će označena s "${DESTROY}" u glavnom izborniku particioniranja. Inače će biti označena s "${FORMAT}".

note: Type: text Description :sl1:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It can be installed either in the master boot record of the first hard disk, or in a partition.  When the boot loader is installed in a partition, you must set the bootable flag for it. Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
hr: Da biste pokrenuli svoj novi sustav, rabit ćete tzv. boot učitavač. On može biti instaliran ili u osnovni boot zapis na prvom tvrdom disku, ili na particiju. Kad je instaliran na particiju, morate je označiti zastavicom "bootable". Takva particija bit će označena s "${BOOTABLE}" u glavnom izborniku particioniranja.

note: Type: text Description :sl4:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It is installed in a boot partition.  You must set the bootable flag for the partition.  Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
hr: Da biste pokrenuli svoj novi sustav, rabit ćete tzv. boot učitavač. On je instaliran na boot particiju koju morate označiti zastavicom "bootable". Takva particija bit će označena s "${BOOTABLE}" u glavnom izborniku particioniranja.

note: Type: error Description :sl2:
en: Identical mount points for two file systems
hr: Iste točke montiranja za dva datotečna sustava

note: Type: error Description :sl2:
en: Two file systems are assigned the same mount point (${MOUNTPOINT}): ${PART1} and ${PART2}.
hr: Dva datotečna sustava imaju istu točku montiranja (${MOUNTPOINT}): ${PART1} i ${PART2}.

note: Type: error Description :sl2:
en: Please correct this by changing mount points.
hr: Molim ispravite to mijenjajući točke montiranja.

note: Type: error Description :sl2:
en: No root file system
hr: Nema korijenskog datotečnog sustava.

note: Type: error Description :sl2:
en: No root file system is defined.
hr: Nije određen korijenski datotečni sustav.

note: Type: error Description :sl2:
en: Please correct this from the partitioning menu.
hr: Molim ispravite to u izborniku particioniranja.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Do you want to resume partitioning?
hr: Želite li nastaviti particioniranje?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: The attempt to mount a file system with type ${TYPE} in ${DEVICE} at ${MOUNTPOINT} failed.
hr: Pokušaj montiranja datotečnog sustava tipa ${TYPE} na uređaj ${DEVICE} u točku ${MOUNTPOINT} nije uspio.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: You may resume partitioning from the partitioning menu.
hr: Možete nastaviti particioniranje iz glavnog izbornika.

note: Type: select Description
en: How to use this partition:
hr: Kako će se rabiti ova particija:

note: Type: text Description :sl2:
en: Use as:
hr: Rabi kao:

note: Type: select Choices Time zone for Antarctica
en: McMurdo
hr: Antarctica/McMurdo

note: Type: select Choices Time zone for Antarctica
en: south pole
hr: Antarctica/South_Pole

note: Type: select Choices Time zone for Antarctica
en: Rothera
hr: Antarctica/Rothera

note: Type: select Choices Time zone for Antarctica
en: Palmer
hr: Antarctica/Palmer

note: Type: select Choices Time zone for Antarctica
en: Mawson
hr: Antarctica/Mawson

note: Type: select Choices Time zone for Antarctica
en: Davis
hr: Antarctica/Davis

note: Type: select Choices Time zone for Antarctica
en: Casey
hr: Antarctica/Casey

note: Type: select Choices Time zone for Antarctica
en: Vostok
hr: Antarctica/Vostok

note: Type: select Choices Time zone for Antarctica
en: Dumont-d'Urville
hr: Antarctica/DumontDUrville

note: Type: select Choices Time zone for Antarctica
en: Syowa
hr: Antarctica/Syowa

note: Type: select Description
en: Select a location in your time zone:
hr: Odaberite lokaciju u vašoj vremenskoj zoni:

note: Type: select Choices Time zone for Australia
en: Lord Howe Island
hr: Australia/Lord_Howe

note: Type: select Choices Time zone for Australia
en: Hobart
hr: Australia/Hobart

note: Type: select Choices Time zone for Australia
en: Melbourne
hr: Australia/Melbourne

note: Type: select Choices Time zone for Australia
en: Sydney
hr: Australia/Sydney

note: Type: select Choices Time zone for Australia
en: Broken Hill
hr: Australia/Broken_Hill

note: Type: select Choices Time zone for Australia
en: Brisbane
hr: Australia/Brisbane

note: Type: select Choices Time zone for Australia
en: Lindeman
hr: Australia/Lindeman

note: Type: select Choices Time zone for Australia
en: Adelaide
hr: Australia/Adelaide

note: Type: select Choices Time zone for Australia
en: Darwin
hr: Australia/Darwin

note: Type: select Choices Time zone for Australia
en: Perth
hr: Australia/Perth

note: Type: select Description
en: Select a city in your time zone:
hr: Odaberite grad u vašoj vremenskoj zoni:

note: Type: select Choices Time zone for Brazil
en: Noronha
hr: America/Noronha

note: Type: select Choices Time zone for Brazil
en: Belem
hr: America/Belem

note: Type: select Choices Time zone for Brazil
en: Fortaleza
hr: America/Fortaleza

note: Type: select Choices Time zone for Brazil
en: Recife
hr: America/Recife

note: Type: select Choices Time zone for Brazil
en: Araguaina
hr: America/Araguaina

note: Type: select Choices Time zone for Brazil
en: Maceio
hr: America/Maceio

note: Type: select Choices Time zone for Brazil
en: Bahia
hr: America/Bahia

note: Type: select Choices Time zone for Brazil
en: Sao Paulo
hr: America/Sao_Paulo

note: Type: select Choices Time zone for Brazil
en: Campo Grande
hr: America/Campo_Grande

note: Type: select Choices Time zone for Brazil
en: Cuiaba
hr: America/Cuiaba

note: Type: select Choices Time zone for Brazil
en: Porto Velho
hr: America/Porto_Velho

note: Type: select Choices Time zone for Brazil
en: Boa Vista
hr: America/Boa_Vista

note: Type: select Choices Time zone for Brazil
en: Manaus
hr: America/Manaus

note: Type: select Choices Time zone for Brazil
en: Eirunepe
hr: America/Eirunepe

note: Type: select Choices Time zone for Brazil
en: Rio Branco
hr: America/Rio_Branco

note: Type: select Choices Time zone for Canada
en: Newfoundland
hr: Canada/Newfoundland

note: Type: select Choices Time zone for Canada
en: Atlantic
hr: Canada/Atlantic

note: Type: select Choices Time zone for Canada Time zone for United States
en: Eastern
hr: Canada/Eastern

note: Type: select Choices Time zone for Canada Time zone for Mexico Time zone for United States
en: Central
hr: Canada/Central

note: Type: select Choices Time zone for Canada
en: East Saskatchewan
hr: Canada/East-Saskatchewan

note: Type: select Choices Time zone for Canada
en: Saskatchewan
hr: Canada/Saskatchewan

note: Type: select Choices Time zone for Canada Time zone for Mexico Time zone for United States
en: Mountain
hr: Canada/Mountain

note: Type: select Choices Time zone for Canada Time zone for Mexico Time zone for United States
en: Pacific
hr: Canada/Pacific

note: Type: select Choices Time zone for Canada
en: Yukon
hr: Canada/Yukon

note: Type: select Description
en: Select your time zone:
hr: Izaberite svoju vremensku zonu:

note: Type: select Choices Time zone for Congo, The Democratic Republic of the
en: Kinshasa
hr: Africa/Kinshasa

note: Type: select Choices Time zone for Congo, The Democratic Republic of the
en: Lubumbashi
hr: Africa/Lubumbashi

note: Type: select Choices Time zone for Chile
en: Santiago
hr: America/Santiago

note: Type: select Choices Time zone for Chile
en: Easter Island
hr: Pacific/Easter

note: Type: select Choices Time zone for Ecuador
en: Guayaquil
hr: America/Guayaquil

note: Type: select Choices Time zone for Ecuador
en: Galapagos
hr: Pacific/Galapagos

note: Type: select Choices Time zone for Spain
en: Madrid
hr: Europe/Madrid

note: Type: select Choices Time zone for Spain
en: Ceuta
hr: Africa/Ceuta

note: Type: select Choices Time zone for Spain
en: Canary Islands
hr: Atlantic/Canary

note: Type: select Choices Time zone for Micronesia, Federated States of
en: Yap
hr: Pacific/Yap

note: Type: select Choices Time zone for Micronesia, Federated States of
en: Truk
hr: Pacific/Truk

note: Type: select Choices Time zone for Micronesia, Federated States of
en: Ponape
hr: Pacific/Ponape

note: Type: select Choices Time zone for Micronesia, Federated States of
en: Kosrae
hr: Pacific/Kosrae

note: Type: select Choices Time zone for Greenland
en: Godthab
hr: America/Godthab

note: Type: select Choices Time zone for Greenland
en: Danmarkshavn
hr: America/Danmarkshavn

note: Type: select Choices Time zone for Greenland
en: Scoresbysund
hr: America/Scoresbysund

note: Type: select Choices Time zone for Greenland
en: Thule
hr: America/Thule

note: Type: select Choices Time zone for Indonesia
en: Jakarta
hr: Asia/Jakarta

note: Type: select Choices Time zone for Indonesia
en: Pontianak
hr: Asia/Pontianak

note: Type: select Choices Time zone for Indonesia
en: Makassar
hr: Asia/Makassar

note: Type: select Choices Time zone for Indonesia
en: Jayapura
hr: Asia/Jayapura

note: Type: select Choices Time zone for Kiribati
en: Tarawa (Gilbert Islands)
hr: Pacific/Tarawa

note: Type: select Choices Time zone for Kiribati
en: Enderbury (Phoenix Islands)
hr: Pacific/Enderbury

note: Type: select Choices Time zone for Kiribati
en: Kiritimati (Line Islands)
hr: Pacific/Kiritimati

note: Type: select Choices Time zone for Kazakhstan
en: Almaty
hr: Asia/Almaty

note: Type: select Choices Time zone for Kazakhstan
en: Qyzylorda
hr: Asia/Qyzylorda

note: Type: select Choices Time zone for Kazakhstan
en: Aqtobe
hr: Asia/Aqtobe

note: Type: select Choices Time zone for Kazakhstan
en: Atyrau
hr: Asia/Aqtau

note: Type: select Choices Time zone for Kazakhstan
en: Oral
hr: Asia/Oral

note: Type: select Choices Time zone for Mongolia
en: Ulaanbaatar
hr: Asia/Ulaanbaatar

note: Type: select Choices Time zone for Mongolia
en: Hovd
hr: Asia/Hovd

note: Type: select Choices Time zone for Mongolia
en: Choibalsan
hr: Asia/Choibalsan

note: Type: select Choices Time zone for New Zealand
en: Auckland
hr: Pacific/Auckland

note: Type: select Choices Time zone for New Zealand
en: Chatham Islands
hr: Pacific/Chatham

note: Type: select Choices Time zone for French Polynesia
en: Tahiti (Society Islands)
hr: Pacific/Tahiti

note: Type: select Choices Time zone for French Polynesia
en: Marquesas Islands
hr: Pacific/Marquesas

note: Type: select Choices Time zone for French Polynesia
en: Gambier Islands
hr: Pacific/Gambier

note: Type: select Choices Time zone for Portugal
en: Lisbon
hr: Europe/Lisbon

note: Type: select Choices Time zone for Portugal
en: Madeira Islands
hr: Atlantic/Madeira

note: Type: select Choices Time zone for Portugal
en: Azores
hr: Atlantic/Azores

note: Type: select Choices Time zone for Russian Federation
en: Moscow-01 - Kaliningrad
hr: Europe/Kaliningrad

note: Type: select Choices Time zone for Russian Federation
en: Moscow+00 - west Russia
hr: Europe/Moscow

note: Type: select Choices Time zone for Russian Federation
en: Moscow+01 - Samara
hr: Europe/Samara

note: Type: select Choices Time zone for Russian Federation
en: Moscow+02 - Urals
hr: Asia/Yekaterinburg

note: Type: select Choices Time zone for Russian Federation
en: Moscow+03 - west Siberia
hr: Asia/Omsk

note: Type: select Choices Time zone for Russian Federation
en: Moscow+03 - Novosibirsk
hr: Asia/Novosibirsk

note: Type: select Choices Time zone for Russian Federation
en: Moscow+04 - Yenisei River
hr: Asia/Krasnoyarsk

note: Type: select Choices Time zone for Russian Federation
en: Moscow+05 - Lake Baikal
hr: Asia/Irkutsk

note: Type: select Choices Time zone for Russian Federation
en: Moscow+06 - Lena River
hr: Asia/Yakutsk

note: Type: select Choices Time zone for Russian Federation
en: Moscow+07 - Amur River
hr: Asia/Vladivostok

note: Type: select Choices Time zone for Russian Federation
en: Moscow+07 - Sakhalin Island
hr: Asia/Sakhalin

note: Type: select Choices Time zone for Russian Federation
en: Moscow+08 - Magadan
hr: Asia/Magadan

note: Type: select Choices Time zone for Russian Federation
en: Moscow+09 - Kamchatka
hr: Asia/Kamchatka

note: Type: select Choices Time zone for Russian Federation
en: Moscow+10 - Bering Sea
hr: Asia/Anadyr

note: Type: select Choices Time zone for United States Minor Outlying Islands
en: Johnston Atoll
hr: Pacific/Johnston

note: Type: select Choices Time zone for United States Minor Outlying Islands
en: Midway Islands
hr: Pacific/Midway

note: Type: select Choices Time zone for United States Minor Outlying Islands
en: Wake Island
hr: Pacific/Wake

note: Type: select Choices Time zone for United States
en: Alaska
hr: US/Alaska

note: Type: select Choices Time zone for United States
en: Hawaii
hr: US/Hawaii

note: Type: select Choices Time zone for United States
en: Arizona
hr: US/Arizona

note: Type: select Choices Time zone for United States
en: East Indiana
hr: US/East-Indiana

note: Type: select Choices Time zone for United States
en: Samoa
hr: US/Samoa

note: Type: note Description :sl1:
en: Selected time zone
hr: Odabrana vremenska zona

note: Type: note Description :sl1:
en: Based on your country, your time zone is ${ZONE}.
hr: Na osnovu vaše zemlje, vaša vremenska zona je ${ZONE}.

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Configure the clock
hr: Podesi sat

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is the system clock set to UTC?
hr: Je li sistemski sat podešen na UTC?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: System clocks are generally set to Coordinated Universal Time (UTC). The operating system uses your time zone to convert system time into local time. This is recommended unless you also use another operating system that expects the clock to be set to local time.
hr: Sistemski satovi su obično postavljeni na Coordinated Universal Time (UTC). Operacijski sustav koristi vašu vremensku zonu da pretvori sistemsko vrijeme u lokalno vrijeme. Ovo je preporučen način rada osim ako koristite i neki drugi operacijski sustav koji očekuje da sistemski sat pokazuje lokalno vrijeme.

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the clock
hr: Podešavam sat

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Proceed with installation to unclean target?
hr: Nastaviti instalaciju na nečisto odredište?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: The target file system contains files from a past installation. These files could cause problems with the installation process, and if you proceed, some of the existing files may be overwritten.
hr: Odredišni datotečni sustav sadrži datoteke iz prošle instalacije. Te datoteke bi mogle prouzročiti probleme u postupku instaliranja, a ako nastavite, neke od postojećih datoteka bi mogle biti prebrisane.

note: Type: error Description :sl2:
en: No file system mounted on /target
hr: Nema datotečnog sustava montiranog na /target

note: Type: error Description :sl2:
en: Before the installation can proceed, a root file system must be mounted on /target. The partitioner and formatter should have done this for you.
hr: Prije nastavka instalacije, korijenski datotečni sustav mora biti montiran na /target. Programi za particioniranje i formatiranje su vam to trebali učiniti.

note: Type: error Description :sl2:
en: Not installing to unclean target
hr: Ne instaliram na nečisto odredište

note: Type: error Description :sl2:
en: The installation to the target file system has been canceled. You should go back and erase or format the target file system before proceeding with the install.
hr: Instalacija na odredišni datotečni sustav je otkazana. Trebate se vratiti i Trebali biste se vratiti i obrisati ili formatirati odredišni datotečni sustav prije nastavka instalacije.

note: Type: text Description :sl1:
en: Preparing to install the base system...
hr: Pripremam se instalirati osnovni sustav...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the base system
hr: Instaliram osnovni sustav

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: :sl3:
en: Running ${SCRIPT}...
hr: Izvršavam ${SCRIPT}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating the list of available packages...
hr: Osvježavam popis dostupnih paketa...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing extra packages...
hr: Instaliram dodatne pakete...

note: Type: text Description SUBST0 is a package name :sl1:
en: Installing extra packages - retrieving and installing ${SUBST0}...
hr: Instaliram dodatne pakete - dobavljam i instaliram ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating device files...
hr: Stvaram datoteke uređaja...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package TRANSLATORS: <65 columns
en: Install the base system
hr: Instaliraj osnovni sustav

note: Type: error Description The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Cannot install base system
hr: Instalacija osnovnog sustava nije uspjela

note: Type: error Description The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: The installer cannot figure out how to install the base system. No installable CD-ROM was found and no valid mirror was configured.
hr: Program za instalaciju ne može instalirati osnovni sustav. Nije pronađen instalacijski CD-ROM-a, a nije podešen ni valjani zrcalni poslužitelj.

note: Type: error Description SUBST0 is a Release file name. SUBST0 is a Release.gpg file name SUBST0 is a gpg key ID SUBST0 is a filename SUBST0 is a filename or package name Debootstrap is a program name: should not be translated
en: Debootstrap Error
hr: Debootstrap pogreška

note: Type: error Description
en: Failed to determine the codename for the release.
hr: Neuspjelo određivanje oznake (codenam) izdanja.

note: Type: error Description
en: Failed to install the base system
hr: Instalacija osnovnog sustava nije uspjela

note: Type: error Description
en: The base system installation into /target/ failed.
hr: Instalacija osnovnog sustava na /target/ nije uspjela.

note: Type: error Description
en: Base system installation error
hr: Pogreška pri instalaciji osnovnog sustava

note: Type: error Description
en: The debootstrap program exited with an error (return value ${EXITCODE}).
hr: Program debootstrap prekinuo je rad uz pogrešku (povratna vrijednost ${EXITCODE})

note: Type: error Description
en: The debootstrap program exited abnormally.
hr: Program debootstrap prekinuo je rad nenormalno.

note: Type: error Description
en: The following error occurred:
hr: Pojavila se sljedeća pogreška:

note: Type: select Description
en: Tool to use to generate boot initrd:
hr: Alat kojim će se generirati boot initrd:

note: Type: select Description
en: The list shows the available tools. If you are unsure which to select, you should select the default. If your system fails to boot, you can retry the installation using the other options.
hr: Popis sadrži dostupne alate. Ako niste sigurni koji odabrati, odaberite onaj koji je već zadan. Ako se vaš sustav ne uspije podići, možete pokušati instalaciju ponovo, koristeći druge opcije.

note: Type: error Description
en: Unsupported initrd generator
hr: Nepodržani generator initrda

note: Type: error Description
en: The package ${GENERATOR} that was selected to generate the initrd is not supported.
hr: Paket ${GENERATOR} koji je odabran za generiranje initrda nije podržan.

note: Type: error Description
en: Unable to install the selected kernel
hr: Ne mogu instalirati izabrani kernel.

note: Type: error Description
en: An error was returned while trying to install the kernel into the target system.
hr: Pojavila se pogreška pri pokušaju instalacije kernela na odredišni sustav.

note: Type: error Description
en: Kernel package: '${KERNEL}'.
hr: Paket kernela: '${KERNEL}'.

note: Type: select Choices For base-installer, "none" is an additional choice to a list of kernels. It means "no kernel"
en: none[ Do not translate what's inside the brackets and just put the translation for the word "none" in your language without any brackets. This "none" means "no kernel" ]
hr: nijedan

note: Type: select Description
en: Kernel to install:
hr: Instalirati kernel:

note: Type: select Description
en: The list shows the available kernels. Please choose one of them in order to make the system bootable from the hard drive.
hr: Na popisu su dostupni kerneli. Molim izaberite jedan kako biste učinili sustav sposobnim da se podiže s tvrdog diska.

note: Type: boolean Description
en: Continue without installing a kernel?
hr: Nastavi bez instaliranja kernela?

note: Type: boolean Description
en: No installable kernel was found in the defined APT sources.
hr: Nema kernela za instalaciju na dostupnim apt-ovim izvorima.

note: Type: boolean Description
en: You may try to continue without a kernel, and manually install your own kernel later. This is only recommended for experts, otherwise you will likely end up with a machine that doesn't boot.
hr: Možete pokušati nastaviti bez kernela, i kasnije ručno instalirati svoj kernel. Ovo se preporuča jedino stručnjacima, inače ćete završiti sa strojem koji se ne može podići.

note: Type: error Description
en: Cannot install kernel
hr: Ne mogu instalirati kernel

note: Type: error Description
en: The installer cannot find a suitable kernel package to install.
hr: Instalacijski program ne može naći prikladan kernel paket za instalaciju.

note: Type: error Description
en: Unable to install ${PACKAGE}
hr: Ne mogu instalirati ${PACKAGE}

note: Type: error Description
en: An error was returned while trying to install the ${PACKAGE} package onto the target system.
hr: Pojavila se pogreška pri pokušaju instalacije paketa ${PACKAGE} na odredišni sustav.

note: Type: error Description SUBST0 is a Release file name.
en: Failed getting Release file ${SUBST0}.
hr: Neuspjelo skidanje 'Release' datoteke ${SUBST0}.

note: Type: error Description SUBST0 is a Release.gpg file name
en: Failed getting Release signature file ${SUBST0}.
hr: Neuspjelo skidanje potpisa 'Release' datoteke ${SUBST0}.

note: Type: error Description SUBST0 is a gpg key ID
en: Release file signed by unknown key (key id ${SUBST0})
hr: 'Release' datoteka potpisana nepoznatim ključem (oznaka ${SUBST0}).

note: Type: error Description
en: Invalid Release file: no valid components.
hr: Neispravna 'Release' datoteka: nema valjanih dijelova.

note: Type: error Description SUBST0 is a filename
en: Invalid Release file: no entry for ${SUBST0}.
hr: Nevaljana 'Release' datoteka: nema unosa za ${SUBST0}.

note: Type: error Description SUBST0 is a filename or package name Debootstrap is a program name: should not be translated
en: Couldn't retrieve ${SUBST0}. This may be due to a network problem or a bad CD, depending on your installation method.
hr: Nemoguće dohvatiti ${SUBST0}. Ovo se može dogoditi zbog mrežnog problema ili zbog lošeg CD-a, ovisno o vašem načinu instalacije.

note: Type: error Description SUBST0 is a filename or package name Debootstrap is a program name: should not be translated
en: If you are installing from CD-R or CD-RW, burning the CD at a lower speed may help.
hr: Ako instalirate sa CD-R-a ili CD-RW-a, zapisivanje CD-a na manjoj brzini može biti od pomoći.

note: Type: text Description Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file
hr: Skidam 'Release' datoteku

note: Type: text Description Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file signature
hr: Skidam potpis 'Release' datoteke

note: Type: text Description "packages" here can be translated
en: Finding package sizes
hr: Nalazim veličine paketa

note: Type: text Description Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages files
hr: Dobavljam 'Packages' datoteke

note: Type: text Description Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages file
hr: Dobavljam 'Packages' datoteku

note: Type: text Description "packages" here can be translated
en: Retrieving packages
hr: Dobavljam pakete

note: Type: text Description "packages" here can be translated
en: Extracting packages
hr: Vadim sadržaj paketa

note: Type: text Description Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages
hr: Instaliram sržne pakete

note: Type: text Description Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages
hr: Raspakiravam zahtijevane pakete

note: Type: text Description
en: Configuring required packages
hr: Podešavam zahtijevane pakete

note: Type: text Description The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Unpacking the base system
hr: Raspakiravam osnovni sustav

note: Type: text Description The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Configuring the base system
hr: Podešavam osnovni sustav

note: Type: text Description SUBST0 is a package name
en: Validating ${SUBST0}...
hr: Potvrđujem ${SUBST0}...

note: Type: text Description SUBST0 is a package name
en: Retrieving ${SUBST0}...
hr: Dobavljam ${SUBST0}...

note: Type: text Description SUBST0 is a package name
en: Extracting ${SUBST0}...
hr: Vadim sadržaj ${SUBST0}...

note: Type: text Description SUBST0 is a package name
en: Unpacking ${SUBST0}...
hr: Raspakiravam ${SUBST0}...

note: Type: text Description SUBST0 is a package name
en: Configuring ${SUBST0}...
hr: Podešavam ${SUBST0}...

note: Type: text Description Release is a filename which should not be translated
en: Checking Release signature
hr: Provjeravam potpis 'Release' datoteka

note: Type: text Description SUBST0 is a gpg key id Release is a filename which should not be translated
en: Valid Release signature (key id ${SUBST0})
hr: Ispravan potpis 'Release' datoteka (oznaka ${SUBST0})

note: Type: text Description
en: Resolving dependencies of base packages...
hr: Rješavam ovisnosti osnovnih paketa...

note: Type: text Description SUBST0 is a list of packages
en: Found additional base dependencies: ${SUBST0}
hr: Pronađene dodatne ovisnosti osnovnih paketa: ${SUBST0}

note: Type: text Description SUBST0 is a list of packages
en: Found additional required dependencies: ${SUBST0}
hr: Pronađene dodatne ovisnosti required paketa: ${SUBST0}

note: Type: text Description SUBST0 is a list of packages
en: Found packages in base already in required: ${SUBST0}
hr: Pronađeni paketi u base koji su već required: ${SUBST0}

note: Type: text Description
en: Resolving dependencies of required packages...
hr: Rješavam ovisnosti required paketa...

note: Type: text Description SUBST0 is an archive component (main, etc) SUBST1 is a mirror
en: Checking component ${SUBST0} on ${SUBST1}...
hr: Provjeravam komponentu ${SUBST0} na ${SUBST1}...

note: Type: text Description Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages...
hr: Instaliram sržne pakete...

note: Type: text Description Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages...
hr: Raspakiravam zahtijevane pakete...

note: Type: text Description Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Configuring required packages...
hr: Podešavam zahtijevane pakete...

note: Type: text Description
en: Installing base packages...
hr: Instaliram osnovne pakete...

note: Type: text Description
en: Unpacking the base system...
hr: Raspakiravam osnovni sustav...

note: Type: text Description
en: Configuring the base system...
hr: Podešavam osnovni sustav...

note: Type: text Description
en: Base system installed successfully.
hr: Osnovni sustav uspješno instaliran

note: Type: error Description Debootstrap is a program name: should not be translated
en: Debootstrap warning
hr: Debootstrap upozorenje

note: Type: error Description Debootstrap is a program name: should not be translated
en: Warning: ${INFO}
hr: Upozorenje: ${INFO}

note: Type: text Description SUBST0 is an url
en: Retrying failed download of ${SUBST0}
hr: Ponovno pokušavam skinuti ${SUBST0}

note: Type: text Description
en: Configuring APT sources...
hr: Podešavam apt-ove izvore...

note: Type: text Description
en: Selecting the kernel to install...
hr: Izabirem kernel za instalaciju...

note: Type: text Description
en: Installing the kernel...
hr: Instaliram kernel...

note: Type: text Description SUBST0 is a package name
en: Installing the kernel - retrieving and installing ${SUBST0}...
hr: Instaliram kernel - dobavljam i instaliram ${SUBST0}...

note: Type: text Description Main menu item MUST be kept below 55 characters/columns :sl1:
en: Configure the package manager
hr: Podesi program za upravljanje paketima

note: Type: text Description Translators, "apt" is the program name so please do NOT translate it :sl1:
en: Configuring apt
hr: Podešavam apt

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning local repositories...
hr: Pretražujem lokalne repozitorije...

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the security updates repository...
hr: Pretražujem repozitorij sigurnosnih osvježenja...

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the CD-ROM...
hr: Pretražujem CD-ROM...

note: Type: error Description :sl2:
en: apt configuration problem
hr: Problem u podešavanju apta

note: Type: error Description :sl2:
en: An attempt to configure apt to install additional packages from the CD failed.
hr: Pokušaj podešavanja apta kako bi instalirao dodatne pakete s CD-a nije uspio.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the mirror...
hr: Pretražujem zrcalni poslužitelj...

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use non-free software?
hr: Rabi ne-slobodne programe?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some non-free software has been made to work with Debian. Though this software is not at all a part of Debian, standard Debian tools can be used to install it. This software has varying licenses which may prevent you from using, modifying, or sharing it.
hr: Neki ne-slobodni programi mogu raditi s Debianom. Iako nisu ni na koji način dio Debiana, možete ih instalirati uobičajenim Debianovim alatima. Ti programi imaju različite licence koje će vas spriječiti da ih koristite, prilagođavate ili dijelite.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want to have it available anyway.
hr: Molim odlučite hoćete li to ipak omogućiti.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use contrib software?
hr: Rabi doprinesene programe?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some additional software has been made to work with Debian. Though this software is free, it depends on non-free software for its operation. This software is not a part of Debian, but standard Debian tools can be used to install it.
hr: Neki dodatni programi su načinjeni da rade s Debianom. Iako jesu slobodni, ovise o ne-slobodnim programima da bi radili. Ti programi nisu dio Debiana, ali ih možete instalirati uobičajenim alatima.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want this software to be made available to you.
hr: Molim odlučite hoćete li omogućiti da vam ti programi budu dostupni.

note: Type: select Choices :sl2: These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form
en: Ignore
hr: Ignoriraj

note: Type: select Description
en: The installer failed to access the mirror. This may be a problem with your network, or with the mirror. You can choose to retry the download, select a different mirror, or ignore the problem and continue without all the packages from this mirror.
hr: Instalacijski program nije uspio pristupiti zrcalnom poslužitelju. Možda je problem u vašoj mreži ili sa tim poslužiteljem. Možete pokušati iznova, izabrati neki drugi, ili ignorirati problem te nastaviti bez tih paketa.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use a network mirror?
hr: Koristiti mrežni poslužitelj sa zrcalom arhive?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: A network mirror can be used to supplement the software that is included on the CD-ROM. This may also make newer versions of software available.
hr: Mrežni zrcalni poslužitelj se može iskoristiti za instalaciju softvera koji nije na CD-ROM-u. Tamo također mogu biti i novije verzije programa.

note: Type: boolean Description This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Use restricted software?
hr: Koristiti softver s ograničenjima?

note: Type: boolean Description This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Some non-free software is available in packaged form. Though this software is not a part of the main distribution, standard package management tools can be used to install it. This software has varying licenses which may prevent you from using, modifying, or sharing it.
hr: Neki neslobodni (non-free) programi su dostupni u obliku paketa. Iako taj softver nije dijelom glavne distribucije, uobičajeni alati za upravljanje paketima se mogu koristiti kako bi to instalirali. Ti programi imaju različite licence koje bi vas mogle spriječiti da ih koristite, prilagođavate ili dijelite.

note: Type: boolean Description This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Use software from the "universe" component?
hr: Koristiti programe iz "universe" dijela?

note: Type: boolean Description This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Some additional software is available in packaged form. This software is free and, though it is not a part of the main distribution, standard package management tools can be used to install it.
hr: Neki dodatni programi su dostupni u obliku paketa. Ovi programi su slobodni i iako nisu dijelom glavne distribucije, standardni alati za upravljanje paketima se mogu koristiti za njihovu instalaciju.

note: Type: boolean Description This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Use software from the "multiverse" component?
hr: Koristi programe iz "multiverse" dijela?

note: Type: boolean Description This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Some non-free software is available in packaged form. Though this software is not a part of the main distribution, standard package management tools can be used to install it. This software has varying licenses and (in some cases) patent restrictions which may prevent you from using, modifying, or sharing it.
hr: Neki neslobodni (non-free) programi su dostupni u obliku paketa. Iako taj softver nije dijelom glavne distribucije, uobičajeni alati za upravljanje paketima se mogu koristiti kako bi to instalirali. Ti programi imaju različite licence i (u nekim slučajevima) patentna ograničenja koja bi vas mogla spriječiti da ih koristite, prilagođavate ili dijelite.

note: Type: boolean Description This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Use backported software?
hr: Koristi programe koji su 'backported'?

note: Type: boolean Description This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Some software has been backported from the development tree to work with this release. Although this software has not gone through such complete testing as that contained in the release, it includes newer versions of some applications which may provide useful features.
hr: Neki programi su 'backported' ("vraćeni-prebačeni") iz razvojnog stabla da bi radili s ovim izdanjem. Iako ovi programi nisu prošli kroz potpuno testiranje kao oni koji su dijelom izdanja, tu su novije verzije nekih programa koje mogu pružiti korisne mogućnosti.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Allow login as root?
hr: Dopustiti logiranje kao root?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you choose not to allow root to log in, then a user account will be created and given the power to become root using the 'sudo' command.
hr: Ako ne dopustite rootu da se ulogira, tada će se napraviti korisnički račun koji će dobiti sposobnost da postane root koristeći naredbu 'sudo'.

note: Type: password Description :sl1:
en: Root password:
hr: Lozinka root korisnika:

note: Type: password Description :sl1:
en: You need to set a password for 'root', the system administrative account. A malicious or unqualified user with root access can have disastrous results, so you should take care to choose a root password that is not easy to guess. It should not be a word found in dictionaries, or a word that could be easily associated with you.
hr: Morate postaviti lozinku za root korisnika, račun administratora sustava. Zlonamjeran ili nestručan korisnik koji ima root pristup može izazvati golemu štetu, pa se pobrinite da korijensku lozinku ne bude jednostavno odgonetnuti. To ne bi trebala biti obična riječ, ili riječ koju je lako povezati s vama.

note: Type: password Description :sl1:
en: A good password will contain a mixture of letters, numbers and punctuation and should be changed at regular intervals.
hr: Dobra lozinka se treba sastojati od slova, brojaka i interpunkcija i treba se redovito mijenjati.

note: Type: password Description :sl1:
en: Note that you will not be able to see the password as you type it.
hr: Primijetite da nećete moći vidjeti lozinku tipkajući je.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: password Description :sl1: :sl2:
en: Re-enter password to verify:
hr: Iznova unesite lozinku za potvrdu:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same root password again to verify that you have typed it correctly.
hr: Molim unesite istu korijensku lozinku kao potvrdu da ste je ispravno utipkali.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Create a normal user account now?
hr: Načini i običan korisnički račun?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: It's a bad idea to use the root account for normal day-to-day activities, such as the reading of electronic mail, because even a small mistake can result in disaster. You should create a normal user account to use for those day-to-day tasks.
hr: Nije dobro koristiti korijenski račun za svakodnevne aktivnosti., primjerice čitanje i slanje e-pošte, jer vam i mala pogreška može pričiniti veliku štetu. Zato trebate načiniti obični korisnički račun.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Note that you may create it later (as well as any additional account) by typing 'adduser <username>' as root, where <username> is an username, like 'imurdock' or 'rms'.
hr: Možete ga načiniti i kasnije (kao i bilo koji dodatni korisnički račun) tako da utipkate 'adduser <ime_korisnika>', prijavljeni  kao korijenski korisnik. To <ime_korisnika> može biti proizvoljno, primjerice 'pero', 'ana'...

note: Type: string Description :sl1:
en: Full name for the new user:
hr: Unesite puno ime novog korisnika:

note: Type: string Description :sl1:
en: A user account will be created for you to use instead of the root account for non-administrative activities.
hr: Bit će načinjen obični korisnički račun da ga možete koristiti namjesto korijenskog, za svakodnevne aktivnosti.

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the real name of this user. This information will be used for instance as default origin for emails sent by this user as well as any program which displays or uses the user's real name. Your full name is a reasonable choice.
hr: Molim upišite pravo ime ovog korisnika. Ova informacija će se koristiti naprimjer kao zadani izvor za e-mailove koje taj korisnik pošalje, kao i u bilo kojem programu koji prikazuje ili koristi pravo ime korisnika. Vaše puno ime je razumani izbor za upisati ovdje.

note: Type: string Description :sl1:
en: Username for your account:
hr: Unesite ime za vaš korisnički račun:

note: Type: string Description :sl1:
en: Select a username for the new account. Your first name is a reasonable choice. The username should start with a lower-case letter, which can be followed by any combination of numbers and more lower-case letters.
hr: Izaberite ime za novi korisnički račun. Vaše ime je uobičajeni izabir. Korisničko ime treba započinjati malim slovom, a može se sastojati od bilo koje kombinacije brojaka i malih slova.

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid username
hr: Neispravno korisničko ime

note: Type: error Description :sl2:
en: The username you entered is invalid. Note that usernames must start with a lower-case letter, which can be followed by any combination of numbers and more lower-case letters.
hr: Korisničko ime koje ste unijeli nije valjano. Korisnička imena moraju započinjati malim slovima, a mogu se sastojati od bilo koje kombinacije brojaka i malih slova.

note: Type: error Description :sl2:
en: Reserved username
hr: Rezervirano korisničko ime

note: Type: error Description :sl2:
en: The username you entered (${USERNAME}) is reserved for use by the system. Please select a different one.
hr: Korisničko ime koje ste upisali (${USERNAME}) je rezervirano za sistemsku upotrebu. Molim odredite drugo.

note: Type: password Description :sl1:
en: Choose a password for the new user:
hr: Unesite lozinku za novoga korisnika:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same user password again to verify you have typed it correctly.
hr: Molim unesite istu korisničku lozinku kao potvrdu da ste je ispravno utipkali.

note: Type: error Description :sl2:
en: Password input error
hr: Pogreška pri unošenju lozinke

note: Type: error Description :sl2:
en: The two passwords you entered were not the same. Please try again.
hr: Lozinke koje ste unijeli nisu jednake. Molim pokušajte iznova.

note: Type: error Description :sl2:
en: Empty password
hr: Prazna lozinka

note: Type: error Description :sl2:
en: You entered an empty password, which is not allowed. Please choose a non-empty password.
hr: Unijeli ste praznu lozinku, što nije dozvoljeno. Molim odaberite lozinku.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Enable shadow passwords?
hr: Omogući 'shadow' lozinke?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Shadow passwords make your system more secure because nobody is able to view even encrypted passwords. The passwords are stored in a separate file that can only be read by special programs. The use of shadow passwords is strongly recommended, except in a few cases such as NIS environments.
hr: 'Shadow' lozinke čine vaš sustav sigurnijim jer nitko ne može vidjeti čak niti enkriptirane lozinke. Sve one su spremljene u posebnu datoteku koju mogu čitati samo posebni programi. Uporaba 'shadow' lozinki se najtoplije preporuča, osim u par slučajeva kao npr. ako ste u NIS okruženju.

note: Type: title Description :sl1:
en: Set up users and passwords
hr: Postavi korisnike i lozinke

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Setting users and passwords...
hr: Postavljanje korisnika i lozinki...

note: Type: select Choices :sl2:
en: critical
hr: kritične

note: Type: select Choices :sl2:
en: high
hr: visoke

note: Type: select Choices :sl2:
en: medium
hr: srednje

note: Type: select Choices :sl2:
en: low
hr: niske

note: Type: select Description :sl2:
en: Ignore questions with a priority less than:
hr: Preskoči pitanja razine važnosti niže od:

note: Type: select Description :sl2:
en: Packages that use debconf for configuration prioritize the questions they might ask you. Only questions with a certain priority or higher are actually shown to you; all less important questions are skipped.
hr: Paketi koji rabe debconf za podešavanje dijele pitanja koja vam upućuju prema razini važnosti. Samo pitanja važnosti koju vi odredite, ili višlje, bit će vam postavljena; sva niže važna pitanja bit će preskočena.

note: Type: select Description :sl2:
en: You can select the lowest priority of question you want to see:
     - 'critical' is for items that will probably break the system
        without user intervention.
     - 'high' is for items that don't have reasonable defaults.
     - 'medium' is for normal items that have reasonable defaults.
     - 'low' is for trivial items that have defaults that will work in
       the vast majority of cases.
hr: Izaberite najnižu razinu važnosti pitanja koja želite vidjeti:
     - 'kritična' je za probleme koji će vjerojatno srušiti sustav
        bez utjecaja korisnika.
     - 'visoka' je za probleme koji nemaju zadane vrijednosti.
     - 'srednja' je za stvari koje imaju zadane vrijednosti.
     - 'niska' je za nevažne stvari koje će u premoćno najvećem broju
       slučajeva dobro raditi po zadanim vrijednostima.

note: Type: select Description :sl2:
en: For example, this question is of medium priority, and if your priority were already 'high' or 'critical', you wouldn't see this question.
hr: Primjerice, ovo pitanje je srednje važnosti i da ste već odredili željenu razinu kao 'visoku' ili 'kritičnu', ne biste ga vidjeli.

note: Type: text Description :sl2:
en: Change debconf priority
hr: Promijeni debconf razinu važnosti

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Continue
hr: Nastavi

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Go Back
hr: Natrag

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: Yes
hr: Da

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: No
hr: Ne

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <Tab> moves between items; <Space> selects; <Enter> activates buttons
hr: <Tab> za pomak među stavkama; <Space> odabire; <Enter> aktivira dugmad

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT This button will allow users to virtually "shoot a picture" of the screen :sl1:
en: Screenshot
hr: Snimak ekrana

note: Type: text Description Text that will appear in a dialog box mentioning which file the screenshot has been saved to. "%s" is a file name here :sl1:
en: Screenshot saved as %s
hr: Snimak ekrana spremljena kao %s

note: Type: text Description :sl4:
en: !! ERROR: %s
hr: !! POGREŠKA: %s

note: Type: text Description :sl4:
en: KEYSTROKES:
hr: TIPRITISCI:

note: Type: text Description :sl4:
en: Display this help message
hr: Prikaži ovu poruku pomoći

note: Type: text Description :sl4:
en: Go back to previous question
hr: Natrag na prethodno pitanje

note: Type: text Description :sl4:
en: Select an empty entry
hr: Izaberi prazan unos

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%d>
hr: Prompt: '%c' za pomoć, zadano=%d>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help>
hr: Prompt: '%c' za pomoć>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%s>
hr: Prompt: '%c' za pomoć, zadano=%s>

note: Type: text Description :sl4:
en: [Press enter to continue]
hr: [Pritisnite 'enter' za nastavak]

note: Type: text Description Main menu item should not be more than 55 columns pkgsel is the module that installs packages by running tasksel to select "tasks". Please use "install *software*" and not "install *packages*" which is less adapted for non technical users
en: Select and install software
hr: Izaberi i instaliraj programe

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when pkgsel is launched, before it installs packages
en: Setting up...
hr: Pripremam...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when running tasksel to allow selecting packages Tasksel will then display its own screens
en: Running tasksel...
hr: Pokrećem tasksel...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used at the end of the installation phase while cleaning up pkgsel's stuff
en: Cleaning up...
hr: Pospremam...

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Finish the installation
hr: Dovrši instalaciju

note: Type: text Description :sl1:
en: Finishing the installation
hr: Dovršavam instalaciju

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring network...
hr: Podešavam mrežu...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up frame buffer...
hr: Postavljam frame buffer...

note: Type: text Description :sl1:
en: Unmounting file systems...
hr: Demontiram datotečne sustave...

note: Type: text Description :sl1:
en: Rebooting into your new system...
hr: Ponovo podižem vaš novi sustav...

note: Type: note Description :sl1:
en: Installation complete
hr: Instalacija potpuna

note: Type: note Description :sl1:
en: Installation is complete, so it is time to boot into your new system. Make sure to remove the installation media (CD-ROM, floppies), so that you boot into the new system rather than restarting the installation.
hr: Instalacija je dovršena i vrijeme je da podignete svoj novi sustav. Provjerite da nema instalacijskih medija (CD-a, disketa) u pogonima, tako da se podigne novi sustav a ne ponovo instalacija.

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Continue without boot loader
hr: Nastavi bez boot učitavača

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
hr: Montiranje /target/proc nije uspjelo

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
hr: Montiranje proc datotečnog sustava na /target/proc nije uspjelo.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl4: :sl5:
en: Warning: Your system may be unbootable!
hr: Pozor: vaš sustav možda se ne može pokrenuti!

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: note Description :sl4:
en: Setting firmware variables for automatic boot
hr: Postavljanje 'firmware' varijabli za automatsko podizanje sustava

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in the Genesi firmware in order for your system to boot automatically.  At the end of the installation, the system will reboot.  At the firmware prompt, set the following firmware variables to enable auto-booting:
hr: Kako bi se vaš sustav automatski podizao, neke varijable moraju biti postavljene u Genesi firmwareu. Na kraju instalacije sustav će se ponovo podići. Na firmware promptu postavite sljedeće firmware varijable za omogućavanje automatskog podizanja sustava:

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated.
en: You will only need to do this once.  Afterwards, enter the "boot" command or reboot the system to proceed to your newly installed system.
hr: To morate učiniti samo jednom. Nakon toga unesite naredbu 'boot', ili ponovo pokrenite sustav da kako bi nastavilo do svog novoinstaliranog sustava.

note: Type: note Description :sl4:
en: Alternatively, you will be able to boot the kernel manually by entering, at the firmware prompt:
hr: Alternativno, moći ćete ručno bootati kernel tako da na firmware promptu unesete:

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in the Netwinder NeTTrom firmware in order for your system to boot linux automatically.  At the end of this installation stage, the system will reboot, and the firmware will attempt to autoboot.  You can abort this by pressing any key. You will then be dropped into the NeTTrom command system where you have to execute the following commands:
hr: Kako bi se vaš sustav automatski podizao, neke varijable moraju biti postavljene u Netwinder NeTTrom firmwareu. Na kraju instalacije sustav će se ponovo podići, a firmware će pokušati automatski pokrenuti operacijski sustav. To možete prekinuti pritiskom na bilo koju tipku. Naći ćete se u NeTTrom zapovjednom sustavu, gdje morate izvršiti sljedeće naredbe:

note: Type: note Description :sl4:
en: No boot loader installed
hr: Boot učitavač nije instaliran

note: Type: note Description :sl4:
en: No boot loader has been installed, either because you chose not to or because your specific architecture doesn't support a boot loader yet.
hr: Boot učitavač nije instaliran, ili zato što ste tako odredili, ili zato što vaša arhitektura još nije podržana od boot učitavača.

note: Type: note Description :sl4:
en: You will need to boot manually with the ${KERNEL} kernel on partition ${BOOT} and ${ROOT} passed as a kernel argument.
hr: Morat ćete ručno podignuti sustav s kernelom ${KERNEL} na particiji ${BOOT}, te argumentom ${ROOT} proslijeđenim kernelu.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Install the GRUB boot loader to the master boot record?
hr: Instalirati GRUB boot učitavač u osnovni boot zapis?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The following other operating systems have been detected on this computer: ${OS_LIST}
hr: Na ovom računalu pronađeni su sljedeći operacijski sustavi: ${OS_LIST}

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If all of your operating systems are listed above, then it should be safe to install the boot loader to the master boot record of your first hard drive. When your computer boots, you will be able to choose to load one of these operating systems or your new system.
hr: Ako su popisani svi vaši operacijski sustavi, sigurno vam je instalirati boot učitavač u osnovni boot zapis (master boot record) vašeg prvog tvrdog diska. Kada se vaše računalo bude podizalo, moći ćete izabrati učitavanje jednog od tih drugih sustava, ili vaš novi (Debian) sustav.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: It seems that this new installation is the only operating system on this computer. If so, it should be safe to install the GRUB boot loader to the master boot record of your first hard drive.
hr: Čini se da je ova instalacija Debiana jedini operacijski sustav na ovom računalu. Ako je tako, sigurno vam je instalirati GRUB boot učitavač u osnovni boot zapis vašeg prvog tvrdog diska.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Warning: If the installer failed to detect another operating system that is present on your computer, modifying the master boot record will make that operating system temporarily unbootable, though GRUB can be manually configured later to boot it.
hr: Pozor: ako instalacija nije pronašla druge operacijske sustave koji se nalaze na ovom računalu, izmjena osnovnog boot zapisa učinit će te sustave privremeno nedostupnim. GRUB možete kasnije ručno podesiti da ih podiže.

note: Type: error Description :sl2:
en: Unable to configure GRUB
hr: Ne mogu podesiti GRUB

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Install the GRUB boot loader to XFS file system?
hr: Instaliraj GRUB boot učitavač na XFS datotečni sustav?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The GRUB boot loader installation often fails or hangs when /boot is on a XFS file system. Using LILO in this situation is recommended.
hr: Instalacija GRUB boot učitavača obično ne uspije kada je /boot na XFS datotečnom sustavu. U tome slučaju preporučamo rabiti LILO.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: string Description :sl2: Type: select :sl4: :sl5:
en: Device for boot loader installation:
hr: Uređaj za instalaciju boot učitavača:

note: Type: string Description :sl2:
en: You need to make the newly installed system bootable, by installing the GRUB boot loader on a bootable device. The usual way to do this is to install GRUB on the master boot record of your first hard drive. If you prefer, you can install GRUB elsewhere on the drive, or to another drive, or even to a floppy.
hr: Trebate učiniti vaš novoinstalirani sustav sposobnim da se podiže, i to tako da instalirate GRUB boot učitavač na odgovarajući diskovni uređaj. Uobičajeno je staviti ga u osnovni boot zapis (master boot record) vašeg prvog tvrdog diska. Možete ga staviti i drugdje na tome disku, ili na drugi disk, ili čak i na disketu.

note: Type: string Description :sl2:
en: The device can be specified using GRUB's "(hdn,m)" notation, or as a device in /dev. Below are some examples:
     - "(hd0)" or "/dev/hda" will install GRUB to the master boot record
       of your first hard drive (IDE);
     - "(hd0,1)" or "/dev/hda2" will use the second partition of your
       first IDE drive;
     - "(hd2,4)" or "/dev/sdc5" will use the first extended partition of
       your third drive (SCSI here);
     - "(fd0)" or "/dev/fd0" will install GRUB to a floppy.
hr: Uređaj možete odrediti na GRUB-ov "(hdn,m)" način, ili kao uređaj iz /dev. Evo nekoliko primjera:
     - "(hd0)" ili "/dev/hda" instalirat će GRUB u osnovni boot zapis
       vašeg prvog tvrdog diska (IDE);
     - "(hd0,1)" ili "/dev/hda2" označava drugu particiju vašeg
       prvog IDE diska;
     - "(hd2,4)" ili "/dev/sdc5" označava prvu logičku particiju
       vašeg trećeg diska (u ovom slučaju SCSI);
     - "(fd0)" ili "/dev/fd0" instalirat će GRUB na disketu.

note: Type: password Description :sl2:
en: GRUB password:
hr: GRUB lozinka:

note: Type: password Description :sl2:
en: The GRUB boot loader offers many powerful interactive features, which could be used to compromise your system if unauthorized users have access to the machine when it is starting up. To defend against this, you may choose a password which will be required before editing menu entries or entering the GRUB command-line interface. By default, any user will still be able to start any menu entry without entering the password.
hr: GRUB boot učitavač nudi niz moćnih interaktivnih mogućnosti, koje bi se mogle iskoristiti za kompromitiranje vašeg sustava ako neovlašteni korisnici imaju pristup stroju dok se podiže. Kako bi se obranili od tako nečeg, možete odabrati lozinku čiji će se upis zahtijevati prije uređivanja izbornika ili ulaska u GRUB naredbeni redak. Pretpostavljena vrijednost je da će svaki korisnik moći pokrenuti svaki izbor iz izbornika bez unošenja lozinke.

note: Type: password Description :sl2:
en: If you do not wish to set a GRUB password, leave this field blank.
hr: Ako ne želite postaviti GRUB lozinku, ostavite prazno.

note: Type: error Description :sl2:
en: Unable to install GRUB in ${BOOTDEV}
hr: Ne mogu instalirati GRUB na ${BOOTDEV}

note: Type: error Description :sl2:
en: Executing 'grub-install ${BOOTDEV}' failed.
hr: Izvršenje 'grub-install ${BOOTDEV}' nije uspjelo.

note: Type: error Description :sl2:
en: This is a fatal error.
hr: Ovo je kobna pogreška.

note: Type: error Description :sl2:
en: Executing 'update-grub' failed.
hr: Izvršenje 'update-grub' nije uspjelo.

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing GRUB boot loader
hr: Instaliram GRUB boot učitavač

note: Type: text Description :sl1:
en: Looking for other operating systems...
hr: Tražim druge operacijske sustave...

note: Type: text Description :sl1:
en: Determining GRUB boot device...
hr: Određujem GRUB-ov boot uređaj...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "grub-install ${BOOTDEV}"...
hr: Pokrećem "grub-install ${BOOTDEV}"...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "update-grub"...
hr: Pokrećem "update-grub"...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating /etc/kernel-img.conf...
hr: Osvježavam /etc/kernel-img.conf...

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Install the GRUB boot loader on a hard disk
hr: Instaliraj GRUB boot učitavač na tvrdi disk

note: Type: text Description Rescue menu item :sl2:
en: Reinstall GRUB boot loader
hr: Ponovo instalirati GRUB boot učitavač

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: ${disc}: Master Boot Record
hr: ${disc}: osnovni boot zapis

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: ${part}: new Debian partition
hr: ${part}: nova Debian particija

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Other choice (Advanced)
hr: Druge mogućnosti (napredne)

note: Type: select Description :sl3: Type: string
en: LILO installation target:
hr: Instaliraj LILO na:

note: Type: select Description :sl3:
en: The LILO program needs to be installed to make your new system bootable. By installing it onto your disk's Master Boot Record, LILO will take complete control of the boot process, but if you want to use a different boot manager, just install LILO on the new Debian partition instead.
hr: Program LILO treba biti instaliran da bi se vaš novi sustav mogao podignuti. Ako ga instalirate u osnovni boot zapis (master boot record) vašeg diska, LILO će preuzeti potpunu kontrolu nad postupkom podizanja sustava, ali ako ćete koristiti neki drugi boot upravljač, instalirajte LILO na novu Debianovu particiju.

note: Type: select Description :sl3:
en: If unsure, install LILO into the Master Boot Record.
hr: Ako dvojite, instalirajte LILO u osnovni boot zapis.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: ${disc}: software RAID array
hr: ${disc}: programsko RAID polje

note: Type: select Description :sl3:
en: The LILO program needs to be installed to make your new system bootable. You may choose to install it onto a software RAID array or another device.
hr: Program LILO se mora instalirati kako bi se vaš novi sustav mogao podići. Možete odabrati njegovu instalaciju na softversko RAID polje ili neki drugi uređaj.

note: Type: error Description :sl3:
en: Invalid partition name
hr: Nevaljan naziv particije

note: Type: error Description :sl3:
en: The path ${path} does not represent a partition or hard disk device. Please try again.
hr: Staza ${path} ne predstavlja particiju ili uređaj tvrdog diska. Molim pokušajte ponovo.

note: Type: text Description :sl3:
en: Installing LILO...
hr: Instaliram LILO...

note: Type: text Description :sl3:
en: Activating partition ${bootdev}
hr: "Aktiviram particiju ${bootdev}"

note: Type: text Description :sl3:
en: Creating lilo.conf
hr: Stvaram /etc/lilo.conf

note: Type: text Description :sl3:
en: Installing the LILO package
hr: Instaliram LILO paket

note: Type: text Description :sl3:
en: Running LILO for ${bootdev}
hr: Pokrećem LILO na ${bootdev}

note: Type: note Description :sl3:
en: LILO configured to use a serial console
hr: LILO podešen da rabi serijsku konzolu

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Would you like to make this partition active?
hr: Želite li ovu particiju učiniti aktivnom?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: You have chosen to install LILO on a partition that is not the active one. If this partition is not marked active, then LILO will not be loaded by the boot loader.  This may cause you to be unable to boot into the system that is being installed.
hr: Izabrali ste instalirati LILO na particiju koja nije aktivna. Ako je ne označite kao aktivnu, LILO neće biti učitan od strane boot učitavača i nećete moći podignuti sustav koji ste instalirali.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: You should make this partition active unless you have another boot loader that will allow you to access your new Linux installation.
hr: Trebali biste ovu particiju označiti aktivnom, osim ako imate drugi boot učitavač pomoću kojeg ćete pristupiti svojoj novoj Linux instalaciji.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: LILO installation failed.  Continue anyway?
hr: Instalacija LILO-a nije uspjela. Da ipak nastavim?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The lilo package failed to install into /target/.  Installing LILO as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to LILO, so continuing the installation may be possible.
hr: Nije uspjela instalacija LILO paketa na /target/. Instalacija LILO-a kao boot učitavača je zahtijevani korak. Međutim, problem može biti nevezan za LILO, pa ćete možda moći nastaviti instalaciju.

note: Type: error Description :sl3:
en: LILO installation failed
hr: Instalacija LILO-a nije uspjela.

note: Type: error Description :sl3:
en: Running "/sbin/lilo" failed with error code "${ERRCODE}".
hr: Pokretanje "/sbin/lilo" nije uspjelo, uz pogrešku "${ERRCODE}".

note: Type: text Description Main menu item :sl3:
en: Install the LILO boot loader on a hard disk
hr: Instaliraj LILO boot učitavač na tvrdi disk

note: Type: text Description :sl4:
en: NewWorld boot partition
hr: NewWorld boot particija

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: boolean Description :sl4: :sl5:
en: Go back to the menu and resume partitioning?
hr: Vrati se u izbornik i nastavi particioniranje?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: No NewWorld boot partition was found. The yaboot boot loader requires an Apple_Bootstrap partition at least 819200 bytes in size, using the HFS Macintosh file system.
hr: Pronađena je NewWorld boot particija. Yaboot boot učitavač zahtijeva Apple_Bootstrap particiju veličine barem 819200 bajtova, formatiranu HFS Macintosh datotečnim sustavom.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The NewWorld boot partition must be at least 819200 bytes in size.
hr: NewWorld boot particija mora biti veličine barem 819200 bajtova.

note: Type: text Description :sl4: File system name
en: HFS Macintosh file system
hr: HFS Macintosh datotečni sustav

note: Type: text Description :sl4: A bit of context for translators : PReP stands for PowerPC Reference Platform, is an acronym, and should not be translated. The PReP boot partition is a partition of type 0x41, which is used by PReP boxes and IBM CHRP boxes to boot yaboot or the kernel from.
en: Use the partition as a PowerPC PReP boot partition
hr: Rabi particiju kao PowerPC PReP boot particiju

note: Type: text Description :sl4:
en: PowerPC PReP boot partition
hr: PowerPC PReP boot particija

note: Type: boolean Description :sl4:
en: No PowerPC PReP boot partition is found.
hr: Nije pronađena PowerPC PReP boot particija.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The PowerPC PReP boot partition must be in the first 8MB.
hr: 'PowerPC PReP' particija mora biti unutar prvih 8 MB.

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik
hr: Instaliram quik

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik boot loader
hr: Instaliram quik boot učitavač

note: Type: boolean Description :sl4:
en: quik installation failed.  Continue anyway?
hr: Instalacija quik-a nije uspjela. Da ipak nastavim?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The quik package failed to install into /target/.  Installing quik as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to quik, so continuing the installation may be possible.
hr: Nije uspjela instalacija quik paketa na /target/. Instalacija quik-a kao boot učitavača je zahtijevani korak. Međutim, problem može biti nevezan za quik, pa ćete možda moći nastaviti instalaciju.

note: Type: text Description :sl4:
en: Checking partitions
hr: Provjeravam particije

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl4: :sl5:
en: No root partition found
hr: Nema korijenske particije

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl4: :sl5:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
hr: Niti jedna particija nije montirana kao korijenska. Prvo morate montirati korijensku particiju.

note: Type: error Description :sl4:
en: Root partition not on first disk
hr: Korijenska particija nije na prvome disku

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires the root partition to be on the first disk. Please return to the partitioning step.
hr: Quik boot učitavač zahtijeva da korijenska particija bude na prvom disku. Molim vratite se na korak particioniranja.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition not on first disk
hr: Boot particija nije na prvome disku

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires the boot partition to be on the first disk. Please return to the partitioning step.
hr: Quik boot učitavač zahtijeva da boot particija bude na prvom disku. Molim vratite se na korak particioniranja.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition must be on ext2
hr: Boot particija mora biti ext2

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires the partition that holds /boot to be formatted using the ext2 file system. Please return to the partitioning step.
hr: Quik boot učitavač zahtijeva da particija koja sadržava /boot bude formatirana kao ext2 datotečni sustav. Molim vratite se na korak particioniranja.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Do you really want to install the quik boot loader?
hr: Stvarno želite instalirati quik boot učitavač?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes. If you are left with a blank screen, you may need to try a cold boot and hold down Command-Option-P-R.
hr: Odredili ste instalirati quik boot učitavač. Nećete više moći podizati druge operacijske sustave s toga diska. Moguće je da se vaš stroj uopće ne bude mogao pokrenuti nakon tog postupka. Ako vas dočeka prazan zaslon,pokušajte hladni boot držeći pritisnute tipke 'Command-Option-P-R'.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Be aware that this code has not been thoroughly tested.
hr: Znajte da ovaj program još nije temeljito isproban.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes.
hr: Odredili ste instalirati quik boot učitavač. Nećete više moći podizati druge operacijske sustave s toga diska. Moguće je da se vaš stroj uopće ne bude mogao pokrenuti nakon tog postupka.

note: Type: text Description :sl4:
en: Creating quik configuration
hr: Stvaram quik-ove postavke

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to create quik configuration
hr: Stvaranje quik-ovih postavki nije uspjelo

note: Type: error Description :sl4:
en: The creation of the main quik configuration file failed.
hr: Stvaranje glavne quik-ove datoteke postavki nije uspjelo.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to resolve kernel symlink
hr: Određivanje simboličkog linka na kernel nije uspjelo

note: Type: error Description :sl4:
en: /vmlinux or /boot/vmlinux in the installed system appears not to be a symlink to a kernel image. This is probably a bug.
hr: Čini se da /vmlinux ili /boot/vmlinux na instaliranom sustavu nisu simbolčki link na kernel image. To je vjerojatno greška.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to resolve initrd symlink
hr: Određivanje simboličkog linka na initrd nije uspjelo

note: Type: error Description :sl4:
en: /initrd.img or /boot/initrd.img in the installed system appears not to be a symlink to an initial RAM disk image. This is probably a bug.
hr: Čini se da /initrd.img ili /boot/initrd.img na instaliranom sustavu nije simbolički link na inicijalnu sliku RAM diska. To je vjerojatno greška.

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik into bootstrap partition
hr: Instaliram quik na bootstrap particiju

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl4: :sl5:
en: Failed to install boot loader
hr: Instalacija boot učitavača nije uspjela

note: Type: error Description :sl4:
en: The installation of the quik boot loader failed.
hr: Nije uspjela instalacija quik boot učitavača.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: your system may be unbootable!
hr: Pozor: vaš sustav možda se ne može pokrenuti!

note: Type: text Description :sl4:
en: Setting up OpenFirmware
hr: Postavljam OpenFirmware

note: Type: error Description :sl4:
en: Unable to configure OpenFirmware
hr: Ne mogu podesiti OpenFirmware

note: Type: error Description :sl4:
en: Setting the OpenFirmware boot-device variable failed. You will have to configure OpenFirmware yourself to boot.
hr: Postavljanje OpenFirmware boot-uređaj varijable nije uspjelo. Morate podesiti OpenFirmware da biste podigli sustav.

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Problem configuring OpenFirmware
hr: Problem u podešavanju OpenFirmware-a

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Setting the OpenFirmware boot-command variable failed. You may have intermittent boot failures.
hr: Postavljanje OpenFirmware boot-uređaj varijable nije uspjelo. Možda imate prekidne boot pogreške.

note: Type: note Description :sl4:
en: Successfully installed quik
hr: Instalacija quik-a uspjela

note: Type: note Description :sl4:
en: The quik boot loader was successfully installed.
hr: Quik boot učitavač uspješno je instaliran.

note: Type: note Description :sl4:
en: The new system is now ready to boot.
hr: Računalo je sada spremno podignuti novi sustav.

note: Type: text Description Main menu item :sl4:
en: Install quik on a hard disk
hr: Instaliraj quik na tvrdi disk

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing Yaboot
hr: Instaliram Yaboot

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing Yaboot boot loader
hr: Instaliram Yaboot boot učitavač

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Yaboot installation failed.  Continue anyway?
hr: Instalacija Yaboot-a nije uspjela. Da ipak nastavim?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The yaboot package failed to install into /target/.  Installing Yaboot as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to Yaboot, so continuing the installation may be possible.
hr: Nije uspjela instalacija yaboot paketa na /target/. Instalacija Yaboot-a kao boot učitavača je zahtijevani korak. Međutim, problem može biti nevezan za Yaboot, pa ćete možda moći nastaviti instalaciju.

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for bootstrap partitions
hr: Tražim bootstrap particije

note: Type: error Description :sl4:
en: No bootstrap partition found
hr: Nema bootstrap particija

note: Type: error Description :sl4:
en: No hard disks were found which have an "Apple_Bootstrap" partition.  You must create an 819200-byte partition with type "Apple_Bootstrap".
hr: Niti jedan tvrdi disk ne sadrži "Apple_Bootstrap" particiju. Morate načiniti jednu particiju veličine 819200 bajtova, vrste "Apple_Bootstrap".

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for root partition
hr: Tražim korijensku particiju

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for other operating systems
hr: Tražim druge operacijske sustave

note: Type: select Description :sl4:
en: Yaboot (the Linux boot loader) needs to be installed on a hard disk partition in order for your system to be bootable.  Please choose the destination partition from among these partitions that have the bootable flag set.
hr: Yaboot (Linux boot učitavač) mora biti instaliran na particiju tvrdoga diska da bi se vaš sustav mogao podizati. Molim izaberite odredišnu particiju između onih koje imaju podignutu bootable zastavicu.

note: Type: select Description :sl4:
en: Warning: this will erase all data on the selected partition!
hr: Pozor: to će obrisati sve podatke na izabranoj particiji!

note: Type: text Description :sl4:
en: Creating yaboot configuration
hr: Stvaram Yaboot-ove postavke

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to create yaboot configuration
hr: Stvaranje Yaboot-ovih postavki nije uspjelo

note: Type: error Description :sl4:
en: The creation of the main yaboot configuration file failed.
hr: Stvaranje glavne Yaboot-ove datoteke postavki nije uspjelo.

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing yaboot into bootstrap partition
hr: Instaliram Yaboot na bootstrap particiju

note: Type: error Description :sl4:
en: The installation of the yaboot boot loader failed.
hr: Instalacija Yaboot boot učitavača nije uspjela.

note: Type: note Description :sl4:
en: Successfully installed yaboot
hr: Instalacija Yaboot-a uspjela

note: Type: note Description :sl4:
en: The yaboot boot loader was successfully installed.
hr: Yaboot boot učitavač uspješno je instaliran.

note: Type: text Description Main menu item :sl4:
en: Install yaboot on a hard disk
hr: Instaliraj Yaboot na tvrdi disk.

note: Type: text Description Rescue menu item :sl4:
en: Reinstall yaboot boot loader
hr: Ponovo instaliram Yaboot boot učitavač

note: Type: text Description :sl4: Main menu item Keep translations below 55 ccolumns (1 character=1 column except for wide character languages such as Chinese/Japanese/Korean) A bit of context for translators : PReP stands for PowerPC Reference Platform, is an acronym, and should not be translated. The P
en: Install the kernel on a PReP boot partition
hr: Instaliram kernel na PReP boot particiju

note: Type: text Description :sl4:
en: Copying the kernel to the PReP boot partition
hr: Kopiram kernel na PReP boot particiju

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for PReP boot partitions
hr: Tražim PReP boot particije

note: Type: error Description :sl4:
en: No PReP boot partitions
hr: Nema PReP boot particija

note: Type: error Description :sl4:
en: No PReP boot partitions were found. You must create a PReP boot partition within the first 8MB of your hard disk.
hr: Nije pronađena nijedna PReP boot particija. Morate napraviti PReP boot particiju unutar prvih 8 MB vašeg tvrdog diska.

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for the root partition
hr: Tražim korijensku particiju

note: Type: note Description :sl4:
en: Successfully installed PReP
hr: Instalacija PReP-a uspjela

note: Type: note Description :sl4:
en: The kernel was properly copied to the PReP boot partition.
hr: Kernel je ispravno kopiran na PReP boot particiju.

note: Type: error Description :sl2:
en: Failed to retrieve the preconfiguration file
hr: Neuspjelo dobavljanje datoteke s pred-postavkama

note: Type: error Description :sl2:
en: The file needed for preconfiguration could not be retrieved from ${LOCATION}. The installation will proceed in non-automated mode.
hr: Datoteku koja je potrebna za prepostavljanje nije moguće dobaviti s ${LOCATION}. Instalacija će se nastaviti u ne-automatskom načinu.

note: Type: error Description :sl2:
en: Failed to process the preconfiguration file
hr: Neuspjelo učitavanje datoteke s pred-postavkama

note: Type: error Description :sl2:
en: The installer failed to process the preconfiguration file from ${LOCATION}. The file may be corrupt.
hr: Instalacija nije uspjela učitati datoteku s pred-postavkama s ${LOCATION}. Datoteka je bi mogla biti neispravna.

note: Type: error Description :sl2:
en: Failed to run preseeded command
hr: Izvršenje preseed naredbe nije uspjelo

note: Type: error Description :sl2:
en: Execution of preseeded command "${COMMAND}" failed with exit code ${CODE}.
hr: Izvršenje preseed naredbe ("${COMMAND}") nije uspjelo uz izlaz ${CODE}.

note: Type: text Description Main menu item
en: Download debconf preconfiguration file
hr: Skini datoteku s pred-postavkama debconfa

note: Type: text Description Main menu item
en: Load debconf preconfiguration file
hr: Učitaj datoteku s pred-postavkama debconfa

note: Type: title Description Info message displayed when running in rescue mode :sl2:
en: Rescue mode
hr: Spasonosni način rada

note: Type: text Description :sl1:
en: Enter rescue mode
hr: Uđi u spasonosni način rada

note: Type: select Description :sl2:
en: Device to use as root file system:
hr: Uređaj za koristiti kao korijenski datotečni sustav:

note: Type: select Description :sl2:
en: Enter a device you wish to use as your root file system. You will be able to choose among various rescue operations to perform on this file system.
hr: Upišite uređaj koji želite koristiti kako svoj korijenski datotečni sustav. Moći ćete odabrati među nizom spasonosnih operacija za primijeniti na tom datotečnom sustavu.

note: Type: error Description :sl3:
en: No such device
hr: Nema takvog uređaja

note: Type: error Description :sl3:
en: The device you entered for your root file system (${DEVICE}) does not exist. Please try again.
hr: Uređaj koji ste unijeli za svoj korijenski datotečni sustav (${DEVICE}) ne postoji. Molim pokušajte ponovo.

note: Type: error Description :sl3:
en: Mount failed
hr: Montiranje nije uspjelo

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while mounting the device you entered for your root file system (${DEVICE}) on /target.
hr: Pojavila se pogreška prilikom montiranja uređaja koji ste unijeli za svoj korijenski datotečni sustav (${DEVICE}) na /target.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please check the syslog for more information.
hr: Molim pogledajte syslog za više informacija.

note: Type: select Description
en: Rescue operations
hr: Spasonosne operacije

note: Type: error Description :sl3:
en: Rescue operation failed
hr: Spasonosna operacija nije uspjela

note: Type: error Description :sl3:
en: The rescue operation '${OPERATION}' failed with exit code ${CODE}.
hr: Izvršenje spasonosne naredbe '${OPERATION}' nije uspjelo uz izlaz ${CODE}.

note: Type: text Description :sl2:
en: Execute a shell in ${DEVICE}
hr: Pokreni ljusku (shell) na ${DEVICE}

note: Type: text Description :sl2:
en: Execute a shell in the installer environment
hr: Pokreni ljusku (shell) u okruženju instalera

note: Type: text Description :sl2:
en: Choose a different root file system
hr: Odaberi drugi korijenski datotečni sustav

note: Type: text Description :sl2:
en: Reboot the system
hr: Ponovo pokreni sustav

note: Type: text Description :sl2:
en: Executing a shell
hr: Pokreni ljusku (shell)

note: Type: text Description :sl2:
en: After this message, you will be given a shell with ${DEVICE} mounted on "/". If you need any other file systems (such as a separate "/usr"), you will have to mount those yourself.
hr: Nakon ove poruke, ući ćete u ljusku (shell) sa ${DEVICE} montiranim na "/". Ako trebate koji drugi datotečni sustav (kao npr. odvojeni /usr), morat ćete ga montirati sami.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error running shell in /target
hr: Greška pri pokretanju shella na /target

note: Type: error Description :sl3:
en: A shell (${SHELL}) was found on your root file system (${DEVICE}), but an error occurred while running it.
hr: Školjka (${SHELL}) je pronađena na vašem korijenskom datotečnom sustavu (${DEVICE}), ali se pojavila pogreška kod njenog pokretanja.

note: Type: error Description :sl3:
en: No shell found in /target
hr: Nema školjke na /target

note: Type: error Description :sl3:
en: No usable shell was found on your root file system (${DEVICE}).
hr: Nema uporabljive školjke na vašem korijenskom datotečnom sustavu (${DEVICE}).

note: Type: text Description :sl2:
en: After this message, you will be given a shell with ${DEVICE} mounted on "/target". You may work on it using the tools available in the installer environment. If you want to make it your root file system temporarily, run "chroot /target". If you need any other file systems (such as a separate "/usr"), you will have to mount those yourself.
hr: Nakon ove poruke, ući ćete u ljusku (shell) sa ${DEVICE} montiranim na "/target". Možete s njim raditi koristeći alate dostupne u okružju instalera. Ako ga želite privremeno učiniti korijenskim datotečnim sustavom, pokrenite "chroot /target". Ako trebate neke druge datotečne sustave (kao npr. odvojeni /usr), morat ćete ih montirati sami.

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Scan hard drives for an installer ISO image
hr: Pretraži tvrde diskove za instalacijskim ISO obličjem

note: Type: text Description :sl3:
en: Detecting hardware to find hard drives
hr: Pretražujem sklopovlje za tvrdim diskovima

note: Type: text Description :sl3:
en: Searching drives for an installer ISO image
hr: Pretražujem pogone za instalacijskim ISO obličjem

note: Type: text Description :sl3:
en: Mounting ${DRIVE}...
hr: Montiram ${DRIVE}...

note: Type: text Description :sl3:
en: Scanning ${DRIVE} (in ${DIRECTORY})...
hr: Pretražujem ${DRIVE} (u ${DIRECTORY})...

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Do full disk search for installer ISO image?
hr: Pretraži cijeli disk za instalacijskim ISO obličjem?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The quick scan for installer ISO images, which looks only in common places, did not find an installer ISO image. It's possible that a more thorough search will find the ISO image, but it may take a long time.
hr: Hitra pretraga za instalacijskim ISO obličjem, koja gleda samo na uobičajena mjesta, nije ga pronašla. Moguće je da bi ga obuhvatnija pretraga našla, ali to može potrajati.

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to find an installer ISO image
hr: Traženje instalacijskog ISO obličja nije uspjelo

note: Type: error Description :sl3:
en: No installer ISO images were found. If you downloaded the ISO image, it may have a bad filename (not ending in ".iso"), or it may be on a file system that could not be mounted. You'll have to do a network install instead, or reboot and fix the ISO image.
hr: Nije pronađeno instalacijsko ISO obličje. Ako ste ga skinuli s mreže, možda ima krivo datotečno ime (koje ne završava s ".iso"), ili se nalazi na datotečnom sustavu koji nije mogao biti montiran. Morat ćete pokušati mrežnu instalaciju, ili ponovo pokrenuti sustav i srediti ISO obličje.

note: Type: error Description :sl3:
en: While one or more possible ISO images were found, they could not be mounted. The ISO image you downloaded may be corrupt.
hr: Iako je pronađeno jedno ili više ISO obličja, nije ih moguće montirati. ISO obličje koje ste skinuli možda je neispravno.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please do a network install instead, or reboot and fix the ISO image.
hr: Molim pokušajte mrežnu instalaciju, ili ponovo pokrenite sustav i sredite ISO obličje.

note: Type: error Description :sl3:
en: No installer ISO image found
hr: Nije pronađeno instalacijsko ISO obličje

note: Type: error Description :sl3:
en: While one or more possible ISO images were found, they did not look like valid installer ISO images.
hr: Iako je pronađeno jedno ili više ISO obličja, ona ne izgledaju kao valjana instalacijska ISO obličja.

note: Type: note Description :sl3:
en: Successfully mounted ${SUITE} installer ISO image
hr: Montiranje instalacijskog ISO obličja ${SUITE} uspjelo

note: Type: note Description :sl3:
en: The ISO file ${FILENAME} on ${DEVICE} (${SUITE}) will be used as the installation ISO image.
hr: ISO datoteka ${FILENAME} na uređaju ${DEVICE} (${SUITE}) bit će korištena kao instalacijsko ISO obličje.

note: Type: text Description Main menu item
en: Load installer components from an installer ISO
hr: Učitaj dijelove instalacije s instalacijskog ISO obličja

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Save debug logs
hr: Spremi 'debug' zabilješke

note: Type: select Choices Possible locations for debug logs to be saved :sl2:
en: floppy
hr: disketa

note: Type: select Choices Possible locations for debug logs to be saved :sl2:
en: mounted file system
hr: montirani datotečni sustav

note: Type: select Description :sl2:
en: How should the debug logs be saved or transferred?
hr: Kako treba sačuvati ili prenijeti 'debug' zapise?

note: Type: select Description :sl2:
en: Debugging log files for the installer can be saved to floppy, served up over the web, or saved to a mounted file system.
hr: Zapisi za debugiranje instalera se mogu sačuvati na disketu, poslužiti putem weba, ili pohraniti na montirani datotečni sustav.

note: Type: string Description :sl2:
en: Directory in which to save debug logs:
hr: Direktorij u kojem treba spremiti 'debug' zapise:

note: Type: string Description :sl2:
en: Please make sure the file system you want to save debug logs on is mounted before you continue.
hr: Molim provjerite da je datotečni sustav gdje želite sačuvati 'debug' zapise montiran prije nego li nastavite.

note: Type: error Description :sl2:
en: Cannot save logs
hr: Nemoguće sačuvati zapise

note: Type: error Description :sl2:
en: The directory "${DIR}" does not exist.
hr: Direktorij "${DIR}" ne postoji.

note: Type: note Description :sl3:
en: Web server started, but network not running
hr: Web poslužitelj pokrenut, ali mreža ne radi

note: Type: note Description :sl3:
en: A simple web server has been started on this computer to serve log files and debug info. However, the network is not set up yet. The web server will be left running, and will be accessible once the network is configured.
hr: Jednostavan web poslužitelj je pokrenut na ovom računalu kako bi omogućio pristup log zapisima i 'debug' informacijama. No, mreža još nije podešena. Web poslužitelj će ostati pokrenut, i postat će dostupan jednom kad se podesi mreža.

note: Type: note Description :sl3:
en: Web server started
hr: Web poslužitelj pokrenut

note: Type: note Description :sl3:
en: A simple web server has been started on this computer to serve log files and debug info. An index of all the available log files can be found at http://${ADDRESS}/
hr: Jednostavan web poslužitelj je pokrenut na ovom računalu kako bi omogućio pristup log zapisima i 'debug' informacijama. Indeks svih dostupnih log datoteka se može pronaći na http://${ADDRESS}/

note: Type: note Description :sl2:
en: Insert formatted floppy in drive
hr: Ubacite formatiranu disketu u pogon

note: Type: note Description :sl2:
en: Log files and debug info will be copied into this floppy.
hr: Datoteke zabilješki i 'debug' informacije bit će snimljene na disketu.

note: Type: note Description :sl2:
en: The information will also be stored in /var/log/installer/ on the installed system.
hr: Ove obavijesti bit će spremljene i u direktorij /var/log/installer/ na instaliranom sustavu.

note: Type: error Description
en: Failed to mount the floppy
hr: Montiranje floppy diska nije uspjelo

note: Type: error Description
en: Either the floppy device cannot be found, or a formatted floppy is not in the drive.
hr: Ili se ne može pronaći disketni pogon, ili u njemu nije formatirana disketa.

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Gathering information for installation report...
hr: Skupljam obavijesti za instalacijsko izviješće...

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Check CD-ROM integrity?
hr: Provjeriti potpunost CD-ROM-a?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Warning: this check depends on your hardware and may take some time.
hr: Pozor: ova provjera ovisi o vašem sklopovlju i može potrajati.

note: Type: note Description :sl3:
en: Insert a Debian CD-ROM
hr: Ubacite Debianov CD-ROM

note: Type: note Description :sl3:
en: Please insert one of the official Debian CD-ROMs into the drive before continuing.
hr: Molim ubacite jedan od službenih Debianovih CD-ROM-ova u pogon prije negoli nastavite.

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to mount CD-ROM
hr: Ne mogu montirati CD-ROM

note: Type: error Description :sl3:
en: The CD-ROM ${CDROM} could not be mounted correctly. Please check the media and cables, and try it again.
hr: CD-ROM ${CDROM} nije moguće pravilno montirati. Molim provjerite medij i spojne kablove i pokušajte iznova.

note: Type: error Description :sl3:
en: No valid Debian CD-ROM
hr: Nije valjan Debianov CD-ROM

note: Type: error Description :sl3:
en: The CD-ROM you have inserted is not a valid Debian CD-ROM. Please change the disk.
hr: CD-ROM kojega ste ubacili nije valjan Debianov CD-ROM. Molim zamijenite disk.

note: Type: error Description TRANSLATORS: MD5 is a file name, don't translate it. :sl3:
en: Failed to open checksum file
hr: Otvaranje 'checksum' datoteke nije uspjelo

note: Type: error Description TRANSLATORS: MD5 is a file name, don't translate it. :sl3:
en: Opening the MD5 file on the CD-ROM failed. This file contains the checksums of the files located on the CD-ROM.
hr: Otvaranje MD5 datoteke na CD-ROM-u nije uspjelo. Ta datoteka sadrži provjere svih datoteka koje su na CD-ROM-u.

note: Type: note Description :sl3:
en: Integrity test successful
hr: Provjera potpunosti uspjela

note: Type: note Description :sl3:
en: The CD-ROM integrity test was successful. The CD-ROM is valid.
hr: Provjera potpunosti CD-ROM-a uspjela. CD-ROM je valjan.

note: Type: error Description :sl3:
en: Integrity test failed
hr: Provjera potpunosti nije uspjela

note: Type: error Description :sl3:
en: The ${FILE} file failed the MD5 checksum verification. Your CD-ROM or this file may have been corrupted.
hr: Datoteka ${FILE} nije prošla MD5 provjeru. Možda su vaš CD-ROM ili ta datoteka nevaljani.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Check the integrity of another CD-ROM?
hr: Provjeri potpunost drugog CD-ROM-a?

note: Type: note Description :sl3:
en: Insert Debian boot CD-ROM
hr: Ubacite Debianov boot CD-ROM

note: Type: note Description :sl3:
en: Please make sure you have inserted the Debian boot CD-ROM  to continue with the installation.
hr: Molim provjerite da li ste ubacili Debianov boot CD-ROM, da bi nastavili s instalacijom.

note: Type: text Description :sl3:
en: Checking CD-ROM integrity
hr: Provjeravam potpunost CD-ROM-a

note: Type: text Description :sl3:
en: Checking file: ${FILE}
hr: Provjeravam datoteku: ${FILE}

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep it under 65 columns :sl2:
en: Check the CD-ROM(s) integrity
hr: Provjeri potpunost CD-ROM-ova

note: Type: text Description :sl2:
en: Continue installation remotely using SSH
hr: Nastavi instalaciju daljinski, rabeći SSH

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl2:
en: Start shell
hr: Pokreni školjku

note: Type: select Description :sl2:
en: Network console option:
hr: Mogućnost mrežne konzole:

note: Type: select Description :sl2:
en: To return to this menu, you will need to log in again.
hr: Morat ćete se ponovo prijaviti da se vratite u ovaj izbornik.

note: Type: text Description :sl2:
en: Generating SSH host key
hr: Stvaram SSH host ključ

note: Type: password Description :sl2:
en: Remote installation password:
hr: Lozinka za daljinsku instalaciju:

note: Type: password Description :sl2:
en: You need to set a password for remote access to the Debian installer. A malicious or unqualified user with access to the installer can have disastrous results, so you should take care to choose a password that is not easy to guess. It should not be a word found in the dictionary, or a word that could be easily associated with you, like your middle name.
hr: Morate postaviti lozinku za daljinski pristup Debianovom instalacijskom programu. Zlonamjeran ili nestručan korisnik koji ima pristup instalaciji može izazvati golemu štetu, pa se pobrinite da lozinku ne bude jednostavno odgonetnuti. To ne bi trebala biti obična riječ, ili riječ koju je lako povezati s vama.

note: Type: password Description :sl2:
en: This password is used only by the Debian installer, and will be discarded once you finished the installation.
hr: Ovu lozinku rabit će samo Debianov instalacijski program i odbacit će je čim završite instalaciju.

note: Type: password Description :sl2:
en: Please enter the same remote installation password again to verify that you have typed it correctly.
hr: Molim unesite istu lozinku opet, za potvrdu da ste je pravilno utipkali.

note: Type: error Description :sl2:
en: Password mismatch
hr: Lozinka ne odgovara

note: Type: error Description :sl2:
en: The two passwords you entered were not the same. Please enter a password again.
hr: Lozinke koje ste unijeli nisu iste. Molim unesite lozinku ponovo.

note: Type: note Description :sl2:
en: Start SSH
hr: Pokreni SSH

note: Type: note Description :sl2:
en: To continue the installation, please use an SSH client to connect to the IP address ${ip} and log in as the "installer" user.
hr: Da nastavite instalaciju, molim uporabite SSH klijenta za spajanje na IP adresu ${ip} i prijavite se kao "installer" korisnik.

note: Type: note Description :sl2:
en: The fingerprint of this SSH server's host key is: ${fingerprint}
hr: Prstotisak SSH poslužiteljeva host ključa jest: ${fingerprint}

note: Type: note Description :sl2:
en: Please check this carefully against the fingerprint reported by your SSH client.
hr: Molim pozorno usporedite ovo s prstotiskom kojega je javio vaš SSH klijent.

note: Type: text Description :sl5:
en: PALO boot partition
hr: PALO boot particija

note: Type: boolean Description :sl5:
en: No PALO partition was found.
hr: Nije pronađena PALO particija.

note: Type: boolean Description :sl5:
en: The PALO partition must be in the first 2GB.
hr: PALO particija mora biti unutar prvih 2 GB.

note: Type: text Description :sl5:
en: In order to start your new system, the firmware on your Itanium system loads the boot loader from its private EFI partition on the hard disk.  The boot loader then loads the operating system from that same partition.  An EFI partition has a FAT16 file system formatted on it and the bootable flag set. Most installations place the EFI partition on the first primary partition of the same hard disk that holds the root file system.
hr: Kako bi pokrenuo vaš novi sustav, firmware vašeg Itanium računala učitava boot učitavač s njegove privatne EFI particije na tvrdome disku. Boot učitavač tada učitava operacijski sustav s te iste particije. EFI particija formatirana je kao FAT16 datotečni sustav i označena bootable zastavicom. Većina instalacija smješta EFI particiju na prvu primarnu particiju istoga tvrdog diska koji sadrži i korijenski datotečni sustav.

note: Type: text Description :sl5:
en: EFI boot partition
hr: EFI boot particija

note: Type: boolean Description :sl5:
en: No EFI partition was found.
hr: Nije pronađena EFI particija.

note: Type: select Description
en: Partition for boot loader installation:
hr: Particija za instalaciju boot učitavača:

note: Type: select Description
en: Partitions currently available in your system are listed. Please choose the one you want elilo to use to boot your new system.
hr: Popisane su dostupne particije vašega sustava. Molim odredite koju će elilo rabiti da podiže vaš novi sustav.

note: Type: error Description
en: No boot partitions detected
hr: Nema boot particija

note: Type: error Description
en: There were no suitable partitions found for elilo to use.  Elilo needs a partition with a FAT file system, and the boot flag set.
hr: Nema particija koje bi elilo mogao koristiti. Elilo treba particiju s FAT datotečnim sustavom i podešenom boot zastavicom.

note: Type: text Description Main menu item
en: Install the elilo boot loader on a hard disk
hr: Instaliraj elilo boot učitavač na tvrdi disk

note: Type: text Description
en: Installing the ELILO package
hr: Instaliram ELILO paket

note: Type: text Description
en: Running ELILO for ${bootdev}
hr: Izvršavam ELILO na ${bootdev}

note: Type: boolean Description
en: ELILO installation failed.  Continue anyway?
hr: Instalacija ELILO nije uspjela. Da ipak nastavim?

note: Type: boolean Description
en: The elilo package failed to install into /target/.  Installing ELILO as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to ELILO, so continuing the installation may be possible.
hr: Nije uspjela instalacija elilo paketa na /target/. Instalacija elilo-a kao boot učitavača je zahtijevani korak. Međutim, problem može biti nevezan za elilo, pa ćete možda moći nastaviti instalaciju.

note: Type: error Description
en: ELILO installation failed
hr: Instalacija ELILO nije uspjela

note: Type: error Description
en: Running "/usr/sbin/elilo" failed with error code "${ERRCODE}".
hr: Izvršenje /usr/sbin/elilo nije uspjelo uz pogrešku "${ERRCODE}".

note: Type: boolean Description :sl5:
en: Aboot installation failed.  Continue anyway?
hr: Aboot instalacija nije uspjela. Da ipak nastavim?

note: Type: boolean Description :sl5:
en: The aboot package failed to install into /target/.  Installing aboot as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to aboot, so continuing the installation may be possible.
hr: Paket aboot nije se uspio instalirati na /target/. Instalacija aboot-a kaoboot učitavača je zahtijevani korak. Ipak, moguće je da problem nije u vezi s aboot-om, pa nastavak instalacije možda bude moguć.

note: Type: select Description :sl5:
en: Aboot needs to install the boot loader on a bootable device containing an ext2 partition.  Please select the ext2 partition that you wish aboot to use.  If this is not the root file system, your kernel image and the configuration file /etc/aboot.conf will be copied to that partition.
hr: Aboot mora instalirati boot učitavač na bootabilni uređaj koji sadržiext2 particiju. Molim izaberite ext2 particiju koju će aboot koristiti. Akoto nije korijenski datotečni sustav, vaše kernel obličje i datoteka spostavkama /etc/aboot.conf bit će preslikani na tu particiju.

note: Type: boolean Description :sl5:
en: Install /boot on a disk with an unsupported partition table?
hr: Instaliraj /boot na disk s nepodržanom particijskom tablicom?

note: Type: boolean Description :sl5:
en: To be bootable from the SRM console, aboot and the kernel it loads must be installed on a disk which uses BSD disklabels for its partition table.  Your /boot directory is not located on such a disk.  If you proceed, you will not be able to boot your system using aboot, and will need to boot it some other way.
hr: Da bi se mogao podignuti iz SRM konzole, aboot i kernel kojega učitava moraju biti instalirani na disk s BSD diskovnim oznakama za particijsku tablicu. Ako nastavite, nećete moći podizati sustav koristeći aboot, nego ćete to morati raditi drugačije.

note: Type: boolean Description :sl5:
en: Use unsupported file system type for /boot?
hr: Rabi nepodržani datotečni sustav za /boot?

note: Type: boolean Description :sl5:
en: Aboot requires /boot to be located on an ext2 partition on a bootable device.  This means that either the root partition must be an ext2 file system, or you must have a separate ext2 partition mounted at /boot.
hr: Aboot zahtijeva da /boot bude smješten na ext2 particiju bootabilnog uređaja. To znači ili da korijenska particija mora biti ext2, ili da morate imati odvojenu ext2 particiju montiranu kao /boot.

note: Type: boolean Description :sl5:
en: Currently, /boot is located on a partition of type ${PARTTYPE}.  If you keep this setting, you will not be able to boot your Debian system using aboot.
hr: Trenutno se /boot nalazi na particiji vrste ${PARTTYPE}. Ako zadržite to, nećete moći podizati svoj Debian sustav koristeći aboot.

note: Type: boolean Description :sl5:
en: Install without aboot?
hr: Instaliraj bez aboota?

note: Type: boolean Description :sl5:
en: Your /boot directory is located on a disk that has no space for the aboot boot loader.  To install aboot, you must have a special aboot partition at the beginning of your disk.
hr: Vaš /boot direktorij se nalazi na disku na kojemu nema mjesta za aboot boot učitavač. Da ga instalirate, morate imati posebnu aboot particiju na početku diska.

note: Type: boolean Description :sl5:
en: If you continue without correcting this problem, aboot will not be installed and you will not be able to boot your new system from the SRM console.
hr: Ako nastavite ne ispravljajući ovaj problem, aboot neće biti instaliran, a vi nećete moći podizati vaš novi sustav iz SRM konzole.

note: Type: text Description Main menu item :sl5:
en: Install aboot on a hard disk
hr: Instaliraj aboot na tvrdi disk

note: Type: error Description :sl5:
en: No ext2 partitions found
hr: Nema ext2 particija

note: Type: error Description :sl5:
en: No ext2 file systems were found on your computer.  To load the Linux kernel from the SRM console, aboot needs an ext2 partition on a disk that has been partitioned with BSD disklabels.  You will need to configure at least one ext2 partition on your system before continuing.
hr: Na vašem računalu nisu pronađeni ext2 datotečni sustavi. Da učita Linuxov kernel iz SRM konzole, aboot treba ext2 particiju na disku koji je particioniran s BSD diskovnim oznakama. Morate podesiti barem jednu ext2 particiju na svome sustavu prije negoli nastavite.

note: Type: text Description :sl5:
en: Installing the aboot boot loader
hr: Instaliram aboot boot učitavač

note: Type: text Description :sl5:
en: Installing the 'aboot' package...
hr: Instaliram 'aboot' paket...

note: Type: text Description :sl5:
en: Determining aboot boot device...
hr: Određujem aboot-ov boot uređaj...

note: Type: text Description :sl5:
en: Installing aboot on ${BOOTDISK}...
hr: Instaliram aboot na ${BOOTDISK}...

note: Type: text Description :sl5:
en: Configuring aboot to use partition ${PARTNUM}...
hr: Podešavam aboot da rabi particiju ${PARTNUM}...

note: Type: text Description :sl5:
en: Copying kernel images to ${BOOTDEV}...
hr: Preslikavam obličja kernela na ${BOOTDEV}...

note: Type: text Description :sl5:
en: Aboot boot partition
hr: Aboot boot particija

note: Type: text Description :sl5:
en: Installing vmelilo
hr: Instaliram vmelilo

note: Type: text Description :sl5:
en: Installing vmelilo boot loader
hr: Instaliram vmelilo boot učitavač

note: Type: boolean Description :sl5:
en: vmelilo installation failed.  Continue anyway?
hr: Instalacija vmelilo nije uspjela. Da ipak nastavim?

note: Type: boolean Description :sl5:
en: The vmelilo package failed to install into /target/.  Installing vmelilo as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to vmelilo, so continuing the installation may be possible.
hr: Nije uspjela instalacija vmelilo paketa na /target/. Instalacija vmelilo-a kao boot učitavača je zahtijevani korak. Međutim, problem može biti nevezan za vmelilo, pa ćete možda moći nastaviti instalaciju.

note: Type: text Description :sl5:
en: Looking for root partition...
hr: Tražim korijensku particiju...

note: Type: text Description :sl5:
en: Creating vmelilo configuration...
hr: Podešavam vmelilo...

note: Type: error Description :sl5:
en: Failed to create vmelilo configuration
hr: Stvaranje vmelilo-ovih postavki nije uspjelo

note: Type: error Description :sl5:
en: The creation of the vmelilo configuration file failed.
hr: Stvaranje vmelilo-ove datotke postavki nije uspjelo.

note: Type: text Description :sl5:
en: Installing vmelilo into bootstrap partition...
hr: Instaliram vmelilo u 'bootstrap' particiju...

note: Type: error Description :sl5:
en: The installation of the vmelilo boot loader failed.
hr: Instalacija vmelilo boot učitavača nije uspjela.

note: Type: text Description Main menu item :sl5:
en: Install the vmelilo boot loader on a hard disk
hr: Instaliraj vmelilo boot učitavač na tvrdi disk.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: SILO installation failed.  Continue anyway?
hr: Instalacija SILO-a nije uspjela. Da ipak nastavim?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The 'silo' package failed to install into /target/.  Installing SILO as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to SILO, so continuing the installation may be possible.
hr: Nije uspjela instalacija 'silo' paketa na /target/. Instalacija SILO-a kao boot učitavača je zahtijevani korak. Međutim, problem može biti nevezan za SILO, pa ćete možda moći nastaviti instalaciju.

note: Type: error Description :sl4:
en: SILO installation failed
hr: Instalacija SILO-a nije uspjela

note: Type: error Description :sl4:
en: Running "/sbin/silo" failed with error code "${ERRCODE}".
hr: Izvršenje "/sbin/silo" nije uspjelo, uz pogrešku "${ERRCODE}".

note: Type: note Description :sl4:
en: SILO installation successful
hr: Instalacija SILO-a uspjela

note: Type: note Description :sl4:
en: The SILO boot loader has been successfully installed on your new boot partition, and your system should now be able to boot itself.
hr: SILO boot učitavač uspješno je instaliran na vašu novu boot particiju i vaš sustav sada bi trebao biti sposoban samostalno se podignuti.

note: Type: text Description Main menu text :sl4:
en: Install the SILO boot loader on a hard disk
hr: Instaliraj SILO boot učitavač na tvrdi disk

note: Type: note Description :sl4:
en: Unsupported boot file system type
hr: Nepodržani datotečni sustav za boot

note: Type: note Description :sl4:
en: In order to be successfully loaded by SILO (Sparc Linux Loader), the kernel must reside on an ext2, ext3 or ufs formatted partition. In the current partitioning scheme the kernel is going to be installed on the ${SILO_PART} partition of type ${SILO_TYPE}.
hr: Kako bi ga SILO (Sparc Linux Loader) uspješno učitao, kernel se mora nalaziti na particiji formatiranoj kao ext2, ext3 ili ufs. Prema trenutnoj shemi particija, kernel će trebati instalirati na ${SILO_PART} particiju koja je tipa ${SILO_TYPE}.

note: Type: note Description :sl4:
en: It is strongly recommended that you go back to partitioning and correct this problem. Keeping the current configuration may result in an unbootable system.
hr: Toplo se preporuča da se vratite na particioniranje i ispravite ovaj problem. Ako zadržite trenutne postavke, možda se sustav neće moći podići.

note: Type: note Description :sl4:
en: Boot partition may cause problems with SILO
hr: Boot particija može prouzročiti probleme sa SILO-m

note: Type: note Description :sl4:
en: This machine is likely to suffer from a firmware bug, which makes it impossible for SILO (Sparc Linux Loader) to boot a kernel placed farther than 1 GB from the beginning of the disk.
hr: Ovaj stroj će vjerojatno imati problema s greškom u firmwareu, koja SILO-u (Sparc Linux Loaderu) onemogućuje podizanje kernela koji se nalazi dalje od 1 GB od početka diska.

note: Type: note Description :sl4:
en: To avoid problems it is strongly recommended to install the kernel into a partition which fits entirely within the first GB of the disk (by creating a small /boot partition in the beginning of the disk, for example). In the current partitioning scheme it is going to be installed onto the ${SILO_PART} partition which extends up to ${SILO_OFF} mark. Keeping this configuration may result in an unbootable system.
hr: Kako bi izbjegli probleme, najtoplije se preporuča instalacija kernela na particiju koja u potpunosti stane unutar prvog GB na disku (naprimjer, tako da napravite malu /boot particiju na početku diska). Prema trenutnoj shemi particija, kernel će biti instaliran na particiji ${SILO_PART} koja se proteže  do oznake ${SILO_OFF}. Ako ostanete pri ovim postavkama, možda se sustav neće moći podići.

note: Type: note Description :sl4:
en: Unsupported partition table on the boot disk
hr: Nepodržana particijska tablica na boot disku

note: Type: note Description :sl4:
en: SILO (Sparc Linux Loader) can only boot the kernel off a disk with the "sun" partition table. In the current partitioning scheme the kernel is going to be installed on the ${SILO_PART} partition located on a disk with the partition table of type "${SILO_DISK}".
hr: SILO (Sparc Linux Loader) može podići kernel jedino s diska koji ima "sun" particijsku tablicu. Prema trenutnoj shemi particija, kernel će biti instaliran na particiju ${SILO_PART} koja se nalazi na disku koji ima particijsku tablicu tipa "${SILO_DISK}".

note: Type: text Description :sl4:
en: Install the Arcboot boot loader on a hard disk
hr: Instaliraj Arcboot boot učitavač na tvrdi disk.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: string Description :sl4: :sl5:
en: Disk for boot loader installation:
hr: Disk za instalaciju boot učitavača:

note: Type: string Description :sl4:
en: Arcboot must be installed into the volume header of a disk with a SGI disklabel. Usually the volume header of /dev/sda is used. Please give the device name of the disk on which to put arcboot.
hr: Arcboot mora biti instaliran u prostor zaglavlja diska sa SGI diskovnom oznakom. Obično se koristi zaglavlje /dev/sda diska. Molim odredite naziv uređaja na koji treba instalirati arcboot.

note: Type: note Description :sl4:
en: Arcboot configured to use a serial console
hr: Arcboot podešen da rabi serijsku konzolu

note: Type: note Description :sl4:
en: Arcboot is configured to use the serial port ${PORT} as the console. The serial port speed is set to ${SPEED}.
hr: Arcboot je podešen da rabi serijski port ${PORT} kao konzolu. Brzina serijskog porta postavljena je na ${SPEED}.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Arcboot installation failed.  Continue anyway?
hr: Instalacija arcboot-a nije uspjela. Da ipak nastavim?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The arcboot package failed to install into /target/.  Installing Arcboot as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to Arcboot, so continuing the installation may be possible.
hr: Nije uspjela instalacija arcboot paketa na /target/. Instalacija Arcboot-a kao boot učitavača je zahtijevani korak. Međutim, problem može biti nevezan za Arcboot, pa ćete možda moći nastaviti instalaciju.

note: Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated.
en: Setting PROM variables for Arcboot
hr: Postavljam PROM varaijable za Arcboot

note: Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated.
en: If this is the first Linux installation on this machine, or if the hard drives have been repartitioned, some variables need to be set in the PROM before the system is able to boot normally.
hr: Ako je ovo prva instalacija Linuxa na ovaj stroj, ili su tvrdi diskovi bili preparticionirani, valja postaviti neke varijable u PROM prije negoli sustav bude sposoban normalno se podizati.

note: Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated. "Stop for Maintenance" should be left in English
en: At the end of this installation stage, the system will reboot.  After this, enter the command monitor from the "Stop for Maintenance" option, and enter the following commands:
hr: Na kraju ovog stupnja instalacije, sustav će se ponovo podignuti. Nakon toga, uđite u naredbeni monitor iz "Stop for Maintenance" mogućnosti i unesite sljedeće naredbe:

note: Type: boolean Description :sl4:
en: SiByl boot loader installation failed.  Continue anyway?
hr: Instalacija SiByl boot učitavača nije uspjela. Da ipak nastavim?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The SiByl package failed to install into /target/.  Installing SiByl as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to SiByl, so continuing the installation may be possible.
hr: Nije uspjela instalacija SiByl paketa na /target/. Instalacija SiByl-a kao boot učitavača je zahtijevani korak. Međutim, problem može biti nevezan za SiByl, pa ćete možda moći nastaviti instalaciju.

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing the SiByl boot loader
hr: Instaliram SiByl boot učitavač

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing the SiByl package
hr: Instaliram SiByl paket

note: Type: text Description :sl4:
en: Creating SiByl configuration
hr: Podešavam SiByl

note: Type: text Description Main menu item :sl4:
en: Install the SiByl boot loader on a hard disk
hr: Instaliraj SiByl boot učitavač na tvrdi disk

note: Type: text Description :sl4:
en: SiByl boot partition
hr: SiByl boot particija

note: Type: boolean Description
en: Cobalt boot loader installation failed.  Continue anyway?
hr: Instalacija Cobalt boot učitavača nije uspjela. Da ipak nastavim?

note: Type: boolean Description
en: The CoLo package failed to install into /target/.  Installing CoLo as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to CoLo, so continuing the installation may be possible.
hr: Nije uspjela instalacija CoLo paketa na /target/. Instalacija CoLo-a kao boot učitavača je zahtijevani korak. Međutim, problem može biti nevezan za CoLo, pa ćete možda moći nastaviti instalaciju.

note: Type: text Description
en: Installing the Cobalt boot loader
hr: Instaliram Cobalt boot učitavač

note: Type: text Description
en: Installing the CoLo package
hr: Instaliram CoLo paket

note: Type: text Description
en: Creating CoLo configuration
hr: Podešavam CoLo

note: Type: text Description Main menu item
en: Install the Cobalt boot loader on a hard disk
hr: Instaliraj Cobalt boot učitavač na tvrdi disk

note: Type: string Description :sl5:
en: Delo must be installed into the boot sector of a disk with a DOS partition table. Usually the boot sector of /dev/sda is used. Please give the device name of the disk on which to put delo.
hr: Delo mora biti instaliran u boot sektor diska s DOS particijskom tablicom. Obično se rabi boot sektor na /dev/sda. Molim odredite naziv uređaja na koji treba instalirati delo.

note: Type: note Description :sl5:
en: Delo configured to use a serial console
hr: Delo podešen da rabi serijsku konzolu

note: Type: note Description :sl5:
en: Delo is configured to use the serial port ${PORT} as the console.
hr: Delo je podešen da rabi serijski port ${PORT} kao konzolu.

note: Type: boolean Description :sl5:
en: Delo installation failed.  Continue anyway?
hr: Instalacija Delo-a nije uspjela. Da ipak nastavim?

note: Type: boolean Description :sl5:
en: The delo package failed to install into /target/.  Installing delo as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to delo, so continuing the installation may be possible.
hr: Nije uspjela instalacija delo paketa na /target/. Instalacija delo-a kao boot učitavača je zahtijevani korak. Međutim, problem može biti nevezan za delo, pa ćete možda moći nastaviti instalaciju.

note: Type: text Description Main menu item :sl5:
en: Install the Delo boot loader on a hard disk
hr: Instaliraj Delo boot učitavač na tvrdi disk.

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Configure MD devices
hr: Podesi VD uređaje

note: Type: error Description :sl3:
en: Multidisk (MD) not available
hr: Višediskovlje (VD) nedostupno

note: Type: error Description :sl3:
en: The current kernel doesn't seem to support multidisk devices. This should be solved by loading the needed modules.
hr: Trenutni kernel ne podržava višediskovne uređaje. To ćete riješiti učitavanjem potrebnih modula.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Create MD device
hr: Načini VD uređaj

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Delete MD device
hr: Obriši VD uređaj

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3: Type: text Description Menu entry Use infinitive form :sl5: TRANSLATORS, p
en: Finish
hr: Završi

note: Type: select Description :sl3:
en: Multidisk configuration actions
hr: Postupci podešavanja višediskovlja

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the Multidisk (MD) and software RAID configuration menu.
hr: Ovo je višediskovni (VD) i programski RAID izbornik.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select one of the proposed actions to configure multidisk devices.
hr: Molim izaberite jedan od ponuđenih postupaka za podešavanje višediskovnih uređaja.

note: Type: error Description :sl3:
en: No RAID partitions available
hr: Nema RAID particija

note: Type: error Description :sl3:
en: No unused partitions of the type "Linux RAID Autodetect" are available. Please create such a partition, or delete an already used multidisk device to free its partitions.
hr: Nema raspoloživih particija vrste "Linux RAID Autodetect". Molim načinite takvu particiju, ili obrišite već uporabljeni višediskovni uređaj da oslobodite njegove particije.

note: Type: error Description :sl3:
en: If you have such partitions, they might contain actual file systems, and are therefore not available for use by this configuration utility.
hr: Ako imate takvih particija, one možda već sadrže datotečne sustave i zato nisu raspoložive ovom programu za podešavanje.

note: Type: error Description :sl3:
en: Not enough RAID partitions available
hr: Nema dovoljno RAID particija

note: Type: error Description :sl3:
en: There are not enough RAID partitions available for your selected configuration.  You have ${NUM_PART} RAID partitions available but your configuration requires ${REQUIRED} partitions.
hr: Nema dovoljno raspoloživih RAID particija za postavke koje ste izabrali. Imate ${NUM_PART} RAID particija, a treba vam ${REQUIRED} RAID particija.

note: Type: select Description :sl3:
en: Multidisk device type:
hr: Vrsta višediskovnog uređaja:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please choose the type of the multidisk device to be created.
hr: Molim odredite vrstu višediskovnog uređaja koji će biti načinjen.

note: Type: string Description :sl3:
en: Number of active devices for the RAID1 array:
hr: Broj aktivnih uređaja za RAID1 polje:

note: Type: string Description :sl3:
en: The RAID1 array will consist of both active and spare partitions. The active partitions are those used, while the spare devices will only be used if one or more of the active devices fail.
hr: RAID1 polje sadržavat će i aktivne i pričuvne particije. Aktivne će se particije rabiti uvijek, a pričuvne samo ako koja aktivna zataji.

note: Type: string Description :sl3:
en: NOTE: this setting cannot be changed later.
hr: POZOR: ove postake ne mogu biti promijenjene kasnije.

note: Type: string Description :sl3:
en: Number of spare devices for the RAID1 array:
hr: Broj pričuvnih uređaja za RAID1 polje:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Spare devices for the RAID1 multidisk device:
hr: Pričuvni uređaji za višediskovno RAID1 polje:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: You have chosen to create an RAID1 array with ${COUNT} spare devices.
hr: Odredili ste načiniti RAID1 polje s ${COUNT} pričuvnih uređaja.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please choose which partitions will be used as spare devices. You may choose up to ${COUNT} partitions. If you choose less than ${COUNT} devices, the remaining partitions will be added to the array as "missing". You will be able to add them later to the array.
hr: Molim odredite koje će particije biti rabljene kao pričuvne. Možete odrediti do ${COUNT} particija. Ako odredite manje, preostale će biti dodane polju kao "missing" (nedostajuće). Kasnije ćete i njih moći dodati polju.

note: Type: string Description :sl3:
en: Number of active devices for the RAID5 array:
hr: Broj aktivnih uređaja za RAID5 polje:

note: Type: string Description :sl3:
en: The RAID5 array will consist of both active and spare partitions. The active partitions are those used, while the spare devices will only be used if one or more of the active devices fail. A minimum of three active devices is required.
hr: RAID5 polje sadržavat će i aktivne i pričuvne particije. Aktivne će se particije rabiti uvijek, a pričuvni uređaji samo ako koji aktivni zataji. Potrebno je imati najmanje tri aktivna uređaja.

note: Type: string Description :sl3:
en: Number of spare devices for the RAID5 array:
hr: Broj pričuvnih uređaja za RAID5 polje:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Spare devices for the RAID5 multidisk device:
hr: Pričuvni uređaji za višediskovno RAID5 polje:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: You have chosen to create an RAID5 array with ${COUNT} spare devices.
hr: Odredili ste načiniti RAID5 polje s ${COUNT} pričuvnih uređaja.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID0 multidisk device:
hr: Aktivni uređaji za RAID0 višediskovni uređaj:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: You have chosen to create a RAID0 array. Please choose the active devices in this array.
hr: Odredili ste načiniti RAID0 polje. Molim odredite aktivne uređaje u tome polju.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID1 multidisk device:
hr: Aktivni uređaji za RAID1 višediskovni uređaj:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: You have chosen to create an RAID1 array with ${COUNT} active devices.
hr: Odredili ste načiniti RAID1 polje s ${COUNT} aktivnih uređaja.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please choose which partitions are active devices. You must select exactly ${COUNT} partitions.
hr: Molim odredite koje particije su aktivni uređaji. Morate izabrati točno ${COUNT} particija.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID5 multidisk device:
hr: Aktivni uređaji za RAID5 višediskovni uređaj:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: You have chosen to create an RAID5 array with ${COUNT} active devices.
hr: Odredili ste načiniti RAID5 polje s ${COUNT} aktivnih uređaja.

note: Type: select Description :sl3:
en: Multidisk device to be deleted:
hr: Obriši višediskovni uređaj:

note: Type: select Description :sl3:
en: Deleting a multidisk device will stop it and clear the superblock of all its components.
hr: Brisanje višediskovnog uređaja zaustavit će ga i očistiti superblok od svih njegovih dijelova.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please note this will not immediately allow you to reuse the partitions or devices in a new multidisk device. The array will however be unusable after the deletion.
hr: Molim znajte da vam to neće omogućiti da odmah iznova koristite particije ili uređaje u novom višediskovnom uređaju, a polje će biti neupotrebljivo nakon brisanja.

note: Type: select Description :sl3:
en: If you select a device for deletion, you will get some information about it and you will be given the option of aborting this operation.
hr: Ako izaberete uređaj za brisanje, dobit ćete neke obavijesti o tome i mogućnost da prekinete taj postupak.

note: Type: error Description :sl3:
en: No multidisk devices available
hr: Nema višediskovnih uređaja

note: Type: error Description :sl3:
en: No multidisk devices are available for deletion.
hr: Nema raspoloživih višediskovnih uređaja za brisanje.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really delete this multidisk device?
hr: Stvarno obriši ovaj višediskovni uređaj?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please confirm whether you really want to delete the following multidisk device:
hr: Molim potvrdite da stvarno želite obrisati sljedeći višediskovni uređaj:

note: Type: boolean Description :sl3:
en:  Device:            ${DEVICE}
     Type:              ${TYPE}
     Component devices:
hr:  Uređaj:            ${DEVICE}
     Vrsta:             ${TYPE}
     Sadrži uređaje:

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to delete the multidisk device
hr: Brisanje višediskovnog uređaja nije uspjelo

note: Type: error Description :sl3:
en: There was an error deleting the multidisk device. It may be in use.
hr: Došlo je do pogreške pri brisanju višediskovnog uređaja. Moguće je da se uređaj koristi.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description Main menu item :sl1: :sl3: Use infinitive form
en: Configure the Logical Volume Manager
hr: Podesi Upravljač logičkim prostorom

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Activate existing volume groups?
hr: Aktiviraj postojeće prostorne grupe?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: ${COUNT} existing volume groups have been found. Please indicate whether you want to activate them.
hr: Pronađeno je ${COUNT} postojećih prostornih grupa. Molim odredite želite li ih aktivirati.

note: Type: select Choices :sl3: LVM main menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Modify volume groups (VG)
hr: Promijeni prostorne grupe (PG)

note: Type: select Choices :sl3: LVM main menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Modify logical volumes (LV)
hr: Promijeni logičke prostore (LP)

note: Type: select Choices :sl3: LVM main menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path Volume groups configurati
en: Leave
hr: Ostavi

note: Type: select Description :sl3:
en: LVM configuration action:
hr: Postupak podešavanja ULP:

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the Logical Volume Manager configuration menu.
hr: Ovo je izbornik podešavanja Upravljača logičkim prostorom.

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Create volume groups
hr: Načini prostorne grupe

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Delete volume groups
hr: Obriši prostorne grupe

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Extend volume groups
hr: Povećaj prostorne grupe

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Reduce volume groups
hr: Smanji prostorne grupe

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume groups configuration action:
hr: Postupak podešavanja prostornih grupa:

note: Type: select Choices :sl3: Logical volumes configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Create logical volumes
hr: Načini logičke prostore

note: Type: select Choices :sl3: Logical volumes configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Delete logical volumes
hr: Obriši logičke prostore

note: Type: select Description :sl3:
en: Logical volumes configuration action:
hr: Postupak podešavanja logičkih prostora:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices for the new volume group:
hr: Uređaji za novu prostornu grupu:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices for the new volume group.
hr: Molim izaberite uređaje za novu prostornu grupu.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: multiselect Description :sl3:
en: You can select one or more devices.
hr: Možete izabrati jedan ili više uređaja.

note: Type: string Description :sl3:
en: Volume group name:
hr: Ime prostorne grupe:

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the name you would like to use for the new volume group.
hr: Molim unesite ime za novu prostornu grupu.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes selected
hr: Nema izabranih fizičkih prostora

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. The creation of a new volume group was aborted.
hr: Nisu izabrani fizički prostori. Stvaranje nove prostorne grupe prekinuto.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group name entered
hr: Nije uneseno ime prostorne grupe

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the volume group has been entered.  Please enter a name.
hr: Nije uneseno ime za prostornu grupu. Molim unesite ga.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3:
en: Volume group name already in use
hr: Ime prostorne grupe već se koristi.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: Type: string
en: The selected volume group name is already in use. Please choose another name.
hr: Izabrano ime prostorne grupe već je iskorišteno. Molim odredite drugo.

note: Type: error Description :sl3:
en: Volume group name overlaps with device name
hr: Ime prostorne grupe preklapa se s nazivom uređaja

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group name overlaps with an existing device name. Please choose another name.
hr: Izabrano ime prostorne grupe preklapa se s nazivom postojećeg uređaja. Molim odredite drugo ime.

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume group to delete:
hr: Obriši prostornu grupu:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group you wish to delete.
hr: Molim izaberite prostornu grupu koju želite obrisati.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3:
en: No volume group found
hr: Nema prostornih grupa

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group has been found.
hr: Nema prostornih grupa.

note: Type: error Description :sl3:
en: The volume group may have already been deleted.
hr: Prostorna grupa možda je već obrisana.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really delete the volume group?
hr: Stvarno obriši prostornu grupu?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please confirm the ${VG} volume group removal.
hr: Molim potvrdite uklanjanje prostorne grupe ${VG}.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while deleting volume group
hr: Pogreška pri brisanju prostorne grupe

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group could not be deleted. One or more logical volumes may currently be in use.
hr: Izabrana prostorna grupa ne može biti obrisana. Jedan ili više logičkih prostora je možda već u uporabi.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group can be deleted.
hr: Nema prostorne grupe za brisanje

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume group to extend:
hr: Povećaj prostornu grupu:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group you wish to extend.
hr: Molim izaberite prostornu grupu koju želite povećati.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices to add to the volume group:
hr: Prostornoj grupi dodaj uređaje:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices you wish to add to the volume group.
hr: Molim izaberite uređaje koje želite dodati prostornoj grupi.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. Extension of the volume group was aborted.
hr: Niste izabrali fizičke prostore. Povećavanje prostorne grupe prekinuto je.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while extending volume group
hr: Pogreška pri povećavanju prostorne grupe

note: Type: error Description :sl3:
en: The physical volume ${PARTITION} could not be added to the selected volume group.
hr: Fizički prostor ${PARTITION} nije moguće dodati izabranoj prostornoj grupi.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group can be reduced.
hr: Nema prostornih grupa za smanjivanje.

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume group to reduce:
hr: Smanji prostornu grupu:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group you wish to reduce.
hr: Molim izaberite prostornu grupu koju želite smanjiti.

note: Type: select Description :sl3:
en: Device to remove from volume group:
hr: Iz prostorne grupe ukloni uređaj:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the device you wish to remove from the volume group.
hr: Molim izaberite uređaj koji želite ukloniti iz prostorne grupe.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while reducing volume group
hr: Pogreška pri smanjivanju prostorne grupe

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group (${VG}) could not be reduced. There is only one physical volume attached. Please delete the volume group instead.
hr: Izabrana prostorna grupa (${VG}) ne može biti smanjena, jer se sastoji samo od jednog fizičkog prostora. Molim umjesto toga obrišite prostornu grupu.

note: Type: error Description :sl3:
en: The physical volume ${PARTITION} could not be removed from the selected volume group.
hr: Fizički prostor ${PARTITION} nije moguće dodati izabranoj prostornoj grupi.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume groups were found for creating a new logical volume.  Please create more physical volumes and volume groups.
hr: Nisu ponađene prostorne grupe za stvaranje novog logičkog prostora. Molim načinite više fizičkih prostora i prostornih grupa.

note: Type: error Description :sl3:
en: No free volume groups were found for creating a new logical volume. Please create more physical volumes and volume groups, or reduce an existing volume group.
hr: Nisu ponađene slobodne prostorne grupe za stvaranje novog logičkog prostora. Molim načinite više fizičkih prostora i prostornih grupa, ili smanjite koju postojeću prostornu grupu.

note: Type: string Description :sl3:
en: Logical volume name:
hr: Ime logičkog prostora:

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the name you would like to use for the new logical volume.
hr: Molim unesite ime koje ćete koristiti za novi logički prostor.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Description :sl3:
en: Volume group:
hr: Prostorna grupa:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group where the new logical volume should be created.
hr: Molim izaberite prostornu grupu gdje će biti stvoren novi logički prostor.

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume name entered
hr: Nije uneseno ime logičkog prostora

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the logical volume has been entered.  Please enter a name.
hr: Nije uneseno ime logičkog prostora. Molim unesite ime.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while creating a new logical volume
hr: Pogreška pri stvaranju novog logičkog prostora

note: Type: error Description :sl3:
en: The name ${LV} is already in use by another logical volume on the same volume group (${VG}).
hr: Ime ${LV} već je iskorišteno za drugi logički prostor u istoj prostornoj grupi (${VG}).

note: Type: string Description :sl3:
en: Logical volume size:
hr: Veličina logičkog prostora:

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the size of the new logical volume. The size may be entered in the following formats: 10K (Kilobytes), 10M (Megabytes), 10G (Gigabytes), 10T (Terabytes). The default unit is Megabytes.
hr: Molim unesite veličinu novog logičkog prostora. Ona može biti unesena na sljedeće načine: 10K (kilobajta), 10M (megabajta), 10G (gigabajta), 10T (terabajta). Zadana vrijednost su megabajti.

note: Type: error Description :sl3:
en: Unable to create a new logical volume (${LV}) on ${VG} with the new size ${SIZE}.
hr: Ne mogu načiniti novi logički prostor (${LV}) u grupi ${VG} nove veličine ${SIZE}.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group has been found for deleting a logical volume.
hr: Nisu pronađene prostorne grupe za brisanje logičkog prostora.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group which contains the logical volume to be deleted.
hr: Molim izaberite prostornu grupu koja sadrži logički prostor za brisanje.

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume found
hr: Nema logičkog prostora

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume has been found.  Please create a logical volume first.
hr: Nije pronađen logički prostor. Molim, prvo ga načinite.

note: Type: select Description :sl3:
en: Logical volume:
hr: Logički prostor:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the logical volume to be deleted on ${VG}.
hr: Molim izaberite logički prostor za brisanje u grupi ${VG}.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while deleting the logical volume
hr: Pogreška pri brisanju logičkog prostora

note: Type: error Description :sl3:
en: The logical volume (${LV}) on ${VG} could not be deleted.
hr: Logički prostor (${LV}) u grupi ${VG} nije moguće obrisati.

note: Type: error Description :sl3:
en: No usable physical volumes found
hr: Nema upotrebljivih fizičkih prostora

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes (i.e. partitions) were found in your system. All physical volumes may already be in use. You may also need to load some required kernel modules or re-partition the hard drives.
hr: Nisu pronađeni fizički prostori (npr. particije) na vašem sustavu. Svi fizički prostori možda su već u uporabi, a možda trebate učitati neke module za kernel, ili reparticionirati tvrde diskove.

note: Type: error Description :sl3:
en: Logical Volume Manager not available
hr: Nije dostupan Upravljač logičkim prostorima

note: Type: error Description :sl3:
en: The current kernel doesn't support the Logical Volume Manager. You may need to load the lvm-mod module.
hr: Trenutni kernel ne podržava Upravljača logičkim prostorima. Možda trebate učitati ULP modul (lvm-mod).

note: Type: text Description :sl3:
en: Software RAID device
hr: Programski RAID uređaj

note: Type: text Description :sl3:
en: Configure software RAID
hr: Podesi programski RAID

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Write the changes to the storage devices and configure RAID?
hr: Zapiši promjene na uređaje za pohranu i podesi RAID?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Before RAID can be configured, the changes have to be written to the storage devices.  These changes cannot be undone.
hr: Prije negoli krenete podešavati RAID, promjene moraju biti zapisane na tvrdi disk. To se ne može poništiti.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: When RAID is configured, no additional changes to the partitions in the disks containing physical volumes are allowed.  Please convince yourself that you are satisfied with the current partitioning scheme in these disks.
hr: Kad je RAID podešen, više nisu dopuštene promjene particija na diskovima koji sadrže fizičke prostore. Molim uvjerite se da ste zadovoljni trenutnom shemom particioniranja tih diskova.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current partition layout and configure RAID?
hr: Zadrži trenutni raspored particija i podesi RAID?

note: Type: error Description :sl3:
en: RAID configuration failure
hr: Podešavanje RAID-a nije uspjelo

note: Type: text Description :sl3:
en: physical volume for RAID
hr: fizički prostor za RAID

note: Type: text Description :sl3:
en: Unallocated physical volumes:
hr: Nedodijeljeni fizički prostor:

note: Type: text Description :sl3:
en: Volume groups:
hr: Prostorne grupe:

note: Type: text Description :sl3:
en: Uses physical volume:
hr: Koristi fizički prostor:

note: Type: text Description :sl3:
en: Provides logical volume:
hr: Pruža logički prostor:

note: Type: text Description :sl3: "none" here == "No Physical Volumes"
en: none[ Do not translate what's inside the brackets and just put the translation for the word "none" in your language without any brackets. This "none" relates to "Physical Volumes:" ]
hr: nijedan

note: Type: text Description :sl3: "none" here == "No Volume Groups"
en: none[ Do not translate what's inside the brackets and just put the translation for the word "none" in your language without any brackets. This "none" relates to "Volume Groups:" ]
hr: nijedan

note: Type: text Description :sl3: Translators: use the acronym for "Physical Volume" in your language here
en: PV
hr: FP

note: Type: text Description :sl3: What is "in use" is a partition
en: In use by LVM volume group ${VG}
hr: Koristi ju LVM prostorna grupa ${VG}

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Display configuration details
hr: Pokaži detalje postavki

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Create volume group
hr: Načini prostornu grupu

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Delete volume group
hr: Obriši prostornu grupu

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Extend volume group
hr: Povećaj prostornu grupu

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Reduce volume group
hr: Smanji prostornu grupu

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Create logical volume
hr: Načini logički prostor

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Delete logical volume
hr: Obriši logički prostor

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Write the changes to disks and configure LVM?
hr: Zapiši promjene na diskove i podesi ULP?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Before the Logical Volume Manager can be configured, the current partitioning scheme has to be written to disk.  These changes cannot be undone.
hr: Prije negoli krenete podešavati Upravljač logičkim prostorom, trenutna shema particioniranja mora biti zapisana na disk. To se ne može poništiti.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: After the Logical Volume Manager is configured, no additional changes to the partitioning scheme of disks containing physical volumes are allowed during the installation. Please decide if you are satisfied with the current partitioning scheme before continuing.
hr: Nakon što podesite Upravljač logičkim prostorom, instalacija vam više neće dopustiti dodatne promjene particija na diskovima koji sadrže fizičke prostore. Molim odlučite jeste li zadovoljni trenutnom shemom particioniranja na tim diskovima prije negoli nastavite.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current partition layout and configure LVM?
hr: Zadrži trenutni raspored particija i podesi ULP?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: After the Logical Volume Manager is configured, no additional changes to the partitions in the disks containing physical volumes are allowed. Please decide if you are satisfied with the current partitioning scheme in these disks before continuing.
hr: Nakon što podesite Upravljač logičkim prostorom, više neće biti moguće dodatne promjene particija na diskovima koji sadrže fizičke prostore. Molim odlučite jeste li zadovoljni trenutnom shemom particioniranja na tim diskovima prije negoli nastavite.

note: Type: error Description :sl3:
en: LVM configuration failure
hr: ULP podešavanje nije uspjelo

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while writing the changes to the disks.
hr: Pojavila se pogreška pri zapisivanju promjena na diskove.

note: Type: text Description :sl3:
en: physical volume for LVM
hr: fizički prostor za ULP

note: Type: text Description :sl3: keep it short (ideally a 3-letter acronym)
en: lvm
hr: ulp

note: Type: select Description :sl3:
en: Summary of current LVM configuration:
hr: Sažetak trenutnih postavki za ULP

note: Type: select Description :sl3:
en:  Free Physical Volumes:  ${FREE_PVS}
     Used Physical Volumes:  ${USED_PVS}
     Volume Groups:          ${VGS}
     Logical Volumes:        ${LVS}
hr:  Slobodni fiz. prostori:  ${FREE_PVS}
     Korišteni fiz. prostori: ${USED_PVS}
     Prostorne grupe:         ${VGS}
     Logički prostori:        ${LVS}

note: Type: note Description :sl3:
en: Current LVM configuration:
hr: Trenutne postavke ULP-a:

note: Type: error Description :sl3:
en: The volume group ${VG} could not be created.
hr: Prostorna grupa ${VG} se ne može napraviti.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices to remove from the volume group:
hr: Uređaji za uklanjanje iz prostorne grupe:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices you wish to remove from the volume group.
hr: Molim izaberite uređaje koje želite ukloniti iz prostorne grupe.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. Reduction of the volume group was aborted.
hr: Niste izabrali fizičke prostore. Smanjenje prostorne grupe je prekinuto.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the logical volume to delete.
hr: Molim izaberite logički prostor za brisanje.

note: Type: text Description :sl3:
en: in VG ${VG}
hr: u PG ${VG}

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while initializing physical volume
hr: Pogreška pri inicijalizaciji fizičkog prostora

note: Type: error Description :sl3:
en: The physical volume ${PV} could not be initialized.
hr: Fizički prostor (${PV}) nije moguće inicijalizirati.

note: Type: error Description :sl3:
en: Invalid logical volume or volume group name
hr: Neispravno ime prostorne grupe ili logičkog prostora

note: Type: error Description :sl3:
en: Logical volume or volume group names may only contain alphanumeric characters, hyphen, plus, period and underscore. They must be 128 characters or less and may not begin with a hyphen. The names "." and ".." are not allowed. In addition, logical volume names may not begin with "snapshot".
hr: Imena logičkih prostora ili prostornih grupa smiju sadržavati samo alfanumeričke znakove, crticu, plus, točku i podvlaku. Ona moraju biti dugačka 128 znakova ili manje, i ne smiju počinjati crticom. Imena "." i ".." nisu dopuštena. Uz to, imena logičkih prostora ne smiju počinjati sa "snapshot".

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Remove existing logical volume data?
hr: Obriši postojeće podatke o logičkim prostorima?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The selected device already contains the following LVM logical volumes, volume groups and physical volumes which are about to be removed:
hr: Odabrani uređaj već sadrži sljedeće LVM logičke prostore, prostorne grupe i fizičke prostore koji će se sada obrisati:

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Logical volume(s) to be removed: ${LVTARGETS}
hr: Logički prostori koji će se obrisati: ${LVTARGETS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Volume group(s) to be removed: ${VGTARGETS}
hr: Prostorne grupe koji će se obrisati: ${VGTARGETS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Physical volume(s) to be removed: ${PVTARGETS}
hr: Fizički prostori koji će se obrisati: ${PVTARGETS}

note: Type: text Description TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk and set up LVM
hr: Poluautomatsko - koristi cijeli disk i podesi ULP

note: Type: string Description
en: Name of the volume group for the new system:
hr: Ime prostorne grupe za novi sustav:

note: Type: error Description
en: This happened because the selected recipe does not contain any partition that can be created on LVM volumes.
hr: To se dogodilo zato što odabrani recept ne sadrži nijednu particiju koja se može napraviti na ULP prostorima.

note: Type: boolean Description
en: Continue installation without /boot partition?
hr: Nastaviti s instalacijom bez /boot particije?

note: Type: boolean Description
en: The recipe you selected does not contain a separate partition for /boot. This is normally needed to allow you to boot the system when using LVM.
hr: Recept koji ste odabrali ne sadrži zasebnu particiju za /boot. Ovo je obično potrebno kako bi mogli pokrenuti sustav dok koristite ULP.

note: Type: boolean Description
en: You can choose to ignore this warning, but that may result in a failure to reboot the system after the installation is completed.
hr: Možete i ignorirati ovo upozorenje, ali to bi moglo uzrokovati neuspješno ponovno podizanje sustava po završetku instalacije.

note: Type: error Description
en: The volume group name used to automatically partition using LVM is already in use. Lowering the priority for configuration questions will allow you to specify an alternative name.
hr: Ime prostorne grupe koje je korišteno pri automatskom particioniranju ULP-a je već u upotrebi. Smanjivanje prioriteta za konfiguracijska pitanja će vam omogućiti da postavite neko drugo ime.

note: Type: error Description
en: Unexpected error while creating volume group
hr: Neočekivana greška pri stvaranju prostorne grupe

note: Type: error Description
en: Autopartitioning using LVM failed because an error occurred while creating the volume group.
hr: Automatsko particioniranje koristeći ULP nije uspjelo zbog greške pri stvaranju prostorne grupe.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while setting up RAID
hr: Pogreška pri podešavanju RAID-a

note: Type: error Description :sl3:
en: An unexpected error occurred while setting up a preseeded RAID configuration.
hr: Pojavila se neočekivana pogreška pri podešavanju unaprijed postavljenog RAID-a.

note: Type: error Description :sl3:
en: Not enough RAID partitions specified
hr: Nije određeno dovoljno RAID particija

note: Type: error Description :sl3:
en: There are not enough RAID partitions specified for your preseeded configuration. You need at least 3 devices for a RAID5 array.
hr: Nema dovoljno raspoloživih RAID particija za postavke koje ste izabrali. Potrebna su vam barem 3 uređaja za RAID5 polje.

note: Type: text Description File system name Keep translations short enough :sl3:
en: physical volume for encryption
hr: fizički prostor za enkripciju

note: Type: text Description This is related to "encryption method" Encryption type for a file system :sl3:
en: not active
hr: nije aktivna

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption method:
hr: Način enkripcije:

note: Type: select Description :sl3:
en: Encryption method for this partition:
hr: Način enkripcije za ovu particiju:

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption:
hr: Enkripcija:

note: Type: select Description :sl3:
en: Encryption for this partition:
hr: Enkripcija za ovu particiju:

note: Type: select Description :sl3:
en: Key size for this partition:
hr: Key size za ovu particiju:

note: Type: text Description An initialization vector is the initial value used to seed the encryption algorithm Should be kept below 24 columns :sl3:
en: IV algorithm:
hr: IV algoritam:

note: Type: select Description An initialization vector is the initial randomness used to seed the encryption algorithm :sl3:
en: Initialization vector generation algorithm for this partition:
hr: Initialization vector generation algoritam za ovu particiju:

note: Type: select Description An initialization vector is the initial randomness used to seed the encryption algorithm :sl3:
en: Different algorithms exist to derive the initialization vector for each sector. This choice influences the encryption security. Normally, there is no reason to change this from the recommended default, except for compatibility with older systems.
hr: Postoje razni algoritmi kojima se određuje inicijalizacijski vektor za svaki sector. Ovaj izbor utječe na sigurnost enkripcije. U normalnim okolnostima nema razloga za promjenu preporučene zadane vrijednosti, osim zbog kompatibilnosti sa starijim sustavima.

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption key:
hr: Ključ za enkripciju:

note: Type: select Description :sl3:
en: Type of encryption key for this partition:
hr: Tip enkripcijskog ljuča za ovu particiju:

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption key hash:
hr: Hash enkripcijskog ključa:

note: Type: select Description :sl3:
en: Type of encryption key hash for this partition:
hr: Tip hasha za enkripcijski ključ ove particije:

note: Type: select Description :sl3:
en: The encryption key is derived from the passphrase by applying a one-way hash function to it. Normally, there is no reason to change this from the recommended default and doing so in the wrong way can reduce the encryption strength.
hr: Enkripcijski ključ se izvodi iz lozinke (passphrase) tako da se na njega primijeni jednosmjerna hash funkcija. U normalnim okolnostima nema razloga za promjenu preporučene zadane vrijednosti, i neispravna promjena može smanjiti snagu enkripcije.

note: Type: text Description This shows up in a screen summarizing options and will be followed by "yes" or "no" :sl3:
en: Erase data:
hr: Obriši podatke:

note: Type: text Description :sl3:
en: Erase data on this partition
hr: Obriši podatke na ovoj particiji:

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really erase the data on ${DEVICE}?
hr: Stvarno obrisati podatke na ${DEVICE}?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The data on ${DEVICE} will be overwritten with random data. It can no longer be recovered after this step has completed. This is the last opportunity to abort the erase.
hr: Podaci na ${DEVICE} će biti prepisani s nasumce generiranim podacima. Prijašnji podaci se neće moći vratiti nakon što završi ovaj korak. Ovo je zadnja prilika za odustajanje od brisanja.

note: Type: text Description :sl3:
en: Erasing data on ${DEVICE}
hr: Brišem podatke na ${DEVICE}

note: Type: error Description :sl3:
en: Erasing data on ${DEVICE} failed
hr: Brisanje podataka na ${DEVICE} nije uspjelo

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred trying to erase the data on ${DEVICE}. The data has not been erased.
hr: Dogodila se greška pri pokušaju brisanja podataka na ${DEVICE}. Podaci nisu obrisani.

note: Type: text Description :sl3:
en: Setting up encryption...
hr: Postavljam enkripciju...

note: Type: text Description :sl3:
en: Configure encrypted volumes
hr: Podesi enkriptirane prostore

note: Type: note Description :sl3:
en: No partitions to encrypt
hr: Nema particija za enkripciju

note: Type: note Description :sl3:
en: No partitions have been selected for encryption.
hr: Nije izabrana nijedna particija za enkripciju.

note: Type: note Description :sl3:
en: Required programs missing
hr: Nedostaju potrebni programi

note: Type: note Description :sl3:
en: This build of debian-installer does not include one or more programs that are required for partman-crypto to function correctly.
hr: Ovo izdanje debian-installera ne sadrži jedan ili više programa koji su potrebni da bi partman-crypto ispravno funkcionirao.

note: Type: error Description :sl3:
en: Required encryption options missing
hr: Nedostaju potrebne enkripcijske opcije

note: Type: error Description :sl3:
en: The encryption options for ${DEVICE} are incomplete. Please return to the partition menu and select all required options.
hr: Enkripcijske opcije za ${DEVICE} nisu potpune. Molim vratite se na izbornik particija i odaberite sve potrebne opcije.

note: Type: text Description :sl3: Translators: this string is used to assemble a string of the format "$specify_option: $missing". If this proves to be a problem in your language, please contact the maintainer and we can do it differently.
en: missing
hr: nedostaje

note: Type: text Description :sl3: What is "in use" is a partition
en: In use as physical volume for encrypted volume ${DEV}
hr: Koristi se kao fizički prostor za enkriptirani prostor ${DEV}

note: Type: error Description :sl3:
en: Encryption package installation failure
hr: Instalacija enkripcijskog paketa nije uspjela

note: Type: error Description :sl3:
en: The kernel module package ${PACKAGE} could not be found or an error occurred during its installation.
hr: Paket s kernel modulima ${PACKAGE} nije pronađen ili se dogodila greška pri njegovoj instalaciji.

note: Type: error Description :sl3:
en: It is likely that there will be problems setting up encrypted partitions when the system is rebooted. You may be able to correct this by installing the required package(s) later on.
hr: Vjerojatno će biti problema pri postavljanju enkriptiranih particija nakon što se sustav ponovo podigne. To ćete moći ispraviti naknadnom instalacijom potrebnih paketa.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Write the changes to disk and configure encrypted volumes?
hr: Zapiši promjene na diskove i podesi enkriptirane prostore?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Before encrypted volumes can be configured, the current partitioning scheme has to be written to disk.  These changes cannot be undone.
hr: Prije negoli krenete podešavati enkriptirane prostore, trenutna shema particioniranja mora biti zapisana na disk. To se ne može poništiti.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: After the encrypted volumes have been configured, no additional changes to the partitions on the disks containing encrypted volumes are allowed. Please decide if you are satisfied with the current partitioning scheme for these disks before continuing.
hr: Nakon što podesite enkriptirane prostore, više neće biti moguće dodatne promjene particija na diskovima koji sadrže enkriptirane prostore. Molim odlučite jeste li zadovoljni trenutnom shemom particioniranja na tim diskovima prije negoli nastavite.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current partition layout and configure encrypted volumes?
hr: Zadrži trenutni raspored particija i podesi enkriptirane prostore?

note: Type: error Description :sl3:
en: Configuration of encrypted volumes failed
hr: Podešavanje enkriptiranih prostora nije uspjelo

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while configuring encrypted volumes.
hr: Pojavila se pogreška pri podešavanju enkriptiranih prostora.

note: Type: error Description :sl3:
en: The configuration has been aborted.
hr: Podešavanje je prekinuto.

note: Type: error Description :sl3:
en: Initialisation of encrypted volume failed
hr: Inicijalizacija enkriptiranog prostora nije uspjela.

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while setting up encrypted volumes.
hr: Pojavila se pogreška pri podešavanju enkriptiranih prostora.

note: Type: text Description :sl3: This is a key type for encrypted file systems It can be either protected by a passphrase, a keyfile of a random key This text is one of these choices, so keep it short
en: Passphrase
hr: Lozinka (passphrase)

note: Type: error Description :sl3:
en: Unsafe swap space detected
hr: Pronađen nesigurni swap prostor

note: Type: error Description :sl3:
en: An unsafe swap space has been detected.
hr: Pronađen je nesigurni swap prostor.

note: Type: error Description :sl3:
en: This is a fatal error since sensitive data could be written out to disk unencrypted. This would allow someone with access to the disk to recover parts of the encryption key or passphrase.
hr: Ovo je fatalna greška zbog toga što se osjetljivi podaci mogu zapisati na disk bez da se enkriptiraju. To bi omogućilo nekome s prisupom disku da povrati dijelove enkripcijskog ključa ili lozinke.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please disable the swap space (e.g. by running swapoff) or configure an encrypted swap space and then run setup of encrypted volumes again. This program will now abort.
hr: Molim onemogućite swap prostor (npr. pokretanjem naredbe swapoff) ili podesite enkriptirani swap prostor i onda ponovo pokrenite podešavanje enkriptiranih prostora. Ovaj program će se sada prekinuti.

note: Type: password Description :sl3:
en: Encryption passphrase:
hr: Enkripcijska lozinka (passphrase):

note: Type: password Description :sl3:
en: You need to choose a passphrase to encrypt ${DEVICE}.
hr: Morate odabrati lozinku (passphrase) za enkripciju ${DEVICE}.

note: Type: password Description :sl3:
en: The overall strength of the encryption depends strongly on this passphrase, so you should take care to choose a passphrase that is not easy to guess. It should not be a word or sentence found in dictionaries, or a phrase that could be easily associated with you.
hr: Sveukupna snaga enkripcije jako ovisi o ovoj lozinki, pa biste trebali pažljivo odabrati lozinku koju nije lako pogoditi. To ne bi smjela biti riječ ili rečenica koja se nalazi u rječnicima, niti fraza koju bi se lako moglo asocirati sa vama.

note: Type: password Description :sl3:
en: A good passphrase will contain a mixture of letters, numbers and punctuation. Passphrases are recommended to have a length of 20 or more characters.
hr: Dobra lozinka treba sadržavati miješana slova, brojeve i interpunkcijske znakove. Za lozinke u smislu 'passphrases' se preporučuje da imaju dužinu od 20 ili više znakova.

note: Type: password Description :sl3:
en: Re-enter passphrase to verify:
hr: Ponovo upišite lozinku (passphrase) za provjeru:

note: Type: password Description :sl3:
en: Please enter the same passphrase again to verify that you have typed it correctly.
hr: Molim unesite istu lozinku (passphrase) opet, za potvrdu da ste je pravilno utipkali.

note: Type: error Description :sl3:
en: Passphrase input error
hr: Greška u unosu lozinke

note: Type: error Description :sl3:
en: The two passphrases you entered were not the same. Please try again.
hr: Lozinke koje ste unijeli nisu iste. Molim pokušajte ponovo.

note: Type: error Description :sl3:
en: Empty passphrase
hr: Prazna lozinka (passphrase)

note: Type: error Description :sl3:
en: You entered an empty passphrase, which is not allowed. Please choose a non-empty passphrase.
hr: Unijeli ste praznu lozinku, što nije dozvoljeno. Molim odaberite lozinku.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Use weak passphrase?
hr: Koristi slabu lozinku?

note: Type: boolean Description :sl3: Translators: we unfortunately cannot use plural forms here So, you are suggested to use the plural form adapted for MINIMUM=8, which is the current hardcoded value
en: You entered a passphrase that consists of less than ${MINIMUM} characters, which is considered too weak. You should choose a stronger passphrase.
hr: Upisali ste lozinku (passphrase) koja sadrži manje od ${MINIMUM} znakova, što se smatra preslabim. Trebali biste odabrati jaču lozinku.

note: Type: entropy-text Description :sl3:
en: Enter random characters
hr: Upisati nasumce odabrane znakove

note: Type: entropy-text Description :sl3:
en: The encryption key for ${DEVICE} is now being created.
hr: Radi se enkripcijski ključ za ${DEVICE}.

note: Type: entropy-text Description :sl3:
en: You can help speed up the process by entering random characters on the keyboard, or just wait until enough keydata has been collected. (NOTE: this can take a long time)
hr: Možete pomoći ubrzati ovaj proces tako da unosite nasumce odabrane znakove putem tipkovnice, ili samo pričekajte dovoljno dugo dok se ne skupi dovoljno podataka. (POZOR: ovo može dosta potrajati)

note: Type: error Description :sl3:
en: Keyfile creation failure
hr: Greška pri pravljenju keyfilea

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while creating the keyfile.
hr: Dogodila se greška pri pravljenju keyfilea.

note: Type: error Description :sl3:
en: Encryption configuration failure
hr: Podešavanje enkripcije nije uspjelo

note: Type: error Description :sl3:
en: You have selected the root file system to be stored on an encrypted partition. This feature is not available and continuing now would result in an installation that cannot be used.
hr: Odabrali ste korijenski datotečni sustav na enkriptiranoj particiji. Ova mogućnost nije dostupna i ako biste sad nastavili, ova instalacija ne bi bila upotrebljiva.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please go back and choose a non-encrypted partition for the root file system.
hr: Molim vratite se i odaberite neenkriptiranu particiju za korijenski datotečni sustav.

note: Type: error Description :sl3:
en: You have selected the root file system to be stored on an encrypted partition. This feature requires a separate /boot partition on which the kernel and initrd can be stored.
hr: Odabrali ste korijenski datotečni sustav na enkriptiranoj particiji. Ova mogućnost zahtijeva zasebnu /boot particiju na kojoj će se pohraniti kernel i initrd.

note: Type: error Description :sl3:
en: You should go back and setup a /boot partition.
hr: Trebate se vratiti i podesiti /boot particiju.

note: Type: error Description :sl3:
en: You have selected the /boot file system to be stored on an encrypted partition. This is not possible because the boot loader would be unable to load the kernel and initrd. Continuing now would result in an installation that cannot be used.
hr: Odabrali ste da se /boot datotečni sustav nalazi na enkriptiranoj particiji. To nije moguće jer onda boot učitavač ne bi mogao učitati kernel i initrd. Ako biste sad nastavili, ova instalacija ne bi bila upotrebljiva.

note: Type: error Description :sl3:
en: You should go back and choose a non-encrypted partition for the /boot file system.
hr: Trebate se vratiti i odabrati neenkriptiranu particiju za /boot datotečni sustav.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Are you sure you want to use a random key?
hr: Jeste li sigurni da želite koristiti nasumce odabrani ključ?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: You have chosen a random key type for ${DEVICE} but requested the partitioner to create a file system on it.
hr: Odabrali ste nasumce odabrani tip ključa za ${DEVICE} ali ste rekli programu za particije da na tom uređaju napravi i datotečni sustav.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Using a random key type means that the partition data is going to be destroyed upon each reboot. This should only be used for swap partitions.
hr: Korištenje nasumce odabranog ključa znači da će podaci na particiji biti uništeni pri svakom ponovnom pokretanju sustava. To se treba raditi samo sa swap particijama.

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to download crypto components
hr: Neuspjeh pri skidanju kriptografskih komponenti

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred trying to download additional crypto components.
hr: Dogodila se greška pri pokušaju skidanja dodatnih kriptografskih komponenti.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Proceed to install crypto components despite insufficient memory?
hr: Nastaviti s instalacijom kriptografskih komponenti unatoč nedostatku radne memorije?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: There does not seem to be sufficient memory available to install additional crypto components. If you choose to go ahead and continue anyway, the installation process could fail.
hr: Čini se da nije dostupno dovoljno memorije da bi se instalirale dodatne kriptografske komponente. Ako odlučite nastaviti ovako, instalacijski proces bi mogao naići na probleme.

note: Type: text Description :sl3: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk and set up encrypted LVM
hr: Poluautomatsko - cijeli disk, uz enkriptirani ULP

note: Type: error Description :sl5:
en: No partitions found
hr: Nema particija

note: Type: error Description :sl5:
en: No partitions were found in your system. You may need to partition your hard drives or load additional kernel modules.
hr: Nisu pronađene particije na vašem sustavu. Možda trebate particionirati svoj tvrdi disk, ili učitati dodatne module za kernel.

note: Type: error Description :sl5:
en: No file systems found
hr: Nema datotečnih sustava

note: Type: error Description :sl5:
en: No usable file systems were found. You may need to load additional kernel modules.
hr: Nema uporabljivih datotečnih sustava. Možda trebate učitati dodatne module za kernel.

note: Type: select Choices :sl5:
en: Abort
hr: Prekini

note: Type: select Description
en: Select a partition
hr: Izaberite particiju

note: Type: select Description
en: These are the partitions that were detected in your system. Please select a partition to configure. No actual changes will be made until you select "Finish". If you select "Abort", no changes will be made.
hr: Ovo su particije pronađene na vašem sustavu. Molim izaberite particiju za podešavanje. Dok ne izaberete "Završi" neće biti promjena, a ako izaberete "Prekini" neće biti nikakvih promjena.

note: Type: select Description
en: The information shown is, in order: device name, size, file system, and mount point.
hr: Prikazane su obavijesti, redom: ime uređaja, veličina, datotečni sustav i točka montiranja.

note: Type: select Choices :sl5: Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Leave the file system intact
hr: Ne diraj datotečni sustav

note: Type: select Choices :sl5: Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) Note to translators : Please keep your translations of each choice (separated by commas)
en: Create swap space
hr: Načini swap prostor

note: Type: select Description :sl5:
en: Action on ${PARTITION}:
hr: Uradi na ${PARTITION}:

note: Type: select Description :sl5:
en: This partition seems to already have a file system (${FSTYPE}). You can choose to leave this file system intact, create a new file system, or create swap space.
hr: Čini se da ova particija već ima datotečni sustav (${FSTYPE}). Možete odrediti da ostane netaknut, načiniti novi ili načniti swap prostor.

note: Type: select Description :sl5:
en: This partition does not seem to have a file system. You can create a file system or swap space on it.
hr: Čni se da ova particija nema datotečni sustav. Možete ga stvoriti, ili načiniti swap prostor.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of each choice (separated by commas) below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl5: "it" is a partition
en: Don't mount it
hr: Ne montiraj

note: Type: select Description :sl5: Type: string
en: Mount point for ${PARTITION}:
hr: Točka montiranja za ${PARTITION}:

note: Type: select Description :sl5:
en: When a partition is mounted, it is available to the users of the system. You always need a root ("/") partition, and it's often good to have a separate partition for /home.
hr: Kad je particija montirana, dostupna je korisnicima na sustavu. Uvijek vam treba korijenska ("/") particija, a obično je dobro imati i posebnu particiju za /home direktorij.

note: Type: string Description :sl5:
en: Please enter where the partition should be mounted.
hr: Molim odredite gdje particija treba biti montirana.

note: Type: boolean Description :sl5:
en: Do you want to unmount the partitions so you can make changes?
hr: Želite li odmontirati particije, tako da možete načiniti promjene?

note: Type: boolean Description :sl5:
en: Since the partitions have already been mounted, you cannot do any changes.
hr: Kako su particije već montirane, ne možete ništa mjenjati.

note: Type: error Description :sl5:
en: Failed to unmount partitions
hr: Odmontiranje particija nije uspjelo

note: Type: text Description :sl5:
en: Create %s file system
hr: Načini %s datotečni sustav

note: Type: error Description :sl5:
en: No root partition (/)
hr: Nema korijenske particije (/)

note: Type: error Description :sl5:
en: You need a root partition. Please assign a partition to the root mount point before continuing.
hr: Treba vam korijenska particija. Molim odredite particiju za korijensku točku montiranja prije negoli nastavite.

note: Type: error Description :sl5:
en: Partition assigned to ${MOUNT}
hr: Particiju montirati na ${MOUNT}

note: Type: error Description :sl5:
en: Mounting a partition on ${MOUNT} makes no sense. Please change this.
hr: Nema smisla montirati particiju na ${MOUNT}. Molim, promijenite to.

note: Type: error Description :sl5:
en: Several partitions assigned to ${MOUNT}
hr: Nekoliko particija treba montirati na ${MOUNT}

note: Type: error Description :sl5:
en: You cannot assign several partitions to the same mount point. Please change all but one of them.
hr: Više particija ne mogu imati istu točku montiranja. Molim ostavite samo jednu od njih.

note: Type: boolean Description :sl5:
en: Ready to create file systems and mount partitions?
hr: Spremni za stvaranje datotečnih sustava i montiranje particija?

note: Type: boolean Description :sl5:
en: File systems will be created and partitions mounted.
hr: Bit će stvoreni datotečni sustavi, a particije montirane.

note: Type: boolean Description :sl5:
en: WARNING: This will destroy all data on the partitions you have assigned file systems to.
hr: POZOR: to će uništiti sve podatke na particijama koje ste odredili za stvaranje datotečnih sustava!

note: Type: error Description :sl5:
en: Failed to create swap space on ${PARTITION}
hr: Stvaranje swap prostora na ${PARTITION} nije uspjelo

note: Type: error Description :sl5:
en: An error occurred when the swap space was created on ${PARTITION}.
hr: Pojavila se pogreška pri stvaranju swap prostora na ${PARTITION}.

note: Type: error Description :sl5:
en: Please check the error log on the third console or /var/log/messages for more information.
hr: Molim pogledajte zabilješku o greškama na trećoj konzoli ili /var/log/messages za više obavijesti.

note: Type: error Description :sl5:
en: Failed to activate the swap space on ${PARTITION}
hr: Aktiviranje swap prostora na ${PARTITION} nije uspjelo

note: Type: error Description :sl5:
en: An error occurred when the swap space on ${PARTITION} was activated.
hr: Pojavila se pogreška pri aktiviranju swap prostora na ${PARTITION}.

note: Type: error Description :sl5:
en: Failed to create ${FS} file system on ${PARTITION}
hr: Stvaranje ${FS} datotečnog sustava na ${PARTITION} nije uspjelo

note: Type: error Description :sl5:
en: An error occurred when the ${FS} file system was created on ${PARTITION}.
hr: Pojavila se pogreška pri stvaranju ${FS} datotečnog sustava na ${PARTITION}.

note: Type: error Description :sl5:
en: Failed to mount ${PARTITION} on ${MOUNT}
hr: Montiranje ${PARTITION} na ${MOUNT} nije uspjelo

note: Type: error Description :sl5:
en: An error occurred when ${PARTITION} was mounted on ${MOUNT}.
hr: Pojavila se pogreška pri montiranju ${PARTITION} na ${MOUNT}.

note: Type: text Description Main menu item :sl5:
en: Configure and mount partitions
hr: Podesi i montiraj particije

note: Type: select Description :sl5:
en: Disk to partition:
hr: Particionirati disk:

note: Type: select Description :sl5:
en: Please choose one of the listed disks to create partitions on it.
hr: Molim izaberite jedan od diskova s popisa, za particioniranje.

note: Type: select Description :sl5:
en: Select "Finish" at the bottom of the list when you are done.
hr: Odaberite "Završi" na dnu popisa kad ste gotovi.

note: Type: error Description :sl5:
en: No disk found
hr: Nijedan disk nije pronađen

note: Type: error Description :sl5:
en: Unable to find any disk in your system. Maybe some kernel modules need to be loaded.
hr: Ne mogu pronaći niti jedan disk na vašem računalu. Možda trebate učitati odgovarajući modul za kernel.

note: Type: error Description :sl5:
en: Partitioning error
hr: Pogreška u particioniranju

note: Type: error Description :sl5:
en: Failed to partition the disk ${DISC}.
hr: Neuspjelo particioniranje diska ${DISC}.

note: Type: text Description :sl5: Main menu item
en: Partition a hard drive
hr: Particioniraj tvrdi disk

note: Type: select Description Type: string :sl5:
en: Device to partition:
hr: Particionirati uređaj:

note: Type: select Description
en: Please choose the disk which has the free space required (column Free) to install Debian GNU/Linux. If there's not enough free space, space can be liberated by resizing the FAT partitions (column FreeFat indicates how much space will be freed by resizing the existing FAT partitions).
hr: Molim izaberite disk na kojemu ima dovoljno slobodnog prostora (stupac 'Slobodno') za instalaciju Debian/GNU Linuxa. Ako nema dovoljno prostora, on može biti načinjen izmjenom veličine postojećih FAT particija (stupac 'SlobodnoFAT' pokazuje koliko će prostora biti oslobođeno).

note: Type: select Description This should be hard-formatted THE SAME WAY in translations and original English Example for French: msgid  " Device   Model               Size   Free   FreeFAT NbPart" msgstr " Periph.  Modele              Taille Libre  Fat-lib N Part"
en:  Device   Model               Size   Free   FreeFAT NbPart
hr:  Uređaj   Model               Veličina   Slobodno   SlobodnoFAT NbPart

note: Type: string Description :sl5:
en: No disk was automatically detected.  Please enter the path to the device file for the disk you want to partition.
hr: Automatsko traženje nije našlo diskova. Molim unesite stazu do datoteke uređaja diska kojeg želite particionirati.

note: Type: boolean Description :sl5:
en: Really use the automatic partitioning tool?
hr: Stvarno rabiti automatski alat za particioniranje?

note: Type: boolean Description :sl5:
en: This will destroy the partition table on all disks in the machine. REPEAT: THIS WILL WIPE CLEAN ALL HARD DISKS IN THE MACHINE! If you have important data that are not backed up, you may want to stop now in order to do a backup. In that case, you'll have to restart the installation later.
hr: To će uništiti particijske tablice svih diskova na stroju. PONAVLJAM: TO ĆE POSVE POBRISATI SVE ČVRSTE DISKOVE NA RAČUNALU! Ako sadrže važne podatke za koje nemate sigurnosne preslike, sad je vrijeme da prekinete i načinite ih. Kasnije možete ponovo pokrenuti instalaciju.

note: Type: error Description :sl5:
en: An error occurred during the previous operation
hr: Pojavila se pogreška tijekom prethodnog postupka

note: Type: error Description :sl5:
en: You may be able to continue. Here is some more information:
hr: Možda ćete moći nastaviti. Evo nešto više obavijesti:

note: Type: note Description :sl5:
en: Automatic partitioning impossible
hr: Automatsko particioniranje nemoguće

note: Type: note Description :sl5:
en: This version of the autopartitioner cannot handle the partitioning of the selected disk. It may partition only an empty disk or a disk with no more than 2 FAT partitions (and no extended partitions or other non-FAT partitions).
hr: Ova inačica autoparticijskog programa ne može particionirati izabrani disk. Može to učiniti samo praznom disku ili disku s najviše dvije FAT particije (ali bez 'extended' particija ili ne-FAT particija).

note: Type: note Description :sl5:
en: If you want to continue the installation process, switch to the second console (ALT+F2), partition the disk as you like using parted and the other available tools, and then mount all your partitions in /target. /target is the root directory of your new system, so your root partition will be mounted on /target and your /usr partition must be mounted on /target/usr.
hr: Ako želite nastaviti instalaciju, prebacite se na drugu konzolu (ALT + F2), particionirajte diskove po želi rabeći 'parted' i ostale dostupne alate, a potom montirajte svoje particije na /target. To je korijenski direktorij vašega novog sustava, pa tako npr. vaša /usr particija mora biti montirana na /target/usr.

note: Type: note Description :sl5:
en: You can also consider launching this program again but selecting another disk.
hr: Razmotrite i pokretanje ovoga programa iznova, ali izabirući drugi disk.

note: Type: error Description :sl5:
en: Not enough space on disk
hr: Nedovoljno prostora na disku

note: Type: error Description :sl5:
en: The autopartitioner makes some assumptions about partition sizes, and because of that it requires at least 3GB of free space. The free space on this disk appears to be below this limit.
hr: Program za autoparticioniranje neke stvari pretpostavlja glede veličina particija, pa mu treba barem 3 GB slobodnog prostora. Ali, slobodan prostor na ovome disku je ispod te granice.

note: Type: error Description :sl5:
en: If you really want to install, you'll have to free some space. You may also launch this program again and select another disk with more free space.
hr: Ako stvarno želite instalaciju, morat ćete osloboditi nešto prostora na disku. Ili, možete pokrenuti ovaj program iznova i izabrati drugi disk.

note: Type: note Description :sl5:
en: Debug information about ${variable}
hr: Debub obavijesti o ${variable}

note: Type: note Description :sl5:
en: Here is some debug information. The value of ${variable} is:
hr: Evo nekih 'debug' obavijesti. Vrijednost ${variable} jest:

note: Type: note Description :sl5:
en: Successful partitioning
hr: Particioniranje uspjelo

note: Type: note Description :sl5:
en: The required partitions have been created and mounted on /target. You can now continue the installation process.
hr: Zahtijevane particije su stvorene i montirane na /target. Možete nastaviti postupak instalacije.

note: Type: text Description :sl5:
en: File containing the requested partition table:
hr: Datoteka koja sadrži traženu particijsku tablicu:

note: Type: text Description :sl5:
en: The automatic partitioning will be created using the partitions and sizes specified in this file.
hr: Automatsko particioniranje bit će provedeno uz uporabu particija i veličina određenih u toj datoteci.

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl5:
en: Automatically partition hard drives
hr: Automatski particioniraj tvrde diskove

note: Type: text Description :sl5:
en: Creating '${FSTYPE}' storage space on '${MOUNTPOINT}'
hr: Stvaram '${FSTYPE}' spremišni prostor na '${MOUNTPOINT}'

note: Type: text Description :sl5:
en: Estimated time left: ${HOURS} hour(s) ${MINUTES} minute(s)
hr: Preostalo vremena: ${HOURS} sat(a) i ${MINUTES} minuta(e)

note: Type: text Description :sl5:
en: Estimated time left: ${MINUTES} minute(s)
hr: Preostalo vremena: ${MINUTES} minuta(e)

note: Type: text Description :sl5:
en: Estimated time left: less than 1 minute
hr: Preostalo vremena: manje od 1 minute.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl5:
en: ctc: Channel to Channel (CTC) or ESCON connection
hr: ctc: Channel to Channel (CTC) ili ESCON veza

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl5:
en: qeth: OSA-Express in QDIO mode / HiperSockets
hr: qeth: OSA-Express u QDIO načinu / HiperSockets

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl5:
en: iucv: Inter-User Communication Vehicle - available for VM guests only
hr: iucv: Međukorisničko komunikacijsko sredstvo - dostupno samo VM gostima

note: Type: select Description :sl5:
en: Network device type:
hr: Vrsta mrežnog uređaja:

note: Type: select Description :sl5:
en: Please choose the type of your primary network interface that you will need for installing the Debian system (via NFS or HTTP). Only the listed devices are supported.
hr: Molim odredite vrstu vašeg osnovnog mrežnog sučelja kojim ćete instalirati Debian (preko NFS ili HTTP). Podržani su samo uređaji na popisu.

note: Type: select Description :sl5:
en: CTC read device:
hr: CTC read uređaj:

note: Type: select Description :sl5:
en: The following device numbers might belong to CTC or ESCON connections.
hr: Sljedeći brojevi uređaja mogu pripadati CTC ili ESCON vezama.

note: Type: select Description :sl5:
en: CTC write device:
hr: CTC write uređaj:

note: Type: boolean Description :sl5:
en: Do you accept this configuration?
hr: Prihvaćate li ove postavke?

note: Type: boolean Description :sl5:
en: The configured parameters are:
     read channel  = ${device_read}
     write channel = ${device_write}
     protocol      = ${protocol}
hr: Podešene odrednice su:
     čitaj kanal   = ${device_read}
     piši kanal    = ${device_write}
     protokol      = ${protocol}

note: Type: error Description :sl5:
en: No CTC or ESCON connections
hr: Nema CTC ili ESCON veza

note: Type: error Description :sl5:
en: Please make sure that you have set them up correctly.
hr: Molim budite sigurni da ste ih ispravno postavili.

note: Type: select Description :sl5:
en: Protocol for this connection:
hr: Protokol za ovu vezu:

note: Type: select Description :sl5:
en: Device:
hr: Uređaj:

note: Type: select Description :sl5:
en: Please select the OSA-Express QDIO / HiperSockets device.
hr: Molim izaberite OSA-Express QDIO / HiperSockets uređaj.

note: Type: boolean Description :sl5:
en: The configured parameters are:
     channels = ${device0}, ${device1}, ${device2}
     port     = ${port}
     portname = ${portname}
     layer2   = ${layer2}
hr: Podešene odrednice su:
     kanali    = ${device0}, ${device1}, ${device2}
     port      = ${port}
     ime porta = ${portname}
     layer2    = ${layer2}

note: Type: error Description :sl5:
en: No OSA-Express QDIO cards / HiperSockets
hr: Nema OSA-Express QDIO kartica / HiperSockets-a

note: Type: error Description :sl5:
en: No OSA-Express QDIO cards / HiperSockets were detected. If you are running VM please make sure that your card is attached to this guest.
hr: Nisu pronađene OSA-Express QDIO kartice / HiperSockets. Ako izvršavate VM, molim budite sigurni da je vaša kartica spojena na ovoga gosta.

note: Type: string Description :sl5:
en: Portname:
hr: Ime porta:

note: Type: string Description :sl5:
en: Please enter the portname of your OSA-Express card. This name must be 1 to 8 characters long and must be equal on all systems accessing the same card.
hr: Molim unesite ime porta vaše OSA-Express kartice. Ono mora biti 1 do 8 znakova dugo i jednako na svim sustavima koji imaju pristup istoj kartici.

note: Type: string Description :sl5:
en: Leave it empty if you want to use HiperSockets. This parameter is required for cards with microcode level 2.10 or later or when you want to share a card.
hr: Ostavite prazno ako želite rabiti HiperSockets. Ova odrednica je zahtijevana za karice s mikrokodom razine 2.10 ili kasnijim, ili kada želite dijeliti karticu.

note: Type: string Description :sl5:
en: The name will automatically be converted to uppercase.
hr: Ime će automatski biti ispisano velikim slovima.

note: Type: string Description :sl5:
en: Please enter a relative port for this connection.
hr: Molim unesite relativni port za ovu vezu.

note: Type: boolean Description :sl5:
en: Use this device in layer2 mode?
hr: Koristiti ovaj uređaj u layer2 modu?

note: Type: boolean Description :sl5:
en: By default OSA-Express cards use layer3 mode. In that mode LLC headers are removed from incoming IPv4 packets. Using the card in layer2 mode will make it keep the MAC addresses of IPv4 packets.
hr: OSA-Express kartice pretpostavljeno koriste layer3 mod. U tom modu, LLC zaglavlja se brišu iz dolaznih IPv4 paketa. Korištenjem kartice u layer2 modu će omogućiti zadržavanje MAC adresa u IPv4 paketima.

note: Type: boolean Description :sl5:
en: The configured parameter is:
     peer  = ${peer}
hr: Podešena odrednica je:
     peer  = ${peer}

note: Type: string Description :sl5:
en: Please enter the name of the VM peer you want to connect to.
hr: Molim unesite ime VM peer-a s kojim se želite spojiti.

note: Type: string Description :sl5:
en: If you want to connect to multiple peers, separate the names by colons, e.g.  tcpip:linux1.
hr: Ako se želite spojiti s više peer-ova, odvojite imena dvotočkama, npr. tcpip:linux1.

note: Type: string Description :sl5:
en: The standard TCP/IP server name on VM is TCPIP; on VIF it's $TCPIP. Note: IUCV must be enabled in the VM user directory for this driver to work and it must be set up on both ends of the communication.
hr: Uobičajeno ime TCP/IP poslužitelja na VM-u jest TCPIP; na VIF-u je $TCPIP.Pozor: IUCV mora biti omogućen u VM korisničkom direktoriju i mora biti postavljen na oba kraja veze da bi taj pogonitelj radio.

note: Type: text Description Main menu item :sl5:
en: Configure the network device
hr: Podesi mrežni uređaj

note: Type: select Description :sl5:
en: Available disks:
hr: Raspoloživi diskovi:

note: Type: select Description :sl5:
en: The following disk access storage devices (DASD) are available. Please select each device you want to use one at a time.
hr: Sljedeći diskovni pristupni uređaji za pohranu (DASD) su na raspolaganju. Molim izaberite sve uređaje koje želite koristiti, jednog po jednog.

note: Type: string Description :sl5:
en: Choose disk:
hr: Izaberite disk:

note: Type: string Description :sl5:
en: Please choose a disk. You have to specify the complete device number, including leading zeros.
hr: Molim izaberite disk. Morate odrediti potpun broj uređaja, uključujući prednje ništice.

note: Type: error Description :sl5:
en: Invalid disk
hr: Nevaljan disk

note: Type: error Description :sl5:
en: An invalid device number has been chosen.
hr: Izabran je nevaljan broj uređaja.

note: Type: boolean Description :sl5:
en: Format the disk?
hr: Formatiraj disk?

note: Type: boolean Description :sl5:
en: The installer is unable to detect if the device ${device} has already been formatted or not. Disks need to be formatted before you can create partitions.
hr: Instaler ne moze odrediti je li uređaj ${device} već formatiran ili ne. Diskovi moraju biti formatirani prije pravljenja particija.

note: Type: boolean Description :sl5:
en: If you are sure the disk has already been correctly formatted, you don't need to do so again.
hr: Ako ste sigurni da je disk već ispravno formatiran, ne morate to raditi ponovo.

note: Type: text Description :sl5:
en: Formatting ${device}...
hr: Formatiram ${device}...

note: Type: text Description Main menu item. Keep translations below 55 columns :sl5:
en: Configure disk access storage devices (DASD)
hr: Podesi diskovne pristupne uređaje za pohranu (DASD)

note: Type: text Description Main menu item :sl5:
en: Install the ZIPL boot loader on a hard disk
hr: Instaliraj ZIPL boot učitavač na tvrdi disk

note: Type: text Description The GLAN Tank is a Network Attached Storage (NAS) device based on an Intel IOP CPU. TRANSLATORS: it is suggested that you DO NO translate "GLAN Tank" Main menu item :sl5:
en: Make GLAN Tank bootable
hr: Učiniti GLAN Tank sposobnim da se podiže s tvrdog diska

note: Type: text Description This item is a progress bar item when the system configures some flashable memory used by many embedded devices :sl4:
en: Configuring flash memory to boot the system
hr: Podešavam flash memoriju za podizanje sustava

note: Type: text Description This is "preparing the system" to flash the kernel and initrd on a flashable memory :sl4:
en: Preparing the system
hr: Pripremam sustav

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system write the kernel to the flashable memory of the embedded device :sl4:
en: Writing the kernel to flash memory
hr: Zapisujem kernel u flash memoriju

note: Type: text Description Main menu item This item is a menu entry for a step where the system configures the flashable memory used by many embedded devices (writing the kernel and initrd to it) :sl4:
en: Configure flash memory to boot the system
hr: Podesiti flash memoriju za podizanje sustava
